3. kolo: Rover

Vše o soutěžích v KSP
kalda25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2013 14:44
3. kolo: Rover

Příspěvek od kalda25 »

Jak asi všichni víme, tak ve verzi 0.19 přibyly mimo jiné i rovery.
Dostal jsem nápad na soutěž ve které by šlo o to postavit rover a poslat ho na jinou planetu/měsíc v solárním systému.
Při soutěži se smí použít pouze mechjeb (pouze Smart ASS (Jak psal Samo ''Nedá se to kontrolovat je to jen na Vašem svědomí :andílek: )), KSPX a KW rocketry (eventuelně ještě ISA Map Sat).
Na začátku má každý 100 bodů.
Hlavně se hodnotí hmotnost rakety. Strop je 80 tun. Za každou tunu více/méně 5 bodů.
Také se hodnotí čas letu.
Moho: max 1 rok
Eve + Gilly: max 8 měsíců
Kerbin: N/a
Mun: Max 6 hodin
Minmus: max 10 hodin
Duna: max 9 měsíců
Dres: max 14 měsíců
Jool (+ měsíce): max 2 roky
Eeloo: max 3 roky
Za každých 14 dní + nebo- 10b.

Podle toho kde přistanete dostanete body.
Moho: 200b
Eve: 150b
Gilly: 160b
Kerbin: N/a
Mun: 20b
Minmus: 25b
Duna: 160b
Ike: 170b
Dres: 170b
Jool: N/a
Laythe: 250b
Vall: 200b
Tylo: 250b
Bop: 225b
Pol: 230b

Každý musí přiložit několik screenshotů:
Obrázek rakety na rampě s Otevřeným oknem Vessel Information
Obrázek lodě na LKO
Obrázek mapy na dráze k cílovému tělesu.
Obrázek při sestupu atmosférou (pokud ji cíl má)
Obrázek roveru na povrchu

Uzávěrka
30.4
Bonusy:
Přistání alá Curiosity:+25b
Přistání u Anomálie: + 25b
Zmapování povrchu pomocí ISA Map sat: +25b
Kompletně Stock raketa: + 25b
Schválně napište co si o tom myslíte a jestli je chcete zúčastnit

Díky moc
kalda25
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od modelar »

Ja do toho idem ;-)
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od Samo1995 »

Je nutné mať mech-jeb? Nestačí tú hmotnosť prepočítať? Ja totiž hrám čisto bez addonov a nemienim si žiadne hlúposti pridávať.
Uživatelský avatar
Fidas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Reputace: 0
Registrován: 21.1.2013 14:34
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od Fidas »

Taky jdu do toho. Jsem na tom stejně jak Samo, nemám v plánu si do KSP přidávat nějaké módy :krčící rameny:
kalda25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2013 14:44
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od kalda25 »

Pokud si nechcete přidávat žádné mody tak stačí mi tu raketu poslat jako soubor .craft na můj e-mail [email protected] a do předmětu uvést 3. kolo: Rover a já si pak ve hře vytáhnu mechjeb ve VAB jen tak do prostoru a opíšu hmotnost rakety. That´s all. :)
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od Wopat »

No, není to špatný nápad. Ty pravidla ale nejsou úplně dotažené. Například let na Moho je mnohem složitější a také energeticky náročnější než let k Měsícům planety Jool. Bodové ohodnocení jednotlivých planet a měsíců je proto velice subjektivní. Také rozdíl délky letu oproti stanovenému limitu (tedy +- 14 dní) není adekvátní. Pokud poletím například na Laythe, můžu nasbírat (ale i ztratit) mnohem více bodů, než při letu na Mun atd. Avšak v tomto případě možná nechápu pravidlo dostatečně do hloubky. Potom ti tam chybí body pro přistání na Eeloo. Každopádně neber mou kritiku nijak špatně. Je fajn, že se někdo odvážil zase uspořádat soutěž. Já mám v současnosti plno nápadů, ale bohužel žádný čas.
Tak jako tak, se budu snažit zúčastnit 8-) I když tentokrát spíše ve stylu "není důležité vyhrát..." :lol:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
kalda25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2013 14:44
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od kalda25 »

Já vím že mi tam chybí body na Eeloo ale teď už s tím asi nic neudělám. A stejně pochybuju že vyhraju protože moje Delta IV Heavy měla na rampě 580 t :? Jinak sy myslím že body za Eeloo bych nastavil tak na 250b. A ještě bych trochu zvýšil limit hmotnosti abych nedopadl jako Dugi v 1. kole ;)
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od mager42 »

Taky se zucastnim i kdyz pouze s jiz planovanym letem a ponecham si hru i s modem deadly reentry coz by nemelo vadit ponevaz se jedna o znevyhodnujici mod.
torros
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 22
Reputace: 0
Registrován: 31.3.2013 18:00
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od torros »

mám 2 otázky: je to ještě aktuální? můžu doplnit palivo cestou? zatím jsem nebyl dál než na Munu, ale stavím orbitální stanici a připravuji bezpilotní sondu na Minnimus ;-)
kalda25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2013 14:44
Re: 3. kolo: Rover

Příspěvek od kalda25 »

Takže tu odpovím na některé otázky.
mager42 píše:Taky se zucastnim i kdyz pouze s jiz planovanym letem a ponecham si hru i s modem deadly reentry coz by nemelo vadit ponevaz se jedna o znevyhodnujici mod.
Ano deadly reentry si samozřejmě můžeš ponechat. Znevýhodňující mody jako třeba deadly reentry, FAR apod. mi nevadí spíše naopak. jsem rád že se to někteří nesnaží mít co nejjednodušší. ;)
torros píše:mám 2 otázky: je to ještě aktuální? můžu doplnit palivo cestou? zatím jsem nebyl dál než na Munu, ale stavím orbitální stanici a připravuji bezpilotní sondu na Minnimus ;-)
K Tvé první otázce. Ano je to ještě aktuální. Konec soutěže je 30.4. a vyhlášení proběhne 1.5.2013.
A k Tvé druhé otázce: Ano pravidla to nezakazují ale neumím si dost dobře představit dokování na orbitě slunce při transferu na Laythe. A jako "bonus" by ses dobrovolně obral o body protože pokud poletíš na více startu tak se sčítají hmotnosti raket.

A ještě 2 potěšující informace na závěr. Jelikož jsem dělal co jsem mohl ale hmotnost mojí Delty jsem "nezkopal" pod 500t tak jsem se rozhodl že se nebude počítat hmotnost samotné rakety ALE pouze hmotnost Orbitálního modulu (tzn stupeň který se zapaluje na orbitě kerbinu.
A druhá zpráva: Můžeme uspořádat soutěž krásy. Samozřejmě bude anonymní ;)

Odpovědět

Zpět na „Soutěže“