Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
haluzarium
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 98
Reputace: 6
Registrován: 1.10.2013 22:46
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od haluzarium »

Potvrdzujem postup, ktorý popísal Wopat.
Obrázek
Ak hráš s módifikáciami, je dobré si jednotlivé verzie zálohovať. Ide to aj priamo zo steamu, ale v prípade KSP by malo stačiť aj copy/paste z typicky C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Kerbal Space Program ... niekam na Disk. BTW, takáto kópia je normálne spustiteľná aj bez zapnutého Steamu - pre experimentovanie s modmi možno dobré riešenie.
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

Moc dík skusim to :palec nahoru:
Spusim hru a zahlasím zdárné splnění úkolu
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

Tak úkol splněn :palec nahoru: všem děkuji za rady :klaní se:
nemám to sice přes CKAN ale funguje to :-D
stáhnul sem si dokonce i verzi 1.3.1. a 1.4.3. na těch skouším od RN sovětský program :Drbe se na hlavě:
prosim vás máte někdo skušenost se speceX modem jak donutim ten první stupeň přistát zpět na zem(vodu,loď) :krčící rameny:
Díky
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Peterwolf píše:prosim vás máte někdo skušenost se speceX modem jak donutim ten první stupeň přistát zpět na zem(vodu,loď) :krčící rameny:
Díky
Tak, že se to naučíš :lol: Je to zatraceně složitá věc. Nevím jaký "SpaceX" mód myslíš. Ale samo se nic neudělá, tudíž nic nikoho nedonutíš. Když položíš konkrétnější otázky, dám ti konkrétnější odpovědi. Abych ti pomohl, můžu se nejdřív ptát já.
1) Jaký konkrétní SpaceX mód používáš. Dej odkaz nebo alespoň název.
2) Co přesně na přistávání prvního stupně nechápeš? Letový profil? Konstrukci stupně? Potřebné množství paliva? Řízení letu?
3) Umíš alespoň bezpečně a spolehlivě přistát na Munu s jistotou blížící se 100 %? Pokud ne, tak asi zatím nemá cenu zkoušet přistávat ve vyšší gravitaci s přítomností rušivé atmosféry s několikanásobně větším tělesem s hroznými tvary.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Peterwolf píše:Tak úkol splněn :palec nahoru: všem děkuji za rady :klaní se:
nemám to sice přes CKAN ale funguje to :-D
stáhnul sem si dokonce i verzi 1.3.1. a 1.4.3. na těch skouším od RN sovětský program :Drbe se na hlavě:
prosim vás máte někdo skušenost se speceX modem jak donutim ten první stupeň přistát zpět na zem(vodu,loď) :krčící rameny:
Díky
Ahoj jsou tri moznosti:
1. Mod FMRS - https://forum.kerbalspaceprogram.com/in ... tegration/ To je komplexni mod umoznujici prepinat po oddeleni stupne na oddeleny stupen a pristat s nim atd ... a pote se zpet prepnes do bodu oddeleni a resis hlavni stupen. Je to dost komplexni a hojne to vyuziva ukladani takze z me zkusenosti se mi parkrat stalo ze to nakoplo nejaky sejvy.
2. Mod Stage Recovery https://forum.kerbalspaceprogram.com/in ... h-11-2018/... mnohem primocarejsi ale take ne tak mocny... Proste na co das padak a oddelis to tak Stage Recovery bude zachranovat ... Tento mod je jen na snizeni nakladu a neni moznost ovladat oddelene stupne.
3. kOS https://ksp-kos.github.io/KOS/ nebo kRPC - to je uz slozitejsi ale nejlepsi zpusob. Je to uz forma programovani. kOS je v internim KSP interpretu kRPC je externi pousteni python scriptu. Ale to je jen informativne ponac to je opravdu uz slozitejsi zalezitost ale z me zkusenosti nejlepsi varianta. Vlastne jedina kde muzes ovladat vice stupnu/raket najednou
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Peterwolf píše:Dobrý den
Dnes jsem tu poprvé
Mohl by mi někdo poradit jaké módy použít pro základní instalaci hry
jako je reálnější atmosféra a jestli je lepší tantares nebo RN
Díky
Koukam ze jsi se ptal po realnejsich MODech tak za me az budes ostrileny Kerbalista tak se podivej urcite na Real Solar System + Reality overhaul + RP1 (a vsechny pridruzeny baliky - je jich dost) to je uplne jiny kafe ja uz jinak nehraju ale opravdu to doporucuji az ti zakladni kerbal prijde moc jednoduchej a nerealnej. Ale je to pecka ;)
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

Tak z toho začínám mít celkem strach :?
Je fakt že s kerbalem laškuju už nějakej pátek, ale velmi okrajově. Dovedu postavit v základní verzi Nosnou raketu která dokáže vynést na LEO kosmickou loď se kterou dokážu spět na kerbin bespečné přistát umim, postavit raketu která dokáže dopravit posádku na Mun a bespečně ji dostat domu ale to je tak všechno upřimě nemám vyloženě ambici letět někam na Dunu, ne že bych se tam nechtěl podívat ale je to pro mě vzdálená meta(myslim, že jednou sem se dostal na tu zelenou planetu hned vedle munu a zase spět). Je pravdou, že bez Mech jebu nelítám a ani na Munu sem bez něj nebyl zpět z Munu sem se však už s MechJebem neuměl dostat tak sem musel klasicky faktem je že sem celý tento zpúsob odkoukal na netu. Ano umím řídit raketu i ručně ale MechJeb mi příde reálnější myslím že kosmické lodě a rakety z velké části také řídí počítače. (Podotýkám že i MechJeb je pro mě mimo základní nastavení španělská vesnice) každopádně momentálně bych si chtěl vylepšít kerbal všemi dostupnými mody aby byl co nejreálnější a potom za pomoci modu od RN vypustit na LEO Saljut 6 a k němu simulovat sovětský program.
pomůže mi někdo se zorientovat a dosáhnout cíle ;)
moc Vám všem děkuju :palec nahoru:
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Peterwolf píše:
každopádně momentálně bych si chtěl vylepšít kerbal všemi dostupnými mody aby byl co nejreálnější a potom za pomoci modu od RN vypustit na LEO Saljut 6 a k němu simulovat sovětský program.
Jak jsem psal ... nejrealnejsi je RSS + RO + RP1 ... RSS(Real solar system) - nase slunecni soustava (mnohem vetsi nez kerbin) RO(Realism overhaul) - predelani mechanik hry, padaky, reentry, real fuels atd ... a konecne RP1 je historicka kariera .. zacinas od pocatku a prochazis celou radu hist. misi. Vice info o vsech modech https://github.com/KSP-RO

Z pocatku je to moc tezke ale clovek se rozkouka a nauci ... hodne nauci. Dokonce jsou na youtubu videa jak to nainstalovat napr. :
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Podle mě se tvé požadavky trochu rozcházejí s tvými schopnostmi. Ne že by to nutně bylo špatně, ale podle mě je lepší nejdříve všechno umět ručně a teprve potom si hru ztížit. Pokud se hned vrhneš na automatizaci všeho (ano, je to blíže realitě), tak vlastně ani pořádně nehraješ a necháš za sebe makat MechJeb.
Peterwolf píše:upřimě nemám vyloženě ambici letět někam na Dunu, ne že bych se tam nechtěl podívat ale je to pro mě vzdálená meta
Tak ono nikde není napsáno, že musíš k jiným planetám. Hrozně moc věcí se dá udělat v systému Kerbinu a jeho měsíců a stejně se tam odehrává minimálně 90 % hry všech hráčů. Kdybys ale k Duně chtěl poslat třeba sondu bez návratu, není to o moc těžší než k Munu a to jak co se týče ovládání, tak potřebného množství delta-v.
Peterwolf píše:myslim, že jednou sem se dostal na tu zelenou planetu hned vedle munu a zase spět
Jediná planeta hned vedle Munu je Kerbin. Nejspíš máš na mysli Minmus, druhý a menší měsíc Kerbinu.
Peterwolf píše:Je pravdou, že bez Mech jebu nelítám a ani na Munu sem bez něj nebyl
V tom případě neumíš základy. Osobně bych doporučoval nejdříve se to naučit ručně. To je na KSP to nejlepší. Hrozně moc tě toho naučí. Pokud to všechno ťukáš do MechJebu, tak jsi vlastně jenom divák. Ale to je samozřejmě každého věc. Je pravda, že použití MechJebu je blíže realitě, ale třeba kosmonauti musí umět loď připojit ke stanici sami, kdyby automatika selhala. Stejně tak ty bys asi měl umět všechno ovládat sám a k MechJebu přistoupit pouze v rámci ušetření času v okamžiku, kdy už je to pro tebe rutina a ty to umíš spolehlivě. MechJeb je super. Já ho používám dost, ale ne na všechno. Například dokování si vždycky dělám sám. Jednak je to zábava, ale hlavně to oproti MechJebu dokážu s přibližně pětinovou spotřebou paliva. Naopak start na oběžnou dráhu je typický ideální úkol pro MechJeb, kde ručně asi nikdy lepší nebudeš. Znovu ale opakuji, ideální stav je nejdřív to zmáknout manuálně.
Peterwolf píše:každopádně momentálně bych si chtěl vylepšít kerbal všemi dostupnými mody aby byl co nejreálnější
Tady si protiřečíš. Chceš KSP co nejreálnější, ale sám nezvládáš základy nejjednodušší základní verze hry, která se od reality podstatně ale opravdu podstatně liší. K tomuto ti už ale dal nejlepší tip fensalir: Real Solar System + Reality overhaul + RP1 (a vsechny pridruzeny baliky). Já bych k tomu ještě přidal KOS, aby to byl opravdu hardcore. To je potom úplně jiná hra a do KSP už to má daleko. Ale je to fakt úplně jiný level, který tě zase neskutečným způsobem posune v chápání kosmonautiky. Ale to se opět vracím na začátek, pokud to neumíš všechno manuálně a pokud nechápeš, proč MechJeb dělá to, co dělá, a jak to dělá, tak o tomhle nemá moc smysl uvažovat.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

fensalir: Na jaké verzi KSP hraješ RSS + RO + RP1?
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“