Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

Podle všeho už jsem na přišel prohlídl jsem si pořádně dodaní obásky a přišel jsem na to ale nevim jak si udělal aby když stoho vyskočíš ses zase vrátil spět
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Musíš k LM připevnit žebřík.
charleeskywalker
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 2.9.2012 19:18
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od charleeskywalker »

ZDravim vsechny priznivce KPS...zrovna jsem s tim zacal a hned me to chytlo :)

potreboval bych radu nekoho zkusenejsiho - jak mam udelat spojeni mezi dvema stupni tak aby ten dalsi stupen co zustava mel na sobe dole motor? Vzdycky tam muzu dat bud decoupler nebo motor...nejak jsem to zatim neodhalil.

a jeste jedna otazecka...doporucite mi nejake mody? Jde mi spis o veci blizici se realite naseho sveta nez o nejake "fun"...predem moc diky :andílek:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru. Nějak jsem nepochopil tvůj dotaz
jak mam udelat spojeni mezi dvema stupni tak aby ten dalsi stupen co zustava mel na sobe dole motor? Vzdycky tam muzu dat bud decoupler nebo motor
Spojení mezi dvě stupni se dělá přes decoupler. Pokud to vezmu odshora, tak to vypadá takhle:

motor horního stupně
decoupler
nádrž dolního stupně (libovolný počet)

Co se modů týče, tak já je moc nepoužívám. Ale vyzkoušel jsem třeba tenhle, který ti umožní stavět Saturn V. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
charleeskywalker
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 2.9.2012 19:18
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od charleeskywalker »

Dugi píše: Spojení mezi dvě stupni se dělá přes decoupler. Pokud to vezmu odshora, tak to vypadá takhle:

motor horního stupně
decoupler
nádrž dolního stupně (libovolný počet)
Super, díky moc, to je presne to co jsem chtel vedet :)
Uživatelský avatar
Jamie
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 164
Reputace: 0
Bydliště: Cheb
Registrován: 4.9.2012 20:13
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Jamie »

Zdravím. KSP hraju docela dlouho a potřebuji poradit. Neumíte někdo postavit raketu která by byla schopná přistát na Munu bez modů ? Mě se to ještě nepovedlo a už nevím co s tím.
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od modelar »

no podla toho akú máš verziu, ja som si stiahol verziu 0.16 a tam ma dopraví na Mun aj menšia raketa.

Toto je moja, s ktorou som pristál na Minmuse.


Alebo potom odporúčam tzv. Addony tie si môžeš stiahnuť napr. http://kerbalspaceprogram.com/forum/for ... don-Making

P.S. Mne osobne veľmi pomohol aj podrobný Dugiho návod na začiatku tohto vlákna
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Ahoj, vítám tě na našem fóru, doufám, že se ti tu bude líbit. ;)
Dostat se na Mun není tak těžké, addony k tomu nepotřebuješ. Stačí poslední stupeň rakety konstruovat jako lander (přistávací část). Čili dát tam přistávací motor + nožičky. Jestli chceš popis rakety, tak zkus v tomhle vlákně hledat můj příspěvek, kde popisuju konstrukci rakety jménem Raven. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
charleeskywalker
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 2.9.2012 19:18
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od charleeskywalker »

Zdravím...tak včera bylo zase trošku času tak jsem si hrál s konstrukcí mých "vesmírných plavidel " :mrgreen: chtěl jsem se zeptat jak spojujete a čím motory a teď nemyslím jako stupeň k dalšímu stupni, ale spíš jako pokud máte třeba na jeden hlavní přidělány další na bocích...mě se to nějak nedaří...všelijak se mi třepou...včera se mi stalo že mi nešel spustit motor "dolního" stupně, vždycky my z rampy odletě až druhý stupeň se zbytkem rakety...Předem děkuji za každý dobrý typ :andílek:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Snad odpovím na to, na co ses ptal - Na to, abys propojil jednotlivé části rakety a zabránil jejich "třepání" použij díl, který je hned vedle palivového potrubí. Potrubí je žluté, tohle má kovový vzhled. jmenuje se to tuším "support struts". Ty pa kumsítíš na raketu tak, že jedním klikem určíš, kam se má poutat jeden konec a druhým kliknutím, kam se má poutat druhý konec - pokud máš třeba po stranách rakety urychlovací bloky, tak stačí použít symetrii a velmi ti to urychlí práci. Většinou stačí nasadit jen jeden tenhle spojovák. U silnějších raket (třeba když jsem měl 8 urychlovacích bloků), tak jsem radši použil dvě až tři sady, abych eliminoval klepání.
K tomu nezažehnutému prvnímu stupni - zkus se podívat do pravého sloupce, kde jsou piktogramy palivových nádrží a motorů - motor prvního stupně pak posuň v tom sloupci úplně dolů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“