Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

:idea:
Naposledy upravil(a) Peterwolf dne 5.3.2019 15:01, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

No je to skutecne tak ... ceka se na update dalsich baliku :

Update of Dependencies to 1.4.5
CustomBarnKit (works, needs CKAN update for 1.4.5)
Ven's Stock Part Revamp (needs release for 1.4.5)
Kerbal Construction Time (SEE BELOW - needs CKAN update for 1.4.5)
TestFlight (SEE BELOW - needs release for 1.4.5)
TACLS (needs CKAN update for 1.4.5)

Takze s tim upgrade jeste chvilku vydrzim, nicmene na 1.3.1 vse funguje a oproti 1.4 tam nejsou jen padaky pro kerbalaky takze to neni zas tak velky rozdil.
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

:ustaraný:
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Tak jsem to zkousel a je to dnes vice mene trivialni .. alespon funkcni RSS + RO + RP-1 lze nahodit se vsemi zavislostmi i volitelnym obsahem pres CKAN... Prihazuju screenshoty co zaskrtnout.

1. Do adresare s hrou nakopiruj CKAN ... a pote ho spust. Potvrzuj ze ano a ano..

https://pasteboard.co/I4iuih3.jpg

2. Do filtru napis real at se ti to lepe skrta a zaskrtej co vidis na obrazku ... kdyz zaskrtnes RP-1 vybehne na tebe spousta dalsich zavislosti , nech je zaskrtane a dale pokracuj dokud tam nebudou volitelne ... tam si zaskrtej ten tvuj rusky program ;) (ale klidne i vsechno jsou to prevazne dobry moduuly jen budes mit hodne dilu) a dej to nainstalovat (Apply changes)... Tim mas zakladni verzi RSS + RO + RP1 nainstalovanou...

https://pasteboard.co/I4ixaS2z.jpg

Dale je na tobe co si tam das za moduly ... pokud mas lepsi PC muzes env. efekty atd ... ale zkus nejprve zaklad co jsem koukal tak je tam k tomu nabaleno dost do zacatku. Preji prijemne hrani a nevzdavej to prvni orbit bude boj....
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

je to cca 1G dat s nejvetsima texturama
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Jeste pro jistotu pokud budes chtit ty mraky atd ... tak zaskrtni toto (bud High pokud mas vykonejsi PC nebo Low pokud moc ne)

https://pasteboard.co/I4iF7xa.jpg
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
hergot71
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 5
Reputace: 0
Registrován: 20.5.2015 14:35
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od hergot71 »

Příspěvekod Peterwolf » 05 bře 2019, 10:48

Wopat mě vždycky dostane :(
jo dokovat umim celkem obstojně MechJeb mi pomůže s dosažením 50m a většinou už dokuju sam je to jak říkáš větší zábava, ale je fakt že použitím dokingu zase simuluješ více skutečnost (třeba rusové s tim měli docela hoňku na sojuzech). stoprocentně, ale nebudu tak dobrej v ručním hraní kerbalu jako ty každopádně sem jak řikáš rači divák.
Každopádně je pravda, že spojit dvě tělesa na oběžné dráze v základní hře ručně bez modů neumim proč když mam MechJeb kterej je reálnější JÁ VÍM WOPAT za vás co jste kdysi dávno Kerbal začínaly asi žádnej Mech nebyl musíš mě mít za úplnýho ignoranta, ale já se spíš naučim ten Mech teda jestli mi někdo poradí.Teď si připadám že neuznávám autority.
Pánové, rád bych vystoupil z role tichého čtenáře a vmísil se do diskuze. Hru KSP mám dlouho. Řekl bych, že krátce po vydání. Obtížnost hry mě ale rychle posunula zpět do role diváka a čtenáře. Je to už přes rok, co jsem si koupil na steamu full verzi a byl jsem rozhodnutý nasledovat správné postupy a začít si úspěšně hru užívat. Po letech opět bez úspěchu. Nyní mám po večerech více času a tak jsem se do toho pořádně obul. Pohrával jsem si s myšlenkou Mech Jebu, ale nepodařilo se mi to zprovoznit, takže jedu Vanilla verzi podle toho, jak mi hru steam zaktualizuje.

Na kariéru si netroufám, ale lítat ve "volný" hře mě absolutně nebaví. Takže jsem rozjel mód "science". Za součástky neplatím, ale musím prozkoumávat místa, abych si otevřel výzkumný strom, a je kam se posouvat.

Jestli se můžu rozepsat, těm co by to vadilo, můžou v klidu můj příspěvek přeskočit, zkusil bych v krátkosti popsat mé snažení.

Začal jsem takovou tou klasikou - prozkoumávání okolí základny + vzdušného prostoru přímo nad základnou. Postupem času jsem se dostal mimo atmosféru, následně na oběžnou dráhu (nízkou i vysokou [jestli to nazývám správně]) a po chvíli už jsem prozkoumával oběžné dráhy Munu a Minmusu. Narazil jsem na první problém. Mimo dosah Kerbinu, kde už není signál, nelze plánovat trajektorii letu a už vůbec s raketou něco dělat - pokud na palubě nesedí nějaký Kerb. Takže jsem se rozhodl udělat si prozatimní satelitní síť. Prozatimní z toho důvodu, že mám dostupné nyní jen antény s krátkým dosahem. Plán mám však takový, že kolem Kerbinu budou 2 satelity do kříže (rovníková a pólová orbita) a to stejné budu mít i u Munu a Minmusi. To celé bude obkružovat opět do kříže další dva satelity s v maximálním dosahem. No nic mi nebránilo vrhnout se na přistání na měsících. Když už mám pokrytí signálem, můžu přistát i bez Kerbů. Za krátko se mi podařilo dostat se na měsíce i s vědci, abych mohl na jeden zátah udělat více výzkumů. Na každém z měsíců mám cca 4 vlaječky (4 navštívená a tím pádem probádaná místa). No nyní jsem se rozhodl na stanici. Vynést "střed" stanice - no problem. Vynést "díl" se solárními panely a baterkami - pohoda. Přiblížení ke středu - pohoda vůbec, ale podařilo se. Připojení? Horor! V "jedničce" jsem vyplejtval RCS palivo úplně - při snaze pomoct dvojce a natočit se lépe. No a ve dvojce mi zbylo možná tak deci :D Takže jsem se rozhodl udělat díl, který mi vynese RCS palivo, které se doplním do vznikající stanice. No, vyplítval jsem toho docela dost, ale na naplnění stanice zbylo. Ale je to teda šílený peklo to dokování. Ono už jen přiblížení na 500 metrů je peklo. Naštěstí lítám s velkým spodním stupněm, takže mám vždy dostatek paliva na úpravy orbity a přiblížení. Plánuju tak dlouho a zažehávám tolikrát, než se mi podaří přiblížit. A sotva si můžu oddechnout po úspěšným přiblížení začíná ze mě lít pot znovu - přiblížení na minimum a zadokování.

Nemáte nějaký manuál jak dokovat? Bylo by moc fajn mít orbitální stanice u Munu, Minmusu a časem i u jiných planet. S laboratoří, satelity, palivem a skákat s roverem od stanice na planetu a zpět. Ale to už je pro mě vyšší dívčí. A přitomv místním projektu společné ISS to děláte běžně :D

Zatím se stále jen učím. Za 20 let, až pokořím všechny tělesa v Kerbol systému ... to bude paráda :)
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Na dokování ti můžu zkopírovat svůj pět let starý příspěvek, který by ti mohl pomoct. Je to taková jednoduchá začátečnická metoda, která už tady nejednomu hráči v začátcích pomohla. Pokud ti nepomůže, je tady někde můj ještě starší a ještě podrobnější návod, tak si ho můžeš najít.
Nemůžeš se přibližovat k lodi přímo. Musíš provádět pohyb postupně ve všech třech osách. Nejdřív se srovnej výškově. Tzn. pokud jsi pod cílem, zamiř lodí přímo doprostřed modré části navballu a udělej krátký zážeh. Otoč loď přesně v opačném směru a jakmile se výška obou lodí srovná, proveď další zážeh, aby se vzájemná rychlost blížila nule. Pak udělej to samé v dalším směru, nejlépe vlevo/vpravo po směru letu (loď zamíří přesně na sever nebo na jih, pokud jsi nad rovníkem). Nakonec uděláš stejnou věc v ose letu, tzn. buď zrychlíš nebo zpomalíš, aby ses přiblížil.

Základ je, pohybovat se vždy jen v jedné ose. Tak neztratíš kontrolu nad lodí ani nad vzájemnou polohou tebe a cíle. Když se přiblížíš pod 50 metrů, srovnáš svou loď tak, aby směrovala dokovacím portem k cíli. Ale ne přímo! Všechny tři osy obou těles musí být rovnoběžné, jen jejich počátek (loď) je jinde. Pak už stačí jen pomocí RCS provádět posuny v jednotlivých osách.

Někde v tomhle vlákně jsem kdysi psal podrobný návod na dokování, ale nechce se mi ho hledat. Pokud ti tento popis nebude stačit, zkus si to najít sám.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

hergot71 píše:Připojení? Horor! V "jedničce" jsem vyplejtval RCS palivo úplně - při snaze pomoct dvojce a natočit se lépe. No a ve dvojce mi zbylo možná tak deci :D Takže jsem se rozhodl udělat díl, který mi vynese RCS palivo, které se doplním do vznikající stanice. No, vyplítval jsem toho docela dost, ale na naplnění stanice zbylo. Ale je to teda šílený peklo to dokování. Ono už jen přiblížení na 500 metrů je peklo.
Me toto co pises prijde ze mas mozna nevyvazene RCS. Je jeden mod "RCS helper" ktery s tim pomaha ... radi ti jak umistnit RCS trysky a jak silne budou treba.. podle me ty na tu vahu to mas poddimenzovane takze ti to pravdepodobne hodne setrvacnosti ujizdi nez to stihnes srovnat neni to tak ?
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
hergot71
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 5
Reputace: 0
Registrován: 20.5.2015 14:35
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od hergot71 »

Tak se zdá, že Vaše rady pomohly. Módy stahovat nechci (pokus o zprovoznění Mech jebu se nezdařil a jiné mody nechci), takže to s RCS tryskami přeháním a tahám s sebou o dost větší zásoby monopropelantu. http://i64.tinypic.com/29pdr34.jpg
http://i67.tinypic.com/abngk3.jpg

A moje satelitní síť :) Vím, že takováhle síť není úplně potřeba, mnozí ji určitě ani nedělají a při určitém nastavení nejsou antény vůbec potřeba, ale baví mě zajistit si nejdřív komunikační signál a až po té přistát např. na Munu. Bez signálu by to přeci nešlo :)
http://i63.tinypic.com/2r20kcm.jpg

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“