Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Avarax píše:problém je ten že po ustálení na orbite 75km odpojení prvej lode a spojení s druhou cez konektor tak mi missiu nezapočítalo neviete čo robím zle ?
Zle robíš to, že neděláš to, co se po tobě chce. Kontrakt vyžaduje setkání dvou lodí na orbitě, tzn. dvou lodí, které odstartují každá zvlášť. O tom to je, naučit se setkání na orbitě. Druhá část kontraktu vyžaduje spojení dvou lodí na orbitě nebo na povrchu Kerbinu.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

Aha no myslel som že keď ich oddelím a spojím bude to stačiť ok nevadí ďakujem za vysvetlenie a že máš trpezlivosť s blbými otázkami.
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

Mám otázku. Mám na orbite moonu stanicu s labákom vo výške 25km s inklináciou 0 chcem sa spýtať do akej výšky mám vyletiet z moonu aby som trafil tú stanicu neviem na to prísť tak či nemáte nejaké dobre rady alebo nejaké pravidlo.
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

Základná otázka - lietaš s MechJeb alebo bez?

25km je v každom prípade až veľmi nízko.
Optimálna výška stanice je podľa mňa okolo 80-100km - alebo tesne pod 60km. Výška 60km je na Mune hranica "space high" - "space low" (v space low je veda bodovaná lepšie ako v space high - v pomere 2:3)

Prečo tak? Kvôli rozumným obežným dobám. Keď má stanica nejakú obežnú dobu je vhodné s raketou vyletieť do takej výšky, aby jej obežná doba v danej výške (vyššie alebo nižšie ako stanica) bola v nejakom vhodnom pomere k obežnej dobe stanice. Napríklad 2:3, 3:4 a podobne. Nemusí to byť presne - ani nebude - ide hlavne o to, aby sa "preletové okná" z danej dráhy na dráhu stanice otvárali každých niekoľko málo obletov.
V tvojom prípade - stanica v 25km má obežnú dobu cca 45 minút. Vyleť do výšky 60km, tam budeš mať obežnú dobu okolo 55 minút. rozdiel je cca 10 minút, takže preletové okno sa bude otvárať každé štyri oblety rakety a päť obletov stanice. Potom sa už len trafiť na správny moment preletu z parkovacej dráhy na dráhu stanice po hohmanovej polelipse. S mechjeb je to hračka, v ručnom režime to chce cvik.

Všeobecne je taktika štartu a priblíženia k cieľovej stanic asi taká
0) stanica má mať sklon 0°, "rozumnú" výšku a minimálnu excentricitu dráhy
Nenulový sklon dráhy prenechaj ISS, kde ide o reálne peniaze - a jedincom, ktorí priamo "vidia" orbitálnu balistiku

1) dosiahni parkovaciu dráhu s čo najmenším sklonom
2) cirkularizuj dráhu
3) uprav vzájomný sklon dráh na nulu
4) nájdi preletové okno pre dosiahnutie cielového objektu po hohmanovskej dráhe (polelipsa)
5) v najmenšej vzdialenosti od cieľového objektu vyrovnaj vzájomné rýchlosti
6) presne zrovnaj dráhy - raketa a cieľový objekt majú byť na rovnakej dráhe (rovnaké Pe, Ap, Sklon)
7) vykonaj zblíženie - pomali! = vzájomná rýchlosť menej ako 10m/s pri vzdialenosti >1000m, menej ako 5m/s pri vzdialenosti <500m a okolo 1m/s pri vzdialenosti <150m
8) vykonaj spojenie
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

No tak sa mi to poradilo ale pristát som musel na 0 inclinacii atď. Inak áno lietam s mechom . Osobne ma nebaví manévrovanie skôr som na stavbu. Inak ma celkom prekvapilo že kariéra sa dá tak ľahko odomknúť. Labák na mesiaci a dve pristátia a mám odomknutý celý strom je to super.
Wagiklin
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 24.3.2017 18:35
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wagiklin »

Zdravim
Nemate nekdo zkusenosti s grafickymi mody..?
Treba s necim takovym http://forum.kerbalspaceprogram.com/ind ... ents-v122/
martin1989
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 5.4.2017 18:59
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od martin1989 »

Zdravím,
Potřeboval bych radu,mám kontrakt na test "nějaký součástky" a v podmínkách musím splnit escape trajectory a právě to se mi vubec nedaří. Snažil jsem se vygooglit nějaký informace,ale jsem blbej víc než před tím. Jak mám tu escape trajectory chápat? Neměl jsem to uznaný ani během letu na mun,tak co musím prosím udělat abych tp uspěšně splnil?
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Když ukážeš screenshot toho kontraktu, řeknu ti přesně, co máš dělat. Takhle můžu jen odhadovat. Escape trajectory je úniková dráha. V kontraktech bývá definováno těleso, ke kterému se tato dráha váže. V případě, že to bude "escape trajectory from the Kerbin" budeš se muset se součástkou dostat do meziplanetárního prostoru. Nebo spíše dostat se na dráhu, která vede do meziplanetárního prostoru. Doletět tam myslím ani nemusíš. Mun má sice svou vlastní sféru gravitačního vlivu, ale ta je stále uvnitř sféry vlivu Kerbinu. Proto ti to asi nefunguje.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
martin1989
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 5.4.2017 18:59
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od martin1989 »

Screenshot bych mohl poslat zítra. Momentálně jsem v práci,ale jako další podmnínka tam je Kerbin,tak předpokládám že se bude jednat o únik od kerbinu,takže jestli to dobře chápu směr letu musí mířit z gravitačního dosahu kerbinu
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Přesně tak. Je to jednoduché. Až se dostaneš na nízkou oběžnou dráhu, stačí se natočit ve směru letu a zažehnout na tak dlouho, než unikneš z gravitačního vlivu Kerbinu. Nebo až stupidně jednoduchá varianta - stačí odstartovat a letět pořád nahoru.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“