Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

duplicita
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

No tak neviem čo robím zle. Mám vedca s prvou hviezdou dám mu z material bay prikaz aby presunul informácie do toho kontiku a napise to ze to nejde
Obrázek
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Klikni jen na ten kontejner. Zvládne to sám i bez posádky. Proto tam ostatně je. Umožňuje např. návrát výsledků z vesmíru na Kerbin, abys mohl získat více bodů než jen za odeslání.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

veď áno ale stále výsledok je v material bay nie v tom boxe pozri sa hore na obrázok čo píše
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

Inak neviete mi poradiť stroj ktorím by som mohol pobehať všetky biomi na kerbine jednoducho keď bude biom by som pristal nieco ako vrtulnik alebo niečo podobne ?
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

Kabíny a iné prvky s "ModuleScienceContainer", do korých sa ukladajú vedecké výšledky, umožňujú uložiť len jeden vedecký výsledok z každého typu experimentu - tj. len jeden výsledok z každého "prístroja" a "biomu".
Aby bolo možné uložiť dva rovnaké výsledky, museli by tieto prvky mať mať nasledujúcu úpravu (má ju zrejme len laboratorium "Mobile Processing Lab"):
MODULE
{
name = ModuleScienceContainer
...
allowRepeatedSubjects = True
}
Obísť všetky biomy na kernine je celkom "výzva". Ideálna je na to kombinácia lietadlo (s padákmi na pristátie) a rover
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Avarax píše:Inak neviete mi poradiť stroj ktorím by som mohol pobehať všetky biomi na kerbine jednoducho keď bude biom by som pristal nieco ako vrtulnik alebo niečo podobne ?
Co chceš? Aby ti tady někdo poskytl mód nebo zázračnou loď se kterou posbíráš všechna vědecká data Kerbinu? Nechceš si raději zahrát a přijít sám, jak na to?

Navíc sbírat body na Kerbinu není z hlediska herního času ani financí v kariéře výhodné. Pokud chceš moc vědy za krátký čas, zaleť na Minmus. S jednou jednoduchou lodí s přebytkem paliva v pohodě pohopsáš minimálně půlku biomů a za několikanásobně víc bodů než na Kerbinu.

Jinak vědecké body se dají ukládat i do pokročilejších řídících jednotek satelitů.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

Ďakujem za objastnenie.

Chystám si moduly na prvú cestu na mesiac a chcem tam zobrať labák a trochu nechápem ako to funguje.

1. Data - čo mám spraviť s datami získanými pri ceste na moon a s datami na moone ?
Mám servisný modul pripojený k lodi kde je labák. Keď mi vyskočí takéto okno http://i.imgur.com/SZMxqrm.png (nájdené na nete) tak mám kliknúť na ikonu s tou miskou a dá mi to viac sience ?

2. Denný príjem - čo som pozeral videa a čo si mi aj písal tak je tam nejaký denný príjem za to že sú v ňom data uložené a postupom času strácajú ale objem.

3. Poslanie dat - Potom treba poslať sience body naspať na zem. Otázka znie tam kde je tá anténa http://i.imgur.com/SZMxqrm.png je vidno že účinnosť je len 30% preto sa chcem spýtať či sa to dá ovplyvniť anténou a jej smerovaním na kerb.

4. Nechápem teraz či mám dať data len uložiť alebo spracovať pomocou tej ikonky. Alebo tretia možnosť je musím dať ich spracovať potom ich musím nechať určitý čas v module dokým o ne nezačnem prichádzať a potom ich poslať domov.

5. Neviem sa vysomáriť ktorý údaj dáva info o výkone antény viem že je na priamo a na ten druhý typ .

Mám zatiaľ vedcov úrovne jedna vyššie ste mi písali že potrebujem na úroveň dva 3 objekty. to znamená že ak snimi poletím na mesiac a spať tak ďalšiu hviezdu nedostanú šak ?
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Máš moc otázek, na které si dokážeš odpovědět sám a jednoduše tím, že budeš hrát. V reálném světě se všechno v kosmonautice důkladně testuje, než se to vydá do vesmíru. Stejně můžeš postupovat ty v KSP. Doporučuji si laboratoř postavit vedle KSC, vložit do ní nějakou vědu a zkoušet, zkoušet a sledovat, co se děje. Není to vůbec těžké.

Laboratoř potřebuje ke své správné funkci pouze tři věci: vědce, elektřinu a anténu. Té elektřiny je potřeba docela dost, zvlášť pokud se laboratoř bude dlouhodobě nacházet mimo dosah sluneční energie, budeš potřebovat více zásoby v bateriích, než na co jsi zvyklý z lodí a sond.
Avarax píše:1. Data - čo mám spraviť s datami získanými pri ceste na moon a s datami na moone ?
Mám servisný modul pripojený k lodi kde je labák. Keď mi vyskočí takéto okno http://i.imgur.com/SZMxqrm.png (nájdené na nete) tak mám kliknúť na ikonu s tou miskou a dá mi to viac sience ?
Klikneš na tu žluté (zelenožluté) tlačítko s obrázkem zkumavky. Tím získané vědecké body převedeš na data. Data jsou uloženy pouze v laboratoři. Máš-li v laboratoři vědce, klikneš na lab a vybereš zahájit výzkum (start research). Konvertovaná data se začnou přetvářet zpět na vědecké body. Bude jich ale mnohonásobně více než původních vědeckých bodů, jen to vyžaduje čas.
Avarax píše:2. Denný príjem - čo som pozeral videa a čo si mi aj písal tak je tam nejaký denný príjem za to že sú v ňom data uložené a postupom času strácajú ale objem.

Ano přesně to jsem psal. V závislosti na množství dat, množství vědců v laboratoři a jejich úrovni laboratoř generuje ze získaných dat vědecké body. To je ten denní příjem. Objem dat se s postupem času samozřejmě ztrácí, protože žádný vzorek nemůžeš zkoumat do nekonečna.

Avarax píše:3. Poslanie dat - Potom treba poslať sience body naspať na zem. Otázka znie tam kde je tá anténa http://i.imgur.com/SZMxqrm.png je vidno že účinnosť je len 30% preto sa chcem spýtať či sa to dá ovplyvniť anténou a jej smerovaním na kerb.

30% na tvém screenshotu se týká pouze aktuálně získaných vědeckých dat. Udělal jsi experiment pomocí Mystery Goo, získal jsi 20 science (vědecké body). Máš tři možnosti: 1) Dopravit výsledky experimentu na Kerbin a získat 20 science. 2) Okamžitě odeslat výsledky experimentu anténou (modré tlačítko) a získat pouze 30 % tedy 6 science. 3) Vložit výsledky experimentu do laboratoře, převést je na data a pomocí vědce data dále zkoumat a pomalu z nich generovat vědecké body a ve výsledku získat značně více než 20 science.
Vědecké body získané výzkumem v laboratoři se neodesílají tímto dialogovým oknem, který máš na obrázku. Jakmile laboratoř pracuje, klikneš na ní a uvidíš, kolik má k dispozici dat i získaných vědeckých bodů. Je tam i tlačítko odeslat body. Tím odešleš 100 % získaných vědeckých bodů. Stačí mít jen vhodnou anténu a dostatek energie v bateriích (žere to opravdu dost, minimálně 1000 bys měl mít).
Avarax píše:5. Neviem sa vysomáriť ktorý údaj dáva info o výkone antény viem že je na priamo a na ten druhý typ .

Mám zatiaľ vedcov úrovne jedna vyššie ste mi písali že potrebujem na úroveň dva 3 objekty. to znamená že ak snimi poletím na mesiac a spať tak ďalšiu hviezdu nedostanú šak ?
Vůbec nechápu co myslíš. Zkus buďto formulovat své otázky jasně, nebo zkus víc hrát. Co se člověk naučí sám, chápe mnohem líp.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Avarax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 0
Registrován: 30.8.2015 23:10
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Avarax »

Mám problém s jednou misiou na obrázku

Obrázek


postavil som raketu s 2 loďami obrázok

Obrázek

problém je ten že po ustálení na orbite 75km odpojení prvej lode a spojení s druhou cez konektor tak mi missiu nezapočítalo neviete čo robím zle ?

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“