Pochlubte se!

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Pochlubte se!

Příspěvek od Dugi »

Podařilo se! Přistál jsem na Munu! A co víc, dokázal jsem se vrátit zpět. Mám ohromnou radost a musím se hned pochlubit. Udělal jsem pár úprav na své raketě. Můj lander používá pouze jednu splácnutou nádrž, aby byl nižší a nepřeklopil se. Upravená raketa Saturn V navíc na třetím stupni dostala jednu palivovou nádrž navíc. Díky tomu odhazuji tento stupeň až při brzdícím manévru u Munu.
Sestup byl plný nervů. Třeba už jen proto, že se mi dneska hra při dvou předešlých pokusech o přistání kousla a musel jsem ji restartovat (5 000 metrů nad povrchem to docela naštve :-D ). Nakonec se to ale podařilo. Těsně před přistáním jsme měl rychlost klesání cca. 5,1 m/s. Po dotyku s povrchem jsem lehce sklouznul do strany, ale právě díky úpravám (lander je nižší) jsem se nepřeklopil.



Když jsem si prohlédl, jak to na Munu vypadá, napadlo mne, že bych mohl zkusit návrat na Kerbin. Chvíli jsem váhal, jestli se do toho pustit. Pak jsem si řek, že jsem vlastně cíl splnil a cokoliv navíc bude jen bonus. Tím pádem přišla druhá fáze - jak. V nádrži (jediné!) jsem měl dost paliva. Stupeň landeru se aktivoval až ve výšce 2 500 metrů nad povrchem, do té doby jsem nad Munem brzdil jiným stupněm, který jsem v této výšce odhodil. Takže první zpráva byla dobrá - nedostatkem šťávy bych snad trpět neměl. Začal jsem přemýšlet jak se dostat zpátky. Došel jsem k následující teorii - Kerbin je hmotnější než Mun, takže stačí opustit Mun a Kerbin si mne už přitáhne. Nastartoval jsem tedy motor landeru na plný plyn a svižně jsem se odpoutal od povrchu. Myší jsem si srovnal pohled tak, abych viděl Kerbin. Nasměroval jsme lander tak, aby mířil k domovské planetě a nechal jsem motory hořet. Když už se na mapě ukázalo, že jsem na únikové dráze od Munu, oddychnul jsem si. Jaké ale bylo moje překvapení, když si mne Kerbin svou gravitací zachytil, zjistil jsem, že se nacházím na dráze s apoapsidou ve výšce více než 58 000 000 metrů. Mun přitom obíhá jen 10 400 000 metrů daleko. Doletěl jsme tedy zrychleným časem do apoapsidy a zažehnul motor landeru.
Brzdný manévr se podařil. Periapsida začala klesat, až nakonec zanikla - mířil jsem domů. Zrychlil jsem čas a blížil se na Kerbin. Úsměv na tváři mi ale trochu zamrznul, když jsem zjistil, že přistávací plocha by měla být na souši. Což může být problém. Zatím nikdy se mi nepodařilo přežít přistání na pevné zemi. Pokaždé to byla exploze. Navíc v místě přistání byla noc, takže toho ani moc neuvidím. Zkusil jsem tedy zažehnout motor, abych lehce snížil rychlost a přesunul bod přistání do nedalekého oceánu. Bohužel. V nádrži už bylo jen málo paliva a korekce nebyla výrazná. Odhodil jsme tedy i poslední stupeň a začal se modlit aby přistání vyšlo. Vstup do atmosféry byl docela "veselý". Kvůli sestupné dráze téměř kolmé k planetě a velké rychlosti jsem svoje kerbonauty vystavil přetížení téměř 28 G, což už je fakt dost. :lol:
Padák se otevřel podle plánu a já se znepokojením sledoval terén pod lodí. "Touchdown" přišel v hornaté oblasti. Nevybuchnul jsem. Klouzal jsme po úpatí hory dolů. Modlil jsem se, ať se kabina nezačne po svahu kutálet. ona ale spořádaně klouzala dolů a přitom zpomalovala. až se nakonec zastavila.



Pokud bych měl parafrázovat název někdejšího hitu australské kapely Savage Garden, mise To the Mun and back trvala od startu do přistání 8 dní, 16 hodin, 8 minut a 43 sekund. :) Mám fakt radost, že se to podařilo. Mise byla úspěšnější, než jsem na jejím začátku čekal.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Greene »

Při včerejším i dnešním pokusu přistát na Munu skončili katastrofou. Včerejší let se nepodařil kvůli tomu,že raketa byla moc těžká a SAS to prostě nezvládli a explodovali jsme. Při dnešním jsem už letěl plnou parou vpřed,ale pořád jsem byl u Kerbina. Budu to muset zkoušet dál a dál až se to podaří :-D
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Držím palce, jednou to určitě klapne. Člověk jen musí hodně zkoušet, než najde ideální verzi. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Taky jsem této hře propadl. :-D (nejvíce mě štve, že se mi seká ve VAB, snad to ve verzi 0.14 opraví)

Už 2x jsem zkoušel přistát na Munu, ale pokaždé jsem svouji loď Phobos A rozsekal. :hlavou proti zdi
Používám addon NovaPunch. Nemám lunární modul, se vším přistávám na Munu. Mám s sebou tedy mnoho paliva, abych se dostal domů na Kerbal a udělal popřípadě korekce dráhy. Mám vyšší horizontální rychlost, takže mě to vždy utíká do strany. Vertikální rychlost mám okolo 6-8 m/s.

Nemáte něaké tipy jak přistát velice měkce a vrátit se na Kerbal? :krčící rameny:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

chobolatom píše:Nemáte něaké tipy jak přistát velice měkce a vrátit se na Kerbal? :krčící rameny:
Návod na přistání na Munu najdeš ve dvou mých příspěvcích tady na fóru. Rozepsal jsem to tam docela podrobně, snad ti to pomůže.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

CO říct. Poté co jsem si vzal povzbuzující prostředek ve formě 3 Power party. A zjistil, že na hodinách bije druhá hodina ranní jsem se rohodl, že znova skusím alespon vyslat k tomu měsíci sondu. No po několika neuspěšíš kdy mi sonda spadla spět do atmosféry anbo hůře odlítla mímo známí vesmír, jsem se rohodl nejdřáve menší cíle první znich byl úspěšně zvládnout orbitu planety a pak to šlo samo díky návodu. a zde je výsledek. Sonda Orbita Moon 2 na orbitě měsíce
obrázek
https://docs.google.com/open?id=0B1rhaK ... WVyU3l2WXM

Dnes bych chtěl i skusit přistát, ale uvidíme to je ve hvězdách
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

Můj druhý pokus na dobytí Měsíce. Laderu ,,The Sirenia" se podařilo přistát viz obrázek https://docs.google.com/open?id=0B1rhaK ... 1AtbWFNZU0 Bohužel při přistání na zemi, jsem pozdě otevřel padák a modul to trefil přesně do země bohužel několik hodin příprav jdou k niveč, ale nestrácím naději a ihned začínám další vzlet.

Dotaz dají se někde přejmenovat kerbanauti??
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Ragnaro, mager42,
oba vás vítám na našem fóru. Mám velkou radost, že jste se tu registrovali a doufám, že se vám tu bude líbit. Jako každého nově registrovaného uživatele se i vás zeptám, jestli vám mám tykat, nebo vykat. ;)
Jinak to o přejmenování Kerbonautů jsem nevěděl, díky za rozšíření obzorů.
A ohledně přistání na Munu - gratulace! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

Mě mužeš klidně tykat vykání nenávidím z celého srdce
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

Pokud ti nevadí tak budu tak dlouho informovat dokud se mi nepodaří návrat na zemi pro dnešek to je 2:0 pro měsíc posádka The Sirenia 1.2 stroskotala na měsíci při přistání velká exploze přídavných nádržích, ale kabina přežila a tím i kerbalonauti což je uspěch tzn mise The Sirenia 2 bude záchraná a já doufám že uspěšná

Poznatek přistávací motor musí být lepe ovladatelný a né nějaká šílená 300

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“