Pochlubte se!

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
sierra
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 82
Reputace: 1
Registrován: 26.2.2013 21:09
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od sierra »

Česká královská vesmírná společnost
V den 6 výročí založení společnosti, bylo uskutečněno další kolo testů v projektu Exodus. V rámci testů během 12 hodin
odstartovaly 2 rakety třídy Libuše(Nosnost 21t na oběžnou dráhu měsíce), jako první startoval první prototyp vesmírného jeřábů třídy Nevolník , na špici druhého nosiče byl umístěn první sériový modul Praotec, na jehož palubě bylo 5 kosmonautů, kteří se dobrovolně přihlásily k plnění první kolonizační mise, ale i prvního letu k jinému vesmírnému tělesu v historii vůbec a to bez vidiny brzkého návratu a k tomu na materiálu a postupech, které nebyli testované.
Start nosičů probíhal dle plánu a je jednoznačně úspěchem ČKVS. K setkání Nevolníka a Praotece došlo na oběžné dráze měsíce (100K x 98K km). O spojení se postaral řídící systém modulu Nevolník, dále následovalo autonomní sestup a přistání opět řízené systémem Nevolníka ( Přistání proběhlo cca 100 m od cílového místa).
Bohužel v průběhu odletu Nevolníka od modulu ve vzdálenosti 35 m došlo k výbuchu Nevolníka, naštěstí nebyl přistávací modul výbuchem poškozen. Trosky dopadly do okolí modulu a budou časem využity posádkou. Díky přítomnosti Podble Kermana a Samara Kerbana (Oba zkušení technici ČKVS) , kteří okamžitě trosky prozkoumaly za výbuch může elektrický zkrat v hlavní nádrži, která byla v době výbuchu plná z 45%. Odeslaná data poslouží k vyšetřování na Zemi a k potrestání viníků (předání Mistru ostrého meče se nepředpokládá). Starty další lodí k Osadě Přemysla Otakara (jméno měsíční základny) můžete sledovat online spolu s přenosem z Osady Přemysla Otakara na webových stránkách ČKVS.
Obrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »



Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Uživatelský avatar
Jaccek
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Bydliště: Most
Registrován: 4.5.2016 14:59
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Jaccek »

Ahoj.

Od 2,3 km přiblížení ke stanici, se mi začne sekat noťas. Myslel jsem, že je to problém 32 bit verzí. U obrázku jedna to jelo a u dvojky už ne. Je problém v zařízení, že je slabé, nebo ve hře? Mám tomu tak i když zakládám stanici na planetě a je tam toho trochu více.

Hraju 64 bit verze. Notebook Lenovo: i5 5200, 16 GB RAM, AMD R9 2GB grafika

Obrázek

Obrázek


Díky za rady a reakce.
Kdybyste jen znali úžasnost čísel 3, 6 a 9, pak byste měli klíč k vesmíru. (Nikola Tesla)
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Samo »

V parametroch notebooku by podľa mňa problém byť nemal skôr by som povedal že problém budú robiť módy. Koľko ich tam máš ? Neviem čo by mohlo v skutočnosti presne robiť problém ale určite ti nekto pomôže viac než ja ;)
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Boby91
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 49
Reputace: 0
Registrován: 3.9.2015 16:37
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Boby91 »

Tak se zase po delší době opět vracím ke KSP.. :) a hned se též pochlubím projektem vesmírné lodi.
Její celkový výkon je něco malinko pod 20 000 Dv (na obrázku nenatankovaná) a palivo tankuje na minmusu pomocí harvestru, který na jeden zátah vytáhne na orbitu minmusu ore, ze kterého se vykonvertuje 12600 jednotek paliva. Těžba ore trvá něco malinko kolem 30ti dní a harvestr musí udělat dvě otočky, takže tankování trvá dva měsíce kerbinského času. :) :oops:
Uživatelský avatar
SuperRAPIT
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 264
Reputace: 2
Registrován: 31.1.2014 18:23
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od SuperRAPIT »

Po delší době jsem konečně udělal SSTO, které funguje. Ovšem ihned na konci startovní plochy se mi urvalo přední kolo, takže jsem musel nouzově přistat na moři. Krom toho se solární panely nechtěli složit, takže jsem o ně taky přišel. Ale nad 70km jsem se dostal na moje pomněry celkem rychle a k zakulacení oběžné dráhy jsem použil atomový motor + hybridní motory, když jsem začal klesat. Největší paniku jsem měl průběhu Re-entry v největším tepelným namáháním, kdy jeden z modulů měl plnou čárku a každou chvíli mohl explodovat. Za to přistávání do moře bylo v klidu, neboť jsem měl s tím už zkušenost, takže přstání bylo hladké, přičemž se letadlo smeklo doprava. Zde přikládám 3 fotky.
Obrázek
Obrázek

Obrázek


image hosting adult
"Všechno má své limity." -Daniel Štěpánek-
lipo842
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 20
Reputace: 0
Registrován: 25.8.2016 12:56
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od lipo842 »

Tak jsem se rozhodl přidat taky jeden ze svých výtvorů, skromnou orbitální stanici (kapacita 35 kerbíků + 1440 jednotek tekutého paliva + odpovídající množství okysličovadla) s právě připojeným ještě skromnějším raketoplánem (kapacita 6 kerbíků + menší množství nákladu) :) Stanice složí pro vědecké účely a také jako kotviště pro loď sloužící k přeletům mezi nízkou oběžnou dráhou a oběma měsíci (1600 jednotek tekutého paliva - nukleární pohon + 7 kerbíků).
Obrázek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1021
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Alchymista »

Zakladňa Mun 01
Tu je postavená zo šiestich modulov, má dve laboratoria, vrtaciu supravu, obytný modul a "záchrannú loď" pre prípad problémov. K zakladni patria štyri rovery
Obrázek

Výsadková loď - zabezpečuje transport medzi Zakladňou Mun 01 a orbitálnou stanicou Mun
Obrázek

Výsadková loď je prepravovaná ťažkým transportným roverom k Základni Mun 01
Obrázek

Výsadková loď je pripojená k Základni
Obrázek

Posádka Základne mala najväčšiu radosť z nových Pidiroverov
Obrázek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zaoberá sa niekto tvorbou modov?
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“