Pochlubte se!

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Jojo, s vanilla KSP je to fajn, ale rakety nevypadají moc realisticky + je potřeba hodně dílů a to mě dost užírá výkon počítače, kterého nemám na rozdávání. V tomto addonu je SRB od raketoplánů, takže si udělám raketu na orbitu z jednoho SRB, decoupler, jedna větší nádrž + motor, další decoupler a jeden malý stupeň s modulem pro posádku a je hotovo. A vše vypadá jako Ares I. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Jasně o tom žádná - vypadá to skvěle. 8-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Tak jsem se konečně odhodlal a odstartoval jsem na misi okolo Kerbolu, s přistáním na Minmusu a s bezpečným přistáním na Kerbinu.

Začal jsem s výběrem rakety. Přemýšlel jsem, zda si mám vybrat nějakou, kterou jsem už postavil nebo si udělat novou. Vybral jsem si svou nejsilnější raketu (vypadá jako cargo verze SLS - viz. addon IFE) a přidal jsem pomocné rakety. Celkem jsem jich měl 6. Trochu jsem si nevěřil, protože raketa není moc velká a paliva také nemá moc na rozdávání. Nicméně jsem zažehnul motory a směřoval jsem rovnou a orbitální dráhu Kerbolu. Vše šlo bez problémů a já se vzdálil od Kerbinu. Vzdálenost mezi mnou a Kerbinem bylo něco okolo 120 miliónů kilometrů. Neměl jsem ale místo, kde bych se mohl dostat zpět k domovské planetě. A tak jsem zkoušel zmenčovat a zvětšovat orbitu. Bylo celkem o nervy, protože jsem měl raketu bez RCS. Nakonec se to povedlo a po 100 dnech jsem znovu viděl Kerbin. Provedl jsem brzdící manévr a byl jsem zpět na orbitě Kerbinu. Měl jsem v podstatě tu nejtěžší část za sebou. Trochu jsem si upravil oběžnou dráhu, abych mohl zamířit na Minmus. Paliva jsem měl dost. Jakmile jsem dorazil k Minmusu, odpojil jsem stupeň, který mě dostal až sem a díval jsem se po nějakém pěkné místě na přistání. Nakonec jsem si vybral pěkné místo v takovém údolíčku. Přistál jsem naprosto bez problémů. (konečně jsem se naučil přistávat :lol: ) Paliva jsem měl dost a tak jsem přemýšlel co dál. Něco mi říkalo, že bych měl zkusit Mun. Nebyl jsem si jistý, že bych to zvládl. Poté mě napadlo odletět a přistát na nějakém kopci. Nakonec jsem jsem si vybral nejbezpečnější možnost. Dostat se zpět na orbitu a honem domů. Vše bylo v pořádku a já jsem směřoval zpět na Kerbin. Přišlo mi škoda nechávat tolik paliva v nádrži, takže jsem si ještě zakulatil orbitu a s pomocí MechJeb jsem udělal reentry a mířil si to přímo na KSC. Přistání bylo docela prudké, ve 20 kilometrech jsem měl asi 800 m/s. Ale přistál jsem a asi poprvé jsem měl pocit dobře odvedené práce a byl jsem z té mise pěkně unavený. Tak nějak nevím co dál. Už aby dali do hry dokování, protože s tím mám velké plány. :-D

Zde je malé galerie fotek z mise:
https://docs.google.com/folder/d/0Bxl2A ... R2LUU/edit
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Gratulace. Tohle je docela odvážná mise. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

no tak mám první problém rak jsme vyletěl z raketou do vesmíru no a skusil jsem výstup no a stalo se nečekáne raketa uletěla asi o 25km už jsem ji nedohnal po 7 dnech ve skafandru ukončeno
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Zatím jsem tuhle verzi nehrál, ale předpokládám, že jsi na raketě nechal zapnuté motory. To potom stroj uletí a kerbonaut ji nedožene. :roll:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

ne motory se automaticky vypnou jakmile vysoutpíš ale rozdílná váha ro zavinila. no pak mám omilem dvě rakety na oběžnici slunce, několik explozí no prostě standart
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Já jen, že jsem viděl videa na YouTube, kdy se někdo snažil udělat EVA během startu rakety a divil se, že Kerbonaut zůstal ve vzduchu, zatímco mu raketa odletěla pryč :lol:

Jednou se to určitě podaří vychytat ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

já se na to vykašlu hodinu ladim raketu a vše kolem ní a pak zjistim za A) nemužu otevřít dveře a za B) to přistání no řekněme že posádka už neni mezi námi zbylo stoho jen jeden motor a nádrž s palivem pro trisky.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Já si s tím taky hraju. Možná kdybych zkusil tradiční design, tak by to létalo dobře, ale já chci vyzkoušet ty nové kusy, které jsou v téhle verzi k dispozici :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“