O hře

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
O hře

Příspěvek od Tommy »

Recenze: Kerbal Space Progam – na úsvitu kosmického věku

"Také vás mrzí, že v důsledku ekonomické recese se stále oddaluje den, kdy poletíme na dovolenou na oběžnou dráhu? Raketoplány jsou v muzeu, vesmírní turisté marně čekají na své vlastní lodě a nově se uvažuje i o dočasném opuštění Mezinárodní vesmírné stanice. Pomocnou ruku a vám snad prozatím nabídne mix simulátoru stavby a pilotáže vesmírného přibližovadla, přesněji řečeno nosné rakety, se kterou se vydáte ze Země až na oběžnou dráhu. Ale pozor! Zatímco letní (opožděně vydaná) hra Orbiter byla věrná až za hrob, Kerbal Space Program je ryze popularizačního charakteru. Pokud pociťujete příjemné chvění při sledování videí a filmů jako Apollo 13 či The Right Stuff, nemůžete s KSP šlápnout vedle."
Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/hry-zdarma-a-c ... agazin_hau

Obrázek



Více informací a download naleznete na : http://kerbalspaceprogram.com/

Recommended System Specs:
- 2.0Ghz Dual Core CPU
- 2GB RAM
- 512MB Video Card, Shader Model 3.0
- 300MB Free HD space
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Tohle si asi vyzkouším :P
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
rebus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Reputace: 0
Bydliště: Dačice
Registrován: 25.7.2011 16:40
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od rebus »

Já též! :slint:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
KSP 0.14

Příspěvek od Dugi »

A je to tu. Jednou to přijít muselo. Tvůrci hry od začátku avizovali, že jejich produkt bude zdarma jen v prvních fázích, dokud se nevychytají mouchy. Jednou měl přijít moment, kdy se za nové updaty začne platit. A ta chvíle nastala právě teď. K dispozici je stále demoverze zdarma (verze 0.13.3), ale kdo chce hrát další verzi 0.14.0 (a příčí se mu warez), ten bude muset sáhnout do kapsy. Hra Kerbal Space Program stojí 15 dolarů a koupit si ji můžete v tomto online shopu přímo na webu výrobce.
Přichází tedy čas, abych vás seznámil s tím, co vlastně tato verze přináší. Před chviličkou jsem totiž poprvé létal ve verzi 0.14. Co se změnilo? Hned na první pohled si všimnete, že v základní obrazovce se vedle montáží haly a odpalovací rampy objevila velká radarová otočná parabola. Když na ní kliknete, dostanete možnost zapojit se do nějakého dříve zahájeného letu.
Pokud jsem to pochopil správně (zase tak dlouho jsem to nehrál), hra počítá i s fenoménem dnešní doby a to s kosmickým smetím. Čili pokud odhodíte stupeň své rakety na suborbitální dráze, je to v pořádku, zanikne v atmosféře a už se o něj nemusíte starat. Ale pokud něco zůstane na oběžné dráze, bude to tam kroužit na věky věků. Tedy i když dokončíte misi a vypnete hru, budete chtít letět znovu, podíváte se na mapu a vida - kolem Kerbinu něco krouží. :P
Tohle je asi nejvýraznější změna oproti původním verzím. Stále máte možnost letět na Mun a přistát na něm (podařilo se mi to!). A tady se na chvilku zastavím - autoři přidali do nabídky stavebních dílů několik kousků, které můžete při stavbě své rakety využít - je to hlavně nádrž o polovičním objemu, přistávací motor a přistávací nožky. Na ně pozor, je to trochu zrada. Zatímco ty staré známé z addonu byly hned po přidání k raketě v připraveném (tedy sklopeném) stavu, tady se budete divit - jsou totiž přilepené k tělu - před přistáním je musíte vyklopit - slouží k tomu tlačítko G. A taky se musím pochválit - poprvé se mi podařilo postavit munární raketu schopnou dopravit Kerbonauty na měsíční povrch a pak s nimi i přistát na Kerbinu jen s pomocí originálních dílů, tedy bez použití addonů.
A co nás čeká dál? Autoři slibují přidání několika planet a navíc i zavedení peněz - ty by měli hráči získávat za plnění úkolů. Hra by tam mohla dostat úplně nový rozměr. No nevím jak vy, ale já se určitě těším. :palec nahoru:

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od mager42 »

Jmena se v plne verzi generuji nahodne z databaze /teoreticky je lze v jiz probihajicim letu zmenit editaci souboru perzistence ale stejne jako kazda jina rucni editace techto souboru se to nedoporucuje/.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

KSP vydal verzi 0.15! Otestuju ji a budu brzo informovat o novinkách. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Přináším čerstvé dojmy ze hry Kerbal Space Program, konkrétně z verze 0.15. Pojďme si říct, co je nového (a není toho vůbec málo).

Minmus
  • Na to, že kolem Kerbinu (domovská planeta), krouží Mun (Měsíc) jsme si už zvykli a někteří z nás na něm i přistáli. Ale pozor. Ve verzi 0.15 se objevil nový měsíc - jmenuje se Minmus a obíhá 4x dál od Kerbinu než Mun. Jeho oběžná rychlost je necelých 250 m/s! Je maličký a tak má mizivou gravitaci a teoreticky by se na něm dalo přistát jen s pomocí korekčních RCS motorků. Je tu ale jeden problém. Zatímco Mun obíhá prakticky ve stejné rovině s rovníkem, Minmus je od této roviny odkloněn o zhruba 6°, což vám při letu k němu způsobí nemalé problémy. Já osobně ho naháněl 100 herních dní, pak jsem to vzdal. Mimochodem - pokud uvažujete o přistání a návratu z Minmusu, připravte si nějakou silnou raketu.
Letadla:
  • Mnoho hráčů už dříve zkoušelo využívat hru i jinak - třeba tak, že na raketu přidělali křídla a snažili se ji ovládat jako letadlo. Nyní je tato možnost oficiální - na základní obrazovce se objevil hangár a ranvej. Skládání probíhá podobně jako u rakety, jen s tím rozdílem, že je vše vodorovné a nesmíte zapomenout na podvozek. Pro mne, jakožto bývalého náruživého hráče hry Microsoft Flight Simulator tahle možnost pohladila po duši - zalétat si v tryskáči a vyzkoušet si třeba i akrobatické manévry je lákavé. Ale pozor, vývojáři stále ladí fyzikální model letu, který se bude v dalších verzích měnit. Očekávejte, že se letadlo může chovat jinak, než jak by bylo obvyklé - například křídla generují až moc velký vztlak.
Grafika:
  • Hra vypadá zase o něco lépe. Trysky motorů se při práci rozžhaví do ruda, pokud uberete plyn, tak zoranžoví, po vypnutí zčernají. Palivové nádrže získaly reálnější texturu.
Pomocná trajektorie:
  • Pokud vaše očekávaná trajektorie křižuje nějaké těleso (Mun, či Minmus), hra vám to oznámí - budete tak připraveni na to, že vás čeká gravitační zachycení.
Já osobně jsem s verzí 0.15 spokojen a mohu ji všem doporučit. A teď mne omluvte, jdu zkusit letět na Minmus :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Všem zájemcům, kteří to myslí s KSP trochu vážněji doporučuji program KSP Orbital Calculator.
S jeho pomocí můžete vypočítat mnoho údajů pro přesnější pilotáž. Ať už se bavíme o kruhové oběžné dráze, kdy vám program spočítá, jakou rychlost máte pro tu kterou výšku mít, nebo o eliptické oběžné dráze, či o Hohmannově elipse.
Pokud bude zájem, mohu sem dát kompletní návod, jak tuhle vychytávku používat a co co znamená.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od chobolatom »

Tak jsem se koukal, co nás bude čekat ve verzi 0.16. Do hry bude přidáno EVA! Co jsem koukal, tak ve VAB budou pobíhat malí obyvatelé Kerbinu. Myslím, že se máme na co těšit. :-D

Obrázek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Tak to zní skvěle! Už se moc těším!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“