O hře

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: O hře

Příspěvek od Wopat »

Po dlouhé době jsem narazil na video z KSP, které mě opravdu dostalo. Jsou v něm klíčové okamžiky historie kosmonautiky. Sice je tam několik chyb nebo nepřesností, ale vizuální podoba s originály je často ohromující. 100% stock.

The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: O hře

Příspěvek od Wopat »

Po delší době byla představena jiná novinka než nové textury a myslím, že to stojí za to, i když tuto funkci dobře poskytuje MechJeb nebo Kerbal Engineer Redux. Hra od verze 1.6 dokáže poskytnout podrobné údaje o delta-v a to jak ve VAB/SPH tak při aktuálním letu. Rozvržení ovládacích prvků i informačních panelů se mi moc líbí a v editoru je dokonce celý nový panel pro nastavení zobrazování delta-v pro všechny planety a měsíce, nadmořskou výšku, vakuum, ISP, TWR, tah, hmotnost, čas hoření - to všechno pro jednotlivé stupně rakety i pro celou sestavu dohromady a u všeho lze zapnout/vypnout zobrazení.

The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: O hře

Příspěvek od slappy »

Tak to vypadá, že si Kerbal po delší době zase nainstaluji ; )
Ataman
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 37
Reputace: 1
Registrován: 8.8.2013 17:25
Re: O hře

Příspěvek od Ataman »

Wopat píše:Po delší době byla představena jiná novinka než nové textury a myslím, že to stojí za to
Paráda, ještě mraky do základu a modů mi netřeba. Kdypak to mají vydat?
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: O hře

Příspěvek od Wopat »

Psali, že počínaje verzí 1.6 by chtěli dělat menší, ale častější aktualizace, které by měly vycházet každé tři měsíce.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: O hře

Příspěvek od Wopat »

Mám dotaz na ty z vás, kteří alespoň v hrubých obrysech znají KOS a zároveň skutečně umí programovat. Vím, že třeba SamElanius by mohl poradit. Já jsem programováním absolutně nepolíbený a už dlouho si říkám, že bych se tomu rád aspoň trochu pověnoval a něco se naučil. Zároveň už mě dlouho láká ztížit si KSP tím, že bych používal KOS. Bije se nějak skutečné programování v dnešních nejpoužívanějších jazycích s programováním v KOS? Pokud bych se učil KOS a pak se časem chtěl naučit opravdu programovat, nechytnu nějaké špatné návyky atp.? Znovu zdůrazňuji, že s programováním nemám žádnou zkušenost a tak je možná moje otázka hloupá, ale prostě mě zajímá, jestli může být zkušenost KOS pro budoucí učení programování přínosem nebo spíš přítěží.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: O hře

Příspěvek od Wopat »

Tady byl zase jednou někdo neuvěřitelně megalomanský! :o

The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
SamElanius
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 30.3.2015 12:48
Re: O hře

Příspěvek od SamElanius »

Wopat píše:Mám dotaz na ty z vás, kteří alespoň v hrubých obrysech znají KOS a zároveň skutečně umí programovat. Vím, že třeba SamElanius by mohl poradit. Já jsem programováním absolutně nepolíbený a už dlouho si říkám, že bych se tomu rád aspoň trochu pověnoval a něco se naučil. Zároveň už mě dlouho láká ztížit si KSP tím, že bych používal KOS. Bije se nějak skutečné programování v dnešních nejpoužívanějších jazycích s programováním v KOS? Pokud bych se učil KOS a pak se časem chtěl naučit opravdu programovat, nechytnu nějaké špatné návyky atp.? Znovu zdůrazňuji, že s programováním nemám žádnou zkušenost a tak je možná moje otázka hloupá, ale prostě mě zajímá, jestli může být zkušenost KOS pro budoucí učení programování přínosem nebo spíš přítěží.
Zdravim, dlouho jsem tu nebyl tak se omlouvam za pozdejsi odpoved. K KOS z pohledu programatora:
1. Je to hodne osekany jazyk. Z casti je deklarativni (resi se "co udelat" ne "jak to udelat"). Z pohledu objektivne zalozeneho programatora mi tam nejake veci chybi, ale to by vyzadovalo mnohem slozitejsi IDE.
2. Naopak mam velke mezery v fyzice. Tzn. pokud bych mel naprogramovat stejnou trajektorii jako dela mechjeb musel bych jeste hodne studovat.

Ja si myslim, ze tohle je dobry zpusob jak zacit s programovanim. Nejlepe se uci na tom, kdyz vis ceho chces dosahnout a osvojujes si nastroje. A v tomto pripade se zacina na pomerne jednoduchem nastroji (prirovnal bych k basicu), ktery je srozumitelny ale dost silny zaroven.
Zlozvyku bych se nebal.
Nakonec bych chtel jen rict, ze umet programovat neni o znalosti jazyka, ale o nastaveni hlavy. Kdo si dokaze predstavit co a jak chce delat, tak nacpat to do dany gramatiky (jazyka) je otazka cviku. Syntax kazdeho jazyka se da naucit behem 14-ti dnu (mimo par fakt obskurnich jazyky, kdyby me nekdo chtel chytat za slovo).
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: O hře

Příspěvek od Wopat »

Děkuju mockrát za názor. Za nějaké pozdě se neomlouvej. Lepší pozdě než nikdy ;) Tak až někdy bude čas, snad to s KOS zkusím.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: O hře

Příspěvek od kopapaka »

Wopat píše:Děkuju mockrát za názor. Za nějaké pozdě se neomlouvej. Lepší pozdě než nikdy ;) Tak až někdy bude čas, snad to s KOS zkusím.
Hele, já sem právě narazil na tohle...
Je tam hromada hotových programů...
https://forum.kerbalspaceprogram.com/in ... -pack-v10/

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“