Stanice Kosmonautix

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Wopat »

Já jsem pro. Jde o to, jestli se k nám ještě někdo připojí, což by bylo fajn. Čím více hráčů, tím zajímavější hra. Pokud by se někdo připojil, nemusel by být na takové úrovni, aby pro něj byla stavba u některého měsíce uskutečnitelná.

Pokud bychom nestavěli u Kerbinu, raději bych volil Mun. Je mnohem větší než Minmus a líp to vypadá. Pokud by se stavělo u Minmusu, musela by stanice být poměrně vysoko nad povrchem z důvodu umožnění vyšších rychlostí zrychlení času. A to už je Minmus docela drobek. Mun je pro tyto účely estetičtější. Navrhuji oběžnou dráhu max 60 km vysoko se sklonem kolem 40°.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Tris
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 404
Reputace: 5
Bydliště: Glasgow
Registrován: 12.4.2016 18:31
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Tris »

Já bych se k vám tak za měsíc přidal, jestli by nevadilo :) Jen potřebuju novou techniku která konečně zase KSP rozjede :lol:
"In ancient days, men looked at stars and saw their heroes in the constellations. In modern times, we do much the same, but our heroes are epic men of flesh and blood."
Uživatelský avatar
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru
Příspěvky: 525
Reputace: 1
Bydliště: Země
Registrován: 10.11.2016 16:27
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Ketivab »

Já bych se k vám taky připojil, jen budu teď skoro týden pryč, takže do pátku je to na vás. Se stanicí u Munu souhlasím, stejně jako se zmíněnými pravidly. Určitě bych to dal bez módů, jen doufám, že TAC Life Support nebude překážet, jelikož upravuje některé části pro svojí potřebu (do modulů dá určité množství např. jídla atd.), ale kdyžtak bych ho alespoň dočasně odstranil - to by mohlo fungovat. :)
Ze stanice bych nedělal nějakého přehnaného obra se spoustou zbytečností. Mohla by být také uzpůsobena k budoucímu přistání a průzkumu na povrchu Munu.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Wopat »

Paráda! Jsem rád, že jste se k nám oba připojili. Jestli se přidáte za týden nebo za měsíc je úplně jedno. Určitě bych tomu ještě dal pár dní, než začneme. Počkáme na případné další hráče.
Ketivab píše:Určitě bych to dal bez módů, jen doufám, že TAC Life Support nebude překážet, jelikož upravuje některé části pro svojí potřebu (do modulů dá určité množství např. jídla atd.), ale kdyžtak bych ho alespoň dočasně odstranil - to by mohlo fungovat. :)
Nejideálnější volba by v tomto případě asi byla hrát z jiné instalace hry. Já to tak mám v plánu.
Ketivab píše:Ze stanice bych nedělal nějakého přehnaného obra se spoustou zbytečností. Mohla by být také uzpůsobena k budoucímu přistání a průzkumu na povrchu Munu.
Moje řeč. Stanice u Munu by se mohla stát ideální přestupní stanicí pro následnou misi na povrch měsíce a stavbu základny.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Wopat »

Souhlasíme-li všichni s tím, co bylo napsáno výše, rád bych se ujal stavby základního modulu, který bude stanici poskytovat přísun energie, chlazení a základní menévrovací schopnosti. Stavbu bych započal v následujícím týdnu.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Samo »

Osobne by som sa pridal len nemám origio čo by asi nerobilo dobrotu :?
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Wopat »

Jakože máš nelegální kopii KSP 1.3? To je tak brzy po vydání k sehnání? Jako zkusit to můžeš. Nenapadá mě, co by tam mohlo "nedělat dobrotu". Pokud to nepůjde, tak to prostě nepůjde. Nic se nestane. Přidat se určitě můžeš, bude to jenom dobře.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Samo »

1.3 ešte nie ale väčšinou sa update objaví tak do 1-2 týždňov.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
loupacek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 0
Registrován: 6.1.2017 18:07
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od loupacek »

Sem rád že se nás pár dá dohromady. S tím že vytvoříš základní modul plně souhlasím. Jinak asi doporučím všem co používají nějaké mody tak si udělat oddělenou instalaci a hrát to v ní.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Wopat »

Založil jsem hru s následujícím nastavením:
ObrázekObrázek

Vítejte na kosmodromu Kosmonautix!


Naše agentura má k dispozici 6 kerbonautů, kteří se rekrutovali z hráčů participujících na projektu nové vesmírné stanice u měsíce Mun.
Obrázek
Jak můžete vidět, šesté čestné místo v sestavě zaujímá Dugi Kerman, kterého jsem vybral do sboru, abychom měli dvě kompletní tříčlenné posádky ;) V nastavení hry jste si mohli všimnout nezatržených možností "Missing Crew Respawn" a "Allow Reverting Flights". Dávejte tedy v budoucnu pozor, abyste někoho z našeho hvězdného sboru (hlavně mě :lol: ) nedopatřením neusmrtili. Nastavení hry je pro pokročilejší hráče.

K Munu byl dopraven první modul vesmírné stanice Kosmonautix. Obíhá měsíc na stabilní téměř kruhové oběžné dráze ve výšce 55 km a se sklonem k rovníku cca 45°.


Název modulu: PUB (Hospoda alias Power and Utility Bus)
Počet míst pro posádku: 0
Hmotnost: 2,26 t
Rozměry: 3,5x13,9x5,2 m (s rozloženými solárními panely a chladícím radiátorem)
Počet součástí: 11
Počet dokovacích portů: 1x malý, 1x střední
Určení: řízení stanice a udržování její orientace v prostoru, zásobování elektrickou energií, chlazení, motorické úpravy oběžné dráhy

Energetická bilance
Zásoba elektrické energie: 3000
Generovaná energie: max 48,8/sec.
Spotřeba energie: 4,5/sec.

Pohonný systém
Zásoba paliva: 90/110
Tah motoru: 20 kN
Specifický impuls: 320 s
Točivý moment gyroskopů: 10 000 Nm

Modul poskytuje všechny základní systémy nutné pro funkční chod stanice. Disponuje jedním dokovacím portem střední velikosti pro připojení hermetických modulů pro posádku a jedním portem malé velikosti pro robotické doplňování paliva. Výroba elektrické energie a její uskladnění stejně jako chlazení stanice jsou dostačující pro dlouhodobý pobyt tříčlenné posádky a nepřetržitý provoz jedné laboratoře. Slabou stránkou modulu je komunikační systém disponující jednou všesměrovou anténou o malém výkonu, vysílající pouze na nízkých frekvencích s úzkým pásmem. V budoucnu, zejména po připojení laboratorního modulu, bude nutné stanici vybavit vysokoziskovou širokopásmovou anténou pro přenosy velkých datových objemů. Jako další krok v budování stanice se doporučuje připojení habitatu umožňujícího pobyt tříčlenné posádky po dobu minimálně třiceti dnů.

odkaz na složku s uloženou hrou zde - celou složku jednoduše vložte do složky saves. Pro vaše případné zkoušky kompatibility modulů je modul PUB samozřejmě uložen ve VAB.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“