Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Debata o projektech, které umožňují běžným lidem nahlédnout pod pokličku kosmoanutiky a vyzkoušet si něco na vlastní kůži
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 179
Reputace: 9
Registrován: 11.6.2011 15:14
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od stana85 »

Tak jsem to zkusil ale asi něco dělám špatně protože to co mi z toho leze je děs. Jako zdroj mám obrázek 5400x3600. Dělal jsem z toho plakát 4x2 listů a tady je výsledek
http://www.uloz.to/10332115/messier-objects-5400-3-pdf
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Dugi »

Podle toho, jak na to koukám, tak to bude tím, že jsi zvolil příliš velké body. Defaultně je nastaveno 10 mm, což je hodně. Já to vždycky zmenším na 1 mm (i když mi to napíše, že to bude trvat dlouho) a pak jsou body mnohem jemnější a tudíž je vidět víc detailů. Jen se připrav, že čím menší budou body, tím větší bude výsledný pdf soubor. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 179
Reputace: 9
Registrován: 11.6.2011 15:14
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od stana85 »

Díky je to o dost lepší. Výsledný pdf 1,3GB :-D No ale čekal jsem od toho víc. Asi to chce vidět na zdi aby byl dojem dokonalý
„Jásání nad Starlinky je jásáním nad komíny uhelných elektráren jako symbolem pokroku,“
Jana Tichá
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Dugi »

Určitě! Teprve až po vytištění to skutečně vynikne. :palec nahoru:
Jo a ještě jeden tip (taky jsem ti ho mohl dát ještě než jsi vytvořil tenhle soubor) - v okně, kde volíš velikost teček, změň color mode (defaulně je nastavená černá, místo toho zvol radši Multi-color) ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 179
Reputace: 9
Registrován: 11.6.2011 15:14
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od stana85 »

to dávám od začátku vytvoření souboru trvalo 1,5 minuty takže v poho
„Jásání nad Starlinky je jásáním nad komíny uhelných elektráren jako symbolem pokroku,“
Jana Tichá
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Dugi »

OK fajn, držím palce, ať se to podaří. A jestli můžu doporučit, použij při nalepování na čtvrtku tuhé lepidlo v trubičce. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Plakát: Raketoplán

Příspěvek od Dugi »

A je to tady. Jak jsem sliboval, dalším kouskem, který ozdobí zeď se stal raketoplán - konkrétně se jedná o snímek zachycující Atlantis při startu. Originální snímek jsem na internetu už nenašel - měl rozlišení 6 596 x 8 260 pixelů. Nejbližší podobný je tento s rozlišením 5 577px × 8 225 pixelů. A tady už vidíte, jak vypadá výsledek.

Obrázek

Celkem tenhle kousek spolykal 30 kousků papíru a má rozměry 143 x 114 cm. Je to už můj třetí kousek do sbírky a troufám i říct, že se mi ze všech dosavadních povedl nejlíp. Tekuté lepidlo Herkules jsem nahradil tuhým tyčinkovým lepidlem. Díky tomu nejsou na plakátu skoro žádné viditelné stopy (jako v případě minulých plakátů). Zároveň jsem každý nově přilepený papír okamžitě srovnal obyčejným kuchyňským válečkem, takže se papír vůbec nestačil zvlnit. :)
A co přijde dál? Mám v hlavě několik dalších projektů a až zase něco vytvořím, dám určitě vědět. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 179
Reputace: 9
Registrován: 11.6.2011 15:14
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od stana85 »

Dugi mám prosbu mohl bys mi upnout aspoň jednu stránku pdf toho plakátu raketoplánu?
„Jásání nad Starlinky je jásáním nad komíny uhelných elektráren jako symbolem pokroku,“
Jana Tichá
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Dugi »

Jestli mi poradíš, jak mám z pdf vyseparovat jen jednu stránku, tak to někam nahraju. :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 179
Reputace: 9
Registrován: 11.6.2011 15:14
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od stana85 »

No tak to je problém to mě nenapadlo. Jedině udělat screen obrazovky
„Jásání nad Starlinky je jásáním nad komíny uhelných elektráren jako symbolem pokroku,“
Jana Tichá

Odpovědět

Zpět na „Udělej si sám“