Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Debata o projektech, které umožňují běžným lidem nahlédnout pod pokličku kosmoanutiky a vyzkoušet si něco na vlastní kůži
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Tommy »

Teda vypadá to úchvatně, ovšem ta spotřeba inkoustu je docela drsná :o
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od baranka »

Hodně hezké, se přiznám, že já starý mamlas, po přečtení nadpisu ( na úvodní obrazovce se mě zobrazuje jen část ) jsem si říkal hezká raketa ale kde je ta planeta. Až po druhém prohledání tématu jsem pochopil. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Dugi »

Tommy: Je fakt, že jsem věděl, že to bude hodně velká spotřeba. Ale výsledek předčil i moje očekávání. :?

baranka: To si dokážu představit. :-D Holt stane se :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Tommy »

A nebylo by třeba výhodnější nechat si to vytisknout někde v copy studiu? Těch 35 stránek by zas nemuselo stát tolik, resp. by se to dalo zároveň i vytisknout na větší papíry (pokud to ten prográmek umí ) :roll: (Ale přiznám se: už jsem si v copy studiu dlouho nic tisknout nenechával, takže nevím, jaké jsou ceny... :roll: )
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Dugi »

V programu si můžeš navolit různou velikost papírů. Ale nevím, nevím, jestli by se na tom nějak extra ušetřilo. Taky se v cenách copy-studií moc neorientuju. Ale tady jde i o ten hřejivý pocit, že si to člověk udělal celé sám. Od vyhledání fotky, přes tisk, stříhání, až po lepení :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Tommy »

Pravda, tenhle pocit je občas k nezaplacení... (a na všechno ostatní je tu... :lol: )
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od tomas »

Opět parádní plakát. :klaní se: Na Copy studia bych se moc nespoléhal, protože pokud bys chtěl skutečně jen jeden plakát, tak Ti to levněji než doma rozhodně nevyjde. Když se koukám do nabídky na internetu, tak to nevychází výhodněji ani ve větších množstvích. Tady je jeden příklad.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Tommy »

Jak jsem psal, nevím, kolik si copy studia účtují... Ale na druhou stranu, ten plakát v tom tvém odkazu zas nevypadá příliš předraženě - u toho prvního plakátu (Curiosity) uváděl Dugi odhadované náklady na cca 500 Kč - je sice pravda, že ten jeho plakát je mnohem větší, nicméně u toho Saturnu V (o pár listů menšího) zase spotřeboval mnohem více barvy, takže si myslím, že náklady na Saturn byly ještě větší (vzhledem k uváděné spotřebě inkoustu min. o 270 Kč +)... :roll: Každopádně spíš než koupi celého plakátu jsem to myslel tak, že by si to mohl nechat vytisknout na větší papíry - místo na A4 třeba na A3 nebo A2, čímž by si rovněž mohl ušetřit trochu práce při sestavování... :roll:
Ale to jsou jen mé odhady :) Pokud jde o ten Dugim zmiňovaný pocit, že si to člověk udělal celé sám, tak ten pochopitelně ty případné vyšší náklady dostatečně kompenzuje ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Johnny
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 35
Reputace: 0
Bydliště: sever
Registrován: 8.3.2011 17:01
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Johnny »

Ten Saturn V je krásnej, ale u mé tiskárny bych se bál že to bude její poslední prácička :-D Taky už uvažuju že se do toho pustím ovšem v menším měřítku a taky řeším problém kam bych ho umístil. Nemám tady nikde to správné místečko :krčící rameny:
"Vesmír je kniha, kterou nikdo nedočte do konce"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Plakáty z kosmonautiky svépomocí

Příspěvek od Dugi »

To jo, výběr místa je určitě důležitý. Ale věř mi, že nějaké místo se najde vždycky. Jo a mimochodem, když tak koukám, jak se plní stěny, začínám pošilhávat i po stropu :lol: :lol: .
Jinak až se do něčeho dáš, určitě se s tím pochlub, budeme rádi ;) .
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Udělej si sám“