Čínští kosmonauti

Čínští kosmonauti

Příspěvekod tomas » 05 dub 2012, 09:49

Na webu national-geographic.cz vyšel článek o podmínkách pro přijetí kosmonautek. Skoro by to patřilo do sekce Vtípky a srandičky z kosmonautiky.
tomas
Moderátor
Moderátor

Re: Čínští kosmonauti

Příspěvekod Dugi » 05 dub 2012, 10:39

No, je fakt, že v Číně mě už asi nic nepřekvapí. Hodně mi to připomíná situaci, která nastala na letních olympijských hrách v Pekingu, kdy hymnu "zpívala" jedna dívka, která odpovídala "standardu krásy". jenže nakonec se ukázalo, že tato kráska jen otevírala ústa - skutečná zpěvačka stála nedaleko od pódia, ale kamery ji nezabíraly, neboť nebyla tak hezká. Ale nejlíp to v tom článku vystihla tahle věta: Západní zpravodajské servery to ironicky komentovaly jako požadavky, které spíš připomínají vlastnosti tanečnice nebo striptérky než astronautky. :lol:
Některé podmínky přijetí mi hlava opravdu nebere - jizvy se mohou otevřít? No to jsou mi věci. Neotevřou se několik let na Zemi, ale v kosmu jako na potvoru ano. :-D
------------------------

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod lojzo » 12 čer 2012, 13:38

Nejaké info o čínskych kozmických kandidátkach: http://www.guardian.co.uk/world/2012/ju ... oman-space
Jedna je hrdinka, druhá záchranárka. ;-)
lojzo
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod tomas » 12 čer 2012, 13:49

Další článek v New York Times
tomas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod ptpc » 19 lis 2016, 11:19

V roku 2017 sa uskutoční tretí výber kandidátov do oddielu čínskych kozmonautov.
ptpc
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod ptpc » 10 led 2018, 22:55

Tretí oddiel čínskych kozmonautov by mal mať 10 až 12 členov a jeho súčasťou by mali byť aj dve ženy. Prvýkrát budú do oddielu vybratí kandidáti ktorí nie sú v armáde.
Neoverené informácie hovoria o tom, že kozmonauti sú už vybraní, len to doposiaľ nebolo oznámené... :roll:
ptpc
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Zpět na Orbitání stanice Tiangong