29. díl - Váhy

Sem patří debata o pořadu Noční obloha, který každý týden informuje o tom, co se dá pozorovat v noci na nebi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
29. díl - Váhy

Příspěvek od Dugi »

Dnes se podíváme na souhvězdí, které patří spíše na jižní oblohu, ale je vidět i od nás - tedy souhvězdí Váhy. Není to ideální objekt na pozorování, nejsou v něm žádné objekty vzdáleného vesmíru, ale v našem seriálu chybět nemůže.



Minulý díl si pustilo celkem 1082 lidí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 29. díl - Váhy

Příspěvek od baranka »

PPěkný díl, jenmalé doplnění, v souhvězdí je otevřená hvězdokupa NGC 5897 ve vzdálenosti 400 tisíc sv. let která je viditelná v malém dalekohledu. Jinak začíná možnost sledování a focení vzácného úkazu a sice nočních svítících oblaků. Článek na national-geographic.cz zde: http://www.national-geographic.cz/detai ... kdy-23251/
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 29. díl - Váhy

Příspěvek od Dugi »

Ha, na NGC jsem zapomněl. Já do NO dávám v drtivé většině jen Messierovy objekty. A na NGC jsem tentokrát opomněl. Díky za doplnění. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Noční obloha“