15. díl - Vozka

Sem patří debata o pořadu Noční obloha, který každý týden informuje o tom, co se dá pozorovat v noci na nebi.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
15. díl - Vozka

Příspěvek od Dugi »

Nejnovější díl seriálu Noční obloha se věnuje souhvězdí Vozky. Jako již tradičně si řekneme, kde a jak souhvězdí najít, jaké je jeho mytologické pozadí a jaké zajímavé objekty v něm můžeme pozorovat.



Minulý díl pořadu Noční obloha nasbíral do této chvíle 3 761 zhlédnutí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od tomas »

Z tohoto pořadu bude za chvíli docela slušná videoencyklopedie. Až těch souhvězdí bude víc, mohlo by se v rámci vlákna udělat jedno podvlákno, kde by byly odkazy seřazené podle souhvězdí. Možná by se nechala udělat i externí klikací mapa oblohy, kde by každé souhvězdí odkazovalo na konkrétní díl.

Každopádně zase dobře zpracované :tlesk: . Ještě ti s tím pomáhá Petr ?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od Dugi »

Spíš si říkám,co bude, až doberu souhvězdí viditelná z ČR a vyschne zdroj :lol:

To všechno se dá udělat. Jen si musíme počkat, až bude těch souhvězdí víc ;)

Petr mi s výrobou těchto dílů nepomáhá. Pokud se nepletu, naposled jsme spolupracovali u dílu, který byl věnovaný přiblížení Erosu k Zemi, kdy mi poslal tip na tohle téma. Ale pokud se nepletu, tak pomáhá s propagací pořadu. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od tomas »

Ještě můžeš ukázat hvězdy, mlhoviny, galaxie. Pokud budeš brát jednu po druhé, tak ti to vystačí na dlouho :lol: .
Také se můžeš vrátit k pozorování planet a nějaké ty meteorické roje nebo komety se snad taky objeví.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od Dugi »

No uvidíme, snad to nějak půjde :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od baranka »

Ono těch asi 52 souhvězdí viditelných z ČR, není tak málo, plus pár dílů věnovaným nějaké jiné události a je to stejně práce na rok a půl. Jinak tomas má pravdu, je dost hvězd, dvojhvězd, galaxií , mlhovin a hvězdokup kterým by bylo možno dopřát vlastní díl. Jinak :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od Dugi »

Uvidíme, jak to půjde. Každopádně zatím si na nedostatek témat nemůžu stěžovat. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od PetrKK »

Prosím, aby už exoplanety.cz nebyly uváděny jako mediální partner. Podpora projektu pro mě ztratila smysl v okamžiku, kdy to přesto být o dění na obloze, o čemž jsem ani nebyl informován....

Ad. Postupně budu částečně omezovat podporu fóra. Fakticky mi to nepřináší nic zpětně, témata do DV už nedostanu, z Facebooku se raději odkazuje na hvězdárny než na exoplanety.cz apod. No v neposlední řadě kámoši Dugiho si nedají pokoj a neustále mě všude možně nechutně urážejí (samozřejmě s jeho tichým souhlasem). Takže asi tak.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od Dugi »

Tvůj požadavek budu respektovat. Od příštího dílu se v popisu videa nebude zobrazovat odkaz na exoplanety.cz.

Nikdo neříká, že témata do DV nedostaneš, Je to stejně otevřené, jako dřív. ;)

Co se Facebooku týče, ten má pod palcem Lakely. Pokud chceš řešit něco s Facebookem, obrať se, prosím, na něj. Určitě se nějak dohodnete.

A co se "mých kámošů týče" - je mi v podstatě jedno, co řeší, nebo neřeší. Nic o tom nevím - na jejich fóru jsem už asi půl roku nebyl, takže opravdu nemám tušení, co se tam děje.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 15. díl - Vozka

Příspěvek od Lakely »

Předem se omlouvám za offtopic,
Já jen dodám, že neexistuje žádná naše dohoda o sdílení a nesdílení, přičemž bylo možno se domluvit. Našemu Fb fóru si mnohokrát pomohl a i já se snažil s naším omezeným počtem fanoušků tvoji stránku sdílet. Před nějakým časem, ustalo tvé sdílení a protože nedokáži odhadnout tvé některé reakce, tak jsem raději sdílení také omezil, než řešit možné problémy. A sdílení na fb je u nás minimální a občas dojde i na astronomické stránky, ale skutečně jen občas.
Podle mě je zbytečné opět tady řešit odchody a podporu/nepodporu. Co takhle si jednou sednout, nebo všichni si naspat a mluvit konstruktivně, bez zbytečných emocí a posunout naši spolupráci tedy na nějakou úroveň a jednou pro vždy nechat být nějaké osobní rozpory a jejich veřejné vystavování. Takhle neprospíváme nikdo nikomu.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke

Odpovědět

Zpět na „Noční obloha“