8. díl - 6. týden 2012

Sem patří debata o pořadu Noční obloha, který každý týden informuje o tom, co se dá pozorovat v noci na nebi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
8. díl - 6. týden 2012

Příspěvek od Dugi »

Šestý týden roku 2012 je tu a náš pořad se vrací k pozorování pouhýma očima. Planety se od minulé zmínky "trochu" posunuly a tak je na čase připomenout si jejich aktuální pozice.



Minulý díl pořadu Noční obloha vidělo celkem 15 846 lidí, což je v případě tohoto pořadu opravdu slušný úspěch. A jak diváky zaujme osmý díl Noční oblohy? Nechme se překvapit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 8. díl - 6. týden 2012

Příspěvek od tomas »

Pěkný díl. 15 846 je opravdu úspěch bez seznamové podpory a dokonce se občas ten díl neobjevil u DV v souvisejících videích.
Zeptám se, ten komentář na úvod a rozloučení tam dáváš z minulých dílů nebo ho nahráváš pokaždé znovu ?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 8. díl - 6. týden 2012

Příspěvek od Dugi »

Jak u DV, tak u NO mám už předpřipravené úvodní a závěrečné slovo. Takže pokaždé načítám jen "prostředek".
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 8. díl - 6. týden 2012

Příspěvek od tomas »

Já jsem si to myslel. ;) Máš to aspoň rychleji hotové a diváci si zvyknou na tvůj styl. Spousta pravidelných pořadů v TV to má podobně.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 8. díl - 6. týden 2012

Příspěvek od baranka »

Díl věnovaný "pouhému" oku, někdy poněkud opomíjenému. Není to jen o planetách, ale i o pozorování Měsíce. Kolik jen detaijlů dokáže naše oko na povrchu Měsíce zachytit. Dále to jsou rúzné konjunkce. A v zimních měsících pozorování některých "mlhovin", např.: NGC 884+NGC 869 (Chí a h) v Perseu, M 42 (Velká mlhovina v Orionu), M 31 (Velká galaxie v Andromedě), Hyády a zejména Plejády (M 45).
Jinak pro toulky noční oblohou jsou dobré stránky Michala Kodrišehttp://www.hvezdnouoblohou.wz.cz/index.php
Kde lze nalézt spousty informací o souhvězdích a většině objektů v tom daném souhvězdí.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 8. díl - 6. týden 2012

Příspěvek od tomas »

Pěkný odkaz. Je vidět, že ten dotyčný svým stránkám a hlavně pozorování věnoval hodně svého volného času.

Taky jsem rád, že Tě tu zase vidím. Četl jsem u DV Tvé příspěvky, takže se připojuju a přeju hodně zdraví, ať Ti to všechno dobře dopadne.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 8. díl - 6. týden 2012

Příspěvek od baranka »

Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Noční obloha“