3. díl - 1. týden 2012

Sem patří debata o pořadu Noční obloha, který každý týden informuje o tom, co se dá pozorovat v noci na nebi.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od Dugi »

Ve třetím díle našeho seriálu se věnujeme pozorování meteorického roje Kvadrantidy, jehož vrchol přijde 4. ledna ráno.



Minulý díl se díky umístění na hlavní stránce Seznamu vyšplhal na 80 758 zhlédnutí. Uvidíme, jak si povede nejnovější přírůstek.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od PetrKK »

Už jsem psal, že vydávat upozornění na webu by bylo spíše na škodu, ale přišel jsem s novinkou:

http://www.exoplanety.cz/2012/01/video- ... na-obloze/

pk
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od Dugi »

To vypadá hodně dobře, děkuju za to! Moc! ;)
Dalo by se pak zjistit, kolik lidí to takhle odebírá? :roll:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od tomas »

Pěkně vysvětleno, tak bych to našel i já. :tlesk:
Je to sice má ostuda, ale holku bych na ukazování hvězd asi nesbalil. Než bych dané souhvězdí poznal, tak by usnula.

Měl bych jeden nápad na oplátku Exoplanetám. Když jsem viděl, jak velkou propagaci dělá Petr tomuto fóru, možná bys mohl požádat Stream.cz, aby v nápisu partner projektu: exoplanety.cz oživil adresu, podobně jako u DV je odkaz na fórum.
PetrKK
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od PetrKK »

Momentálně do dostávají nedobrovolně ti, co při registraci dali, že chtějí dostávat upozornění na články ve všech rubrikách. Někteří to teda možná zruší, jiní si to zase zaškrtnou. Aktuálně je to 116 lidí ale dal bych tomu čas, než se to vykrystalizuje.

Edit: přece jen je ta informace venku chvíli :) Ale postupně ji natunim. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od Dugi »

No abych se přiznal, já taky co se astronomie týče nejsem žádný odborník. Všechno je to z už předpřipravených materiálů. Taky těch hvězd moc nepoznám. :oops:

Taky mě to napadlo. Napsal jsem už editorům, jestli by to nemohli udělat. Snad se k tomu dostanou co nejdřív. :)

Petr: Díky za info. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od Dugi »

Právě jsem dostal mail ze Streamu - odkaz v popisu videa je upravený, tudíž na exoplanety se už dá proklikat. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od PetrKK »

o díky :klaní se:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od Dugi »

Spíš bych měl děkovat já ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 3. díl - 1. týden 2012

Příspěvek od baranka »

Dobrá práce :palec nahoru:
Jinak co se týká poznávání hvězd nebo souhvězdí, dobrý je například program Stellarium. Které po nainstalování a nastavení vaší pozice ukáže po najetí na správný čas polohu daného úkazu ( jde tam nastavit obzor, tvary souhvězdí a např. ukazatel sv. stran.) Sám ho pro rychlou orientaci kdy který jev mohu pozorovat také požívám.

Odpovědět

Zpět na „Noční obloha“