35. díl - Spolehlivost ozkoušená časem

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
35. díl - Spolehlivost ozkoušená časem

Příspěvek od Dugi »

Dnes se budeme věnovat skutečným "držákům". Tedy ruským/sovětským lodí a raketám Sojuz. Nebudeme se věnovat jen aktuálnímu startu lodi Sojuz TMA-04M, ale půjdeme i do historii. Diváci se tak seznámí s raketou R-7 i původním určením Sojuzu.



Minulý díl konečně protrhnul stotisícovou hranici a pustilo si jej 109 546 diváků. Přes odkaz v popisu videa přišlo k nám na fórum 1217 návštěv. Uvidíme zda bude nový díl stejně populární.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 35. díl - Spolehlivost ozkoušená časem

Příspěvek od tomas »

Tenhle díl super. Koukám, že ten širší záběr tématu v minulém dílu nebyla výjimka. :palec nahoru:
Jak jsem si posledně tady stěžoval, že se mi DV neobjevuje na hlavní straně Seznamu, tak to asi chtěli napravit a tentokrát se mi zobrazovalo kromě úterka i ve středu.

Odkazy na témata pořadu:
- Zrušený start rakety Falcon 9 s lodí Dragon
- Úpravy budovy VAB na floridském kosmodromu

Hlavní téma:
- Cesta lodi Sojuz TMA-04M k ISS
- Historie kosmonautiky: kosmická loď Vostok
- Historie kosmonautiky: ruský pokus o dobytí Měsíce
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 35. díl - Spolehlivost ozkoušená časem

Příspěvek od Dugi »

Ona je to tak trochu nutnost udělat širší téma - když se neděje nic opravdu velkého (a Dragona si šetřím na speciální díl až odstartuje). Dělat díl jen o startu Sojuzu, které jsou 4 do roka mi nepřišlo ideální.
Ono se to asi ukazuje jak kdy. Záleží možná i na tom, kolik je k dispozici dalších videí, nebo třeba na náladě editorů. Kdo ví :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 35. díl - Spolehlivost ozkoušená časem

Příspěvek od baranka »

Pěkný díl, řadu záběrů určitě využiji při stavbě modelu nosné rakety Sojuz. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 35. díl - Spolehlivost ozkoušená časem

Příspěvek od Dugi »

Tak to mě těší, že má tento pořad i takovéhle využití. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“