33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od Dugi »

Dnešním hlavním tématem bude chystané evropská mise JUICE, která se má v roce 2022 vydat k Jupiteru. Materiálů bylo k dispozici docela málo (asi nejvíc mě překvapilo asi měsíc staré video z produkce BBC, které bylo na Youtube k dispozici jen v rozlišení 240p :? ), takže jsem musel dost používat fotky. Ale snad to divákům nebude vadit.



Minulý díl Dobývání vesmíru nasbíral dohromady 65 805 zhlédnutí. Přes odkaz v popisu videa přišlo na fórum 490 návštěv.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od tomas »

:palec nahoru: Dneska jsi byl rychlík. Takhle brzo taky DV snad ještě nebylo. To horší rozlišení pár záběrů je sice znát, ale pokud si to nechci pustit přes celou obrazovku, tak to vůbec nevadí.

Odkazy na témata:

- Test padáků lodi CST-100
- zkušební zážeh rakety Falcon 9
- evropská sonda k Jupiteru - JUICE
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od Dugi »

Ta rychlost byla možná způsoben tím, že napsaný text nemusel projít schvalovacím procesem. Editor si užívá dovolenou a tak mi řekl, že to mám rovnou střihnout. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od baranka »

Pěkné, už se těším. Ale bude to dlouhé čekání. :( Jinak. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od Dugi »

To je zkrátka úděl projektů, které míří dál od Země. Nejvíc mě ale překvapuje, že i tohohle jsou schopní využít podezřívaví diváci, kteří za tím hned hledají nějaký "tajný záměr". Proč to tam poletí tak dlouho, když to Voyager zvládl mnohem rychleji? Asi jim uniká,že Voyager jenom prolétal, zatímco JUICE má vstoupit na oběžnou dráhu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od baranka »

Dugi píše:To je zkrátka úděl projektů, které míří dál od Země. Nejvíc mě ale překvapuje, že i tohohle jsou schopní využít podezřívaví diváci, kteří za tím hned hledají nějaký "tajný záměr". Proč to tam poletí tak dlouho, když to Voyager zvládl mnohem rychleji? Asi jim uniká,že Voyager jenom prolétal, zatímco JUICE má vstoupit na oběžnou dráhu.
Zajímavé je, že se tito "konspirátoři" chytají i nezdarů a tak třeba i Fobos-Grunt stále letí, tedy utajeně. :hlavou proti zdi
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od tomas »

Ve F-B určitě letí Elvis. Pak jenom přestoupí do návratového pouzdra a přistane v Bermudském trojúhelníku. :-D

Taky se divím Dugi, když jsi dostal od editora volnou ruku, žes neudělal reportáž o těch tajných základnách na Měsíci, které Američani postavili v pozemských ateliérech oblasti 51, kde ale zapomněli vypnout větrák, takže se jim pak pohupovala vlajka. :lol:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 33. díl - Velká evropská cesta k Jupiteru

Příspěvek od Dugi »

Vidíš, to byla unikátní možnost říct lidem skutečnou pravdu a já toho, hlupák, nevyužil :lol: . Mohl jsem být osvíceným člověkem, který prokouknul tu zástěrku, ale nakonec jsem zůstal jen tupou ovcí v davu. Asi mi už není pomoci. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“