24. díl - Polární záře z vesmíru

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
24. díl - Polární záře z vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Dnešní díl Dobývání vesmíru patří do kategorie "kochacích". O tématu jsme na fóru nemluvili, takže pro některé členy to bude nová informace - posádka ISS (konkrétně Don Petit) zachytila krásné záběry polárních září.



Minulý díl o kosmickém výtahu nasbíral do této chvíle 113 532 zhlédnutí, přičemž přes odkaz v popisu videa přišlo na naše fórum 802 návštěvníků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 24. díl - Polární záře z vesmíru

Příspěvek od tomas »

Máš pravdu, že mi to uniklo. Minulý týden jsem hledal všechny možné zdroje a hledal nějaké atraktivní zprávy, ale víceméně všude byly spíš takové paběrky nebo historie, či příliš vzdálená budoucnost, která moc reálně nevypadala.

Tohle téma je hodně divácky atraktivní. Ještě lepší bude, pokud se nějaká polární záře objeví i u nás. Rozhodně za tento díl :palec nahoru: .
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 24. díl - Polární záře z vesmíru

Příspěvek od baranka »

Moc hezky udělaný díl, kochal jsem se. :-D :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Bojodun
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 31
Reputace: 0
Registrován: 1.10.2011 12:49
Re: 24. díl - Polární záře z vesmíru

Příspěvek od Bojodun »

Opět pěkný video :palec nahoru:
Ale doufám, že se seznam/stream trochu probere, video totiž ještě nebylo na hlavní stránce a zatím má jen něco málo přes 1000 shlédnutí, přičemž první den jiná videa, tím, že byla umístěna na seznam, měla již desítky tisíc, ta nejúspěšnjší i přes sto. Doufám, že se proberou, protože tě to přeci jen stojí nemálo času, navíc narozdíl od jiných videií, která zvládnou za týden více než sto tisíc a vystupují v nich asi za nemalé peníze "celebrity" to tvoje stream nic nestojí. :Takhle tedy ne:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 24. díl - Polární záře z vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu. ;)
Já si myslím, že je jen otázkou času, kdy se tohle video objeví na Seznamu. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 24. díl - Polární záře z vesmíru

Příspěvek od tomas »

Škoda, že se prakticky všechny termíny letů k ISS posunují. Teď už mohl být jako hlavní téma třeba Dragon. Nakonec snad poletí, i když výrazně později. :-D

Ještě mě napadlo jedno téma, které by se mohlo v DV objevit: Virgin Galactic. To téma tady zanedbáváme (podle mě teda právem, protože to není pořádná kosmonautika), ale lidi by to mohlo zajímat, i proto že si letenky koupili i dva Češi.

Okořenit by se to mohlo tímhle:http://www.firstclass.cz/cestovani/play ... u-beztize/
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 24. díl - Polární záře z vesmíru

Příspěvek od Dugi »

VG jednak není klasická kosmonautika, ale hlavně v současné době o sobě nedává moc vědět. Jsou pořád ve fázi vývoje, ladění atd. Navíc jsou na informace poměrně skoupí, takže není moc o čem informovat. Jo, až jednou přijde nějaká změna, tak o tom budu rád v DV informovat. Ale do té doby by to bylo zbytečné.

Odkaz: :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“