19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od Dugi »

Když jsem včera večer posílal mailem nabídku témat na nový díl Dobývání vesmíru, očekával jsem, že budu stříhat video o slunečních erupcích. Na poslední místo nabídky jsem ale přidal ještě perličku o nehodě nákladní lodi s částmi raket Atlas, která zdemolovala silniční most. O této události na fóru jako první informoval Petr Kubala. A světe div se, šéfdramaturga tohle téma zaujalo a tak jsem se pustil do střihu. I když se jedná o téma, které není tou úplně stoprocentní kosmonautikou, pokusil jsem se dostat do videa také informace o družicích, které měly na těchto raketách startovat.



Minulý díl našeho pořadu do této chvíle nasbíral 108 352 zhlédnutí. Přes odkaz v popisu videa k nám přišlo 75 návštěv. Uvidíme, jak si povede dnešní kousek.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od PetrKK »

Už sem raději odkazy dávat nebudu, akorát si pak škodím. Ikdyž on by se odkaz na online data o Slunci stejně v dílu neobjevil. Podle mě to stále více směřuje k hledání senzací než popularizaci. :hlavou proti zdi

Paradoxně je to znát i na sledovanosti.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od Dugi »

Já myslím, že by se tam ten odkaz objevil ;) . Vždyť i teď, kdy bylo na informace o Slunci vyčleněno jen malé časové okénko se ve videu objevil titulek odkazující na exoplanety ;) . Tak mi věř, že kdyby to bylo hlavní téma, tak by tam ten odkaz byl taky a troufám si říct, že i ve větší míře. ;)
Ohledně té míry senzace/popularizace. To máš těžké. Na lidi musíš opatrně. Nesmíš je zahltit jen "nosnými" kosmonautickými" tématy. To by jejich zájem rychle opadl. Čas od času je potřeba udělat oddechovější téma. Pořád si myslím, že i kdyby byl poměr senzační téma / popularizační téma 1:1, dalo by se to brát jako úspěch, protože by se k lidem dostávaly informace z kosmonautiky.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od tomas »

Taky mě trochu mrzí, že si redaktoři nevybrali Slunce, ale vzhledem k tomu, že se blíží termín Vesmírných výzev, myslím že tam se bude téma slunečních erupcí perfektně vyjímat.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od Dugi »

Asi tě zklamu. Vesmírné výzvy už mám skoro definitivně střižené, ale erupcím na Slunci se v něm nevěnuji. Téma je to jistě zajímavé, ale tématicky se mi nehodí do koncepce pořadu, který je primárně zaměřený na kosmonautiku.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od tomas »

Nevadí. Dá se říct, že to podstatné o nich se v DV objevilo.
Ještě mě trochu mrzí, že polární záře nakonec nebyla pozorovatelná nad naším územím.
Tak se musím pokochat třeba tady. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od Dugi »

Na to, aby se dala polární záře pozorovat od nás, to by musela přijít dost silná erupce a pak ještě několik dalších faktorů. Ale hezké by to bylo. Třeba jí někdy taky uvidím na vlastní oči. :)
Jinak je AB nádherná podívaná. 8-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od PetrKK »

Proč mi přišel už popáté email se zprávou o novém díle?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od Dugi »

To nevím, stávalo se ti to už někdy dřív?
Jestli je to poprvé, tak je to asi jen nějaká dočasná chybička systému. Teprve když by se to dělo častěji, i u dalších pořadů, bylo by na místě se znepokojovat. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 19. díl - loď s raketami narazila do mostu

Příspěvek od Lakely »

No, také jsem se chtěl zeptat, mě přišel zatím tedy jen třikrát, ale tak, pravděpodobně jen jim tam něco blbne, uvidíme jak do budoucna. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“