17. díl - Nejlepší fotky z oběžné dráhy roku 2011

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
17. díl - Nejlepší fotky z oběžné dráhy roku 2011

Příspěvek od Dugi »

Dnešní díl pořadu Dobývání vesmíru je, řekl bych "kochací". Není to úplně stoprocentně čistá kosmonautika, ale takovéhle letmé odbočení čas od času neškodí. :)
Sedmnáctý díl se věnuje snímkům pořízeným společností DigitalGlobe, která se zaměřuje na správu satelitů snímkujících povrch Země. Firma vyzvala fanoušky na Facebooku, aby hlasovali pro nejlepší snímek. Výsledky jejich volby najdete spolu s dalšími zajímavými fotkami ve videu.



Minulé video se dá označit jako úspěšné. Dopadové zkoušky lodi Orion nasbíraly doposud celkem 146 662 zhlédnutí, což není vůbec špatný výsledek. Přes odkaz v popisu videa přišlo na naše fórum 142 návštěv. Uvidíme, jak úspěšný bude dnešní díl. Ale doposud mám zkušenost, že podobná "kochací" témata obvykle mají u diváků velký úspěch. Tak se nechme překvapit. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 17. díl - Nejlepší fotky z oběžné dráhy roku 2011

Příspěvek od baranka »

Fakt jsem si pěkně pokochal, skoro se nechce věřit, že to jsou snímky pořízené z kosmu. Dobře udělaný díl, když jsem si koncem minulého týdne prohlížel tyto snímky v jednom článku tak to na mě nepůsobilo tak jako při zhlédnutí tohoto videa. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 17. díl - Nejlepší fotky z oběžné dráhy roku 2011

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu :)
Ono je to taky tím, že v článku je fotka statická, kdežto v tomhle pořadu se hýbe. Ať už mluvíme o zoomu, nebo o pohybu po ní. Takže díky tomu to diváka zaujme víc :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 17. díl - Nejlepší fotky z oběžné dráhy roku 2011

Příspěvek od tomas »

Úžasný. Třeba ta letadlová loď. Překvapilo mě, jak byla plastická. Vypadala, jako by jí fotili stereo a pak to spojili v počítači. Jasné je, že těžko mohli použít metodu, kterou používají sondy na Měsíci, protože mořské vlny nejsou zrovna statický prvek :-D .
PetrKK
Re: 17. díl - Nejlepší fotky z oběžné dráhy roku 2011

Příspěvek od PetrKK »

Tohle je dobré, na to hodím zítra odkaz.

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“