16. díl - Cvičení dělá mistra

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od Dugi »

Leden bývá každý rok velmi chudý na události v kosmonautice. Ani letošní rok není výjimkou. Přesto se podařilo najít téma, které si zaslouží být v tomhle seriálu. Šestnáctý díl Dobývání vesmíru se věnuje dokončenému testování mokrého přistání lodi Orion.



Minulý díl Dobývání vesmíru si do této chvíle pustilo 167 246 lidí. Na fórum přes vložený odkaz přišlo 430 návštěv. V jedné věci je ale tento díl rekordní - počtem komentářů. Těch je do této chvíle 243. Bohužel ale drtivá většina z nich je mimo téma. V debatě se totiž rozhořel flamewar mezi zastáncem a odpůrci konspiračních teorií. Zpočátku jsem se snažil ty fámy vyvracet, ale pak jsem to raději vzdal. Někteří lidé jsou zkrátka natolik zaslepeni "svou jedinou pravdou", že ztrácí soudnost. Bohužel.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
pluto0
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 20.11.2011 23:16
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od pluto0 »

Ahoj!! Uz nejaky cas registrujem toto forum (cca 2 mesiace, narazil som nan vdaka taktiez fajn webu exoplanety.cz), je naozaj super a velmi ocenujem tieto video zhrnutia tyzdna v kozmonautike, je to parada Dugi, drzim aj nadalej palce, nech ten entuziazmus len tak lahko nevyprcha :) !!!!
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
jsem rád, že ses ozval. Mám pokaždé radost, když registrovaný uživatel začne psát na fórum! Máme ti tykat, nebo vykat? :)
A děkuju za potěšující komentář. Doufám, že mě nadšení neopustí. :) ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
pluto0
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 20.11.2011 23:16
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od pluto0 »

Tykat, samozrejme :)
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od tomas »

Celý den jsem přemýšlel, co do dalšího dílu nakonec dáš. Tohle téma si to opravdu zasloužilo. I sama NASA o něm hodně informuje, takže k němu bylo i dost materiálu. Pěkně zpracované. :tlesk:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od Dugi »

Je fakt, že tohle téma mi vytáhlo hodně velký trn z paty. 8-)
A díky za pochvalu :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od baranka »

Pěkné a zajímavě téma, až to bude ve skutečnosti, bude to paráda. :palec nahoru:
PetrKK
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od PetrKK »

Kdyby si neměl téma, tak aktuálně lze kdykoliv udělat exoměsíce :roll:
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 16. díl - Cvičení dělá mistra

Příspěvek od tomas »

PetrKK: Pro lidi ze Streamu by určitě byl atraktivní tvůj včerejší článek http://www.exoplanety.cz/2012/01/nasli- ... -keplerem/. Titulek na Seznamu by byl jasný: Ufoni nám volají, vědci zachytili jejich signál. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“