12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od Dugi »

To je sice fajn nápad, ale naráží to na pár problémů. Jak DV, tak VV jsou audiovizuální pořady, takže jsou potřeba obrázky. A v tom je problém - Interview je založené na tom, že se dva lidé (moderátor a host-odborník) setkají na jednom místě před kamerou. A jelikož já jsem z Jihlavy a Petr tuším z Frýdku-Místku, dělí nás 257 km po silnici. Což je docela dost. Ale nápad jako takový neodsuzuju. třeba se jednou podaří něco takového realizovat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Tak na to vám s prominutím kašlu :-D Rozhovory, televize a přednášky dělám jedině z donucení.

Nejlepší bude ta osnova, i když se k tomu Dugik nevyjádřil, tak nevím,... no a hlavně nikde moje jméno jako odborná spolupráce!
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od Dugi »

Sorry, že osnova zapadla. Chtěl jsem o ní napsat už v prvním příspěvku, který jsem psal, ale nechtíc, jsem tu část zapomněl. Tak to teď napravím - Připadá mi to jako velmi vhodné řešení, které by mohlo zamezit podobným situacím.
A pokud chceš, nebudu tam tvoje jméno uvádět. Je to všechno o domluvě. jak se dohodneme, tak to budu dělat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od baranka »

Dovedu si představit, že Petr krátce popíše objev kde bude na pozadí videa dokumentující onu skutečnost jeho malá fotka. Vlastně by se jednalo o telefonát, klidně jen popis bez otázek.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od Dugi »

No uvidíme, jak se situace vyvine. ;)
Každopádně díky za aktivní přístup a nápady!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Jo tak fotka :lol: :lol: Ne, já nestojím o popularitu a ani o to, aby můj ksicht někde visel. Takové věci nemám rád, mě potěší jen došlý honorář a když se nějaký článek povede (což je asi tak v 1 až 2% případů).
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od baranka »

Mažu fotku, dávám běžící text : Hovoří Petr Kubala - exoplanety.cz. ;)
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Upřímně, kdyby to bylo jednoduché, tak bych veškerou práci dělal pod nějakým pseudonymem. Měl bych méně problémů.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od tomas »

PetrKK: Jak dlouho Tě přesvědčovali z NOE TV k účinkování v Hlubinách vesmíru ?

Někdo musí tu popularizační káru táhnout dál. Tradiční bardi jako Karel Pacner, Antonín Vítek a Marcel Grün již nejsou žádní mladíci. Těžko by nějaká TV přistoupila na to, že pozvaný odborník bude mít rozostřený obličej, změněný hlas a místo jména v titulku pseudonym. :lol:
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Něco jako zaměstnanci BIS, že? :lol: Já tyhle věci milerád přenechám lidem z hvězdáren a podobným. Místo toho se zaměřuji na jiné věci, které oni nedělají. Mým snem do budoucna je třeba vývoj aplikací pro iPhone.

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“