12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od Dugi »

Dnešní díl Dobývání vesmíru se věnuje nejnovějšímu objevu dalekohledu Kepler – exoplanetě Kepler 22 b, na které by teoreticky mohl existovat život. A když je řeč o exoplanetách, tak jsem rád, že ruku k dílu přiložil i odborník na slovo vzatý – Petr Kubala, který mi pomohl s obsahem, za což mu děkuji. Doufám, že se Vám bude nejnovější díl Dobývání vesmíru líbit.



A jako obvykle si i tentokrát připomeneme výsledky minulého dílu. Ten do této chvíle nasbíral 99 466 zhlédnutí. Na naše fórum přišlo přes přiložený odkaz celkem 365 návštěv. Jak bude úspěšný nejnovější díl? To se teprve uvidí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Odborná spolupráce :lol: :roll:
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od baranka »

Velice dobrá práce. Gratulace tvůrcům. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od tomas »

Super. :palec nahoru: Ty poslední informace z konference o Keplerovi jsem nestihl přečíst, tak jsem rád, že jste je sem pěkně naservírovali i s vizualizacemi.

Jaká je pravděpodobnost, že bude mise Keplera prodloužena ?
Zatím to asi vypadá dobře, o žádném problému jsem zatím neslyšel. Když něco neprovede Slunce, tak by mohl dál fungovat, ne? Práce má dost a dost, 200 000 hvězd se hned tak rychle nepročesá.

Skvělé výsledky u minulého dílu. Vypadá to, že se profiluje i divácká obec, soudě dle komentářů. Prudiči si asi našli jiný objekt.
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Teď už se dostává do fáze, kdy to nemůže skončit úplným fiaskem (například kvůli poruše). Provoz je zajištěn někdy do října / listopadu. Další osud závisí na love. V únoru, březnu půjde žádost o další prachy, potřebují jich asi 20 milionů ročně.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od Dugi »

PetrKK: Ano, odborná spolupráce :palec nahoru:

tomas, baranka: Díky za pochvaly.

tomas: Říkali mi to i lidi ze Streamu, že se diví, jak pozitivní komentáře u DV jsou, to prý nemá žádný jejich pořad. Nezapírám, že mě to potěšilo. :-D Je pravda, že "blbec" se najde vždy a všude, ale zatím se mi to naštěstí vyhýbá. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od tomas »

PetrKK: Dík za info. To není zase taková strašná suma, snad tam z rozpočtu ukápne.

Dugi: Možná to bude i tím, že to není úplně typický pořad z produkce Streamu.
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Koukám, že úspěch dílů je docela velký, už teď má vyšší počet zhlédnutí než předešle dva díly. Je to rozhodně velká reklama pro exoplanety (obor i web), takže chci Dugíkovi poděkovat :klaní se: Myslím, že exoplanety lidi zajímají, takže to snad někdy zopakujeme, zase ne moc často, 2-3 díly ročně jsou podle mě dostačující. Ale uvidíme, občas zkusím nějaké téma protlačit :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od Dugi »

Myslím, že bych měl poděkovat spíš já Tobě za pomoc s přípravou dílu. Myslím, že čas od času by Dobývání vesmíru nějaké exoplanetární téma slušelo. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 12. díl - Nová planeta vhodná pro život?

Příspěvek od PetrKK »

Tak už je z toho druhý nejúspěšnější díl :slint: Jsem zvědav, zda to dá tu první příčku :palec nahoru:

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“