9. díl - 3 000 tun v pohybu

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od Dugi »

A je tu další díl Dobývání vesmíru. Pomaličku polehoučku se nám blíží jubilejní desátý díl (toto ale letí, když je každý týden nový díl :-D ). Devátý kousek se věnuje prvnímu transportu startovní rampy pro SLS. Z videí jako je toto mám vždycky velkou radost. NASA se o propagaci stará přímo vzorně a k dispozici bylo mnoho materiálů (většina dokonce v HD rozlišení). Doufám, že se Vám bude nový díl líbit.



A ještě tradiční ohlédnutí za minulým dílem. Ten do této doby nasbíral 140 442 zhlédnutí. Na naše fórum přišlo přes připojený odkaz 419 návštěv. Jediné, co lehce kazí dojem z videa jsou komentáře pod ním. Ne, že by hanily video, to ne, spíše jsou to silně OT články, které nemají s tématem co do činění. A to jsem dokonce musel jeden silně rasistický komentář smazat. Nu což, i s takovými lidmi se musí zkrátka počítat. Pevně ale věřím, že je jich mezi diváky minimum a že většina vnímá video tak, jak bylo zamýšleno.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od tomas »

Opět musím pochválit za pěkný díl. :palec nahoru:
Z tamtěch nesouvisejících komentářů si nic nedělej. Asi už je na Novinkách blokli, tak se musí exponovat jinde, kde je to teprve čeká :-D .

Příští týden je hlavní téma jasné. Hlavně, aby dopadli líp než Rusové.
I když by mě docela zajímalo, jak by vypadalo oficiální zpravodajství NASA, kdyby se jim stalo něco podobného jako Rusům. Jestli by taky mlžili nebo by vyšli s pravdou ven.
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od indian22 »

Pokud sahá moje paměť, tak NASA se snaží veřejnost informovat i případě průšvihů. Neříkám, že nedochází k mlžení, hlavně v průběhu vyšetřování havárií raketoplánů, ale styl mrtvého brouka přece jen nemají v povaze. Co vím, tak třeba i v případě Apollo 13 bylo všechno v televizi. NASA si pak mohla vesele (a IMHO právem) honit triko nad záchranou akcí.

Díl samozřejmě zase zaslouží pochvalu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od Dugi »

Hoši, díky za pochvaly.
Taky si myslím, že NASA by v případě (hypotetického) problému nesahala k mlžení. indian22 to vystihl, myslím, docela přesně. Ale jak už řekl tomas, rozhodně nechci malovat čerta na zeď a pevně věřím, že se všechno podaří tak, jak má.
Jinak mám tu jedno malé jubileum. Pokud bych sečetl zhlédnutí všech dílů Vesmírných výzev na Streamu a přidal k nim i zhlédnutí všech dílů Dobývání vesmíru, tak právě dnes se toto číslo přehouplo přes magickou hranici 1 000 000. Díky všem, kteří mi k tomuhle úžasnému výsledku pomohli. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od tomas »

To je pravda. Je ale fakt, že se jednalo o pilotované lety, kde je tlak veřejnosti vyšší. Navíc havárie Challengeru by se zatloukala dost těžko. Ale to jsem zabrousil do černého humoru. Taky jsem tenkrát nevěřil vlastním očím, když jsem viděl tu dýmovou spirálu a odletující trosky.

Dugi, gratuluju k milionové sledovanosti tvých pořadů. :tlesk:
Uživatelský avatar
rebus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Reputace: 0
Bydliště: Dačice
Registrován: 25.7.2011 16:40
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od rebus »

Jako vždy super díl! :palec nahoru: :klaní se:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu. Těší mne to, fakt hodně.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od baranka »

Pěkný díl, velice dobrý videonávod na pozorování družic pomocí Heavens-Above :tlesk:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu. ;)
Podobný návod jsem do Dobývání už jednou dával a bylo to pro sledování přeletů ISS. Jelikož má pořad omezenou stopáž musel jsem celý proces vyhledávání a zadávání pozice zrychlit, ale snad je to pochopitelné. Byl bych rád, kdyby lidé pochopili, že na HA najdou nejen ISS, nebo TG-1, ale i spoustu dalších objektů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 9. díl - 3 000 tun v pohybu

Příspěvek od baranka »

Určitě, navíc co já se natrápil před lety aby mě ona stránka ukazovala Znomo ;)

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“