5. díl - Nejpřesnější topografická mapa Země

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
5. díl - Nejpřesnější topografická mapa Země

Příspěvek od Dugi »

Alias: NASA vytvořila nejpřesnější topografickou mapu

Je úterý a ani tentokrát proto nemůže chybět nový, tentokrát již pátý díl seriálu Dobývání vesmíru. Dnes se budeme věnovat zprávě, která na našem fóru skoro zapadla. Producenty na Streamu ale zaujala a proto jsme jí věnovali prostor v nejnovějším díle Dobývání Vesmíru. Jedná se o nejpřesnější topografickou mapu Země, kterou vytvořila družice Terra.



A i tentokrát se ohlédneme za úspěchem minulého dílu. Ten nasbíral do této chvíle 70 815 zhlédnutí, 101 lidí pak zavítalo na naše fórum díky odkazu v popisu videa. Z toho se dá soudit, že téma diváky zaujalo, doufejme, že aktuální díl bude minimálně stejně úspěšný. Z nevysvětlitelných důvodů má pátý díl několik hodin po zveřejnění už více než 76 000 zhlédnutí. :o
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od PetrKK »

Dugi píše:Alias: NASA vytvořila nejpřesnější topografickou mapu

Z nevysvětlitelných důvodů má pátý díl několik hodin po zveřejnění už více než 76 000 zhlédnutí. :o
To ti klidně vysvětlím. Já ten pátý díl viděl na netu už včera večer a totéž na seznam.cz :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od Dugi »

Aha, díky za objasnění :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od PetrKK »

Jinak nechci radit, ale možná by bylo vhodnější DV udělat trochu lepší z hlediska marketingu. 1) Bych přímo do videa dal něco jako (příklad): "Mapu vytvořila družice XX, o které se můžete více dočíst na kosmonautickém fóru" (a na videu by byla aspoň několik sekund adresa fóra). 2) Nevím, jak je to náročné nebo proveditelné, ale vytvořil bych novou kategorii a do ní přesunul vlákna o DV a VV, aby je návštěvník viděl hned z titulky. Pod každý článek jako je tento bych pak dal 3,5 odkazů na vlákna, která se týkají probíraných témat (to je to co by měl najít zvídavý čtenář, který přijde díky postupu v bodu 1)

3) Na konec některých dílů nebo ještě lépe na začátek bych dal informaci, že je fórum na FB. Něco ve smyslu "Další informace můžete nalézt také na našem Facebookovém profilu". Ještě předtím bych ovšem "zvalidnil" adresu FB stránky.

4) Uvažovali jste o Twitteru?

Edit: sory, původně to měly být dvě věty, možná bych to přesunul do nějakého speciálního vlákna :hlavou proti zdi :oops:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od Dugi »

Díky za tipy. Hlavní "problém", který tomuto pojetí brání je v tom, že jsme si se Streamem dohodli podmínky odkazování na naše fórum. Shodli jsme se na tom, že nejvhodnější bude, když se na fórum bude odkazovat pouze v popisu videa. Stream mi vyšel vstříc tím, že odkaz udělal v HTML, takže je proklikávací. Jen z tohohle dílu k nám zatím přišlo 1092 lidí! Takže jsme se shodli, že tohle je nejlepší systém a nebudeme do vlastního videa vkládat odkazy na fórum - ani titulkem, ani slovem.
Ale díky za tipy. :palec nahoru:
O Twitteru jsem nikdy nepřemýšlel, ale já bych na něj asi čas neměl. Pokud tu bude někdo, kdo by měl čas a chuť se starat o náš Twitter, má mojí podporu.
Vytvořit novou kategorii pro DV/VV není špatný nápad, promyslím to.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od PetrKK »

No mě do toho nic není, ale myslím si, že tě vzali na hůl :-D Oni z toho mají penízky do kasičky a ty (resp. fórum) mizernou reklamu. Samozřejmě neplatí představa, že když se někde objeví odkaz, tak skrz něj přijde hned velké množství lidí. Tenhle "marketing" ve vědě je záležitost dlouhodobá a dělá se to po malých krůčcích.

Na druhou stranu: nechce se mi to sčítat, ale podle mě mohlo DV dosud zhlédnout kolem 400 000 lidí. Podle mě lze o jakémsi efektivním dopadu hovořit v okamžiku, kdy by skrz DV přišlo na fórum alespoň 3% z nich, což není moc, je to každý 33 člověk. V přepočtu tedy kolem 12 000. Těch 1092 je nějakých 0,2%, což je fakt mizérie.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od Dugi »

Já si cením i toho, co mám. :)
Znáš to - Kdo chce víc, nemá nic. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od PetrKK »

Dugi píše:Já si cením i toho, co mám. :)
Znáš to - Kdo chce víc, nemá nic. ;)
Ne, neznám. Já vedl tři weby a v oblasti marketingu jsem vždy šel dost tvrdo po cíli a úspěch se dostavil. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 5. díl Dobývání vesmíru – Nejpřesnější topografická mapa Zem

Příspěvek od Dugi »

Já radši preferuju mírnější cestu.
Ale tím netvrdím, že tvůj styl je špatný. Jak se říká - cest k úspěchu vede několik. Jen některé jsou klikatější a jiné přímější :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“