2. díl - První čínská vesmírná stanice

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
2. díl - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od Dugi »

Alias: Tento týden lze na nočním nebi pozorovat stovky padajících hvězd

Je tu druhý díl pravidelného (každotýdenního) seriálu Dobývání vesmíru. Po dohodě se Streamem.cz jsme došli k názoru, že právě úterý by mělo být dnem, kdy se mohou diváci těšit na premiérové uvedení tohoto pořadu. Pokud se tedy nestane nic mimořádného, zapište si do notýsků, že každé úterý přijde nový díl Dobývání vesmíru.
A čemu se druhý díl věnuje? Hlavním tématem je vypuštění čínské orbitální stanice Tiangong- 1



Pokud se ještě mohu vrátit k prvnímu dílu našeho seriálu, pak musím říct, že naprosto předčil moje očekávání. Nejlépe asi mé pocity vyjádří následující čísla:

116 760 zhlédnutí
128 lidí kliklo na odkaz pod videem a přišlo na naše fórum
4 noví uživatelé se registrovali na našem fóru

Zkrátka a dobře, když si představím, že tohle všechno je vlastně jen začátek, docela se mi z toho točí hlava. Ale příjemně :) . Mám velkou radost i z toho, že se v komentářích pod videem prakticky neobjevil žádný vyloženě negativní komentář, z čehož se dá usuzovat, že se pořad lidem líbí. Doufám, že se mi nasazenou úrovewň podaří udržet, případně ještě zlepšit. Jestli se to daří, to můžete posoudit už teď u druhého dílu pořadu Dobývání vesmíru.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od Lakely »

Pěkné, pěkné. Vypadá to zatím dobře. I sestříhání hlasu, aby se vynechaly pomlky nevypadá špatně, skutečně to přispívá k dynamice pořadu. :) Jen tak dál. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od Dugi »

Díky, jsem rád, že se ti video líbí.
Oproti prvnímu dílu proběhlo několik menších změn - zkrátily se například předělové bloky, změnila se podkresová hudba, v astronomickém okénku použitý zvýrazňující kruh zesílil aby byl lépe vidět. A změny se dočkalo i zpracování komentáře, který je, jak jsi správně poznamenal, zbavený prodlev.
Důležité je, že pořád společně se Streamem ladíme finální podobu pořadu. Důležité ale je, že hlavní body máme, nyní už se jen cizeluje, lepší a provádí se drobné úpravy. Je tedy možné, že třetí díl bude zase trošku jiný. Postupně se totiž blížíme k finální podobě. Mám ale radost, že změny "netlučou diváky do očí", že jsou jen drobné a na první pohled vlastně těžko postřehnutelné. Pořad tak má zaručenou kontinuitu jednotlivých dílů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
rebus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Reputace: 0
Bydliště: Dačice
Registrován: 25.7.2011 16:40
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od rebus »

Bohužel, negativní komentáře se už objevily. Ale mě osobně se to líbí moc. :klaní se: :palec nahoru: Už se těším na příští úterý :slint: .
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od tomas »

Super. Opět další povedený díl.

Jediné, co mi nejde do hlavy, je vyhledávací engine Streamu. Když zadám do vyhledávače název pořadu Dobývání vesmíru, tak mi ho to vůbec nenašlo. Našel jsem ho až přes Vesmírné výzvy. Mě to nevadí, já ho vždycky najdu tady na fóru, ale běžní návštěvníci Streamu ho najdou hůř. Takže se těžko bude získávat pěkná sledovanost. A je to škoda, protože tenhle pořad má slušný potenciál.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od Dugi »

rebus: Tohle nepovažuju, za negativní komentář :-D

tomas: Hlavním "tahounem" návštěvnosti je to, když se video ukáže na hlavní stránce Seznam.cz - to naskakují zhlédnutí po tisícovkách. Vyhledávací systém je složitý a taky jsem ho zatím příliš nepochopil.

Oběma děkuju za pochvalu ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od tomas »

Teď teprve jsem si toho všiml. Nejen že je Dobývání vesmíru 16:9, ale dokonce HD ! To je 720p? U VV asi pořád platí HD od roku 2012, viď ?
Koukal jsem na TOP list a vesmir.thos má nárůst o 66%. To je taky slušný mazec.
Je jasné a už jsi to tu i psal, že za to může hlavně 1.díl DV a jeho umístění na Seznamu. Ty výsledky DV mě těší i z jiného důvodu. Naznačují, že to s Čechy není tak špatné, když dají přednost pořadu o vědě a technice před pořady s "celebritami".
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od Dugi »

Na začátek tě asi trochu zklamu - DV není v HD, vše pořád renderuju ve stejném rozlišení, tedy 720x576 (PAL Widescreen). Ta zkratka HD na Streamu v nabídce kvality má značit "nejvyšší kvalitu" ze tří nabízených možností. Ale o skutečné HD se nejedná.
A druhá část - hodně záleží i na tom, jak to lidem "naservíruješ". U DV si musím hlídat, abych se nepouštěl do velkých podrobností, které by byly širokému publiku nesrozumitelné. A hlavně - pořád všechno názorně vysvětlovat, aby se v tom ani laik neztratil. V tom mi naštěstí pomáhají lidi ze Streamu, se kterými každý díl před vydáním konzultuju. Když se tomu pak udělá i atraktivní nadpis ve stylu "Co všechno ovlivňuje slanost moří", nebo "Tento týden můžete vidět stovky padajících hvězd", který přiláká diváky, je to půlka úspěchu. Je to ale důkaz toho, že i seriózní vědecká data se dají interpretovat populární, lidovou (nikoliv však bulvární!) formou, která osloví i masy lidí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
mikeš
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 26
Reputace: 0
Registrován: 30.9.2011 19:57
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od mikeš »

Pěkné. ;)
Uživatelský avatar
Johnny
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 35
Reputace: 0
Bydliště: sever
Registrován: 8.3.2011 17:01
Re: 2. díl Dobývání vesmíru - První čínská vesmírná stanice

Příspěvek od Johnny »

Souhlasím s ostatníma, ... hezky se na to kouká, hezky se to poslouchá a člověk se ani vteřinu nenudí a dozví se něco zajímavého a veřejnost to donutí přemýšlet nad kosmonautikou. :tlesk: :palec nahoru:
"Vesmír je kniha, kterou nikdo nedočte do konce"

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“