225. díl - Sokol přistál

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
225. díl - Sokol přistál

Příspěvek od Dugi »

Když se před mnoha lety z Měsíce ozvalo "Orel přistál", předznamenávalo to novou éru kosmonautiky - éru, ve které bude hrát hlavní roli Měsíc. Jenže k tomu nedošlo. Přejme si, aby velmi podobné ohlášení "Sokol přistál", byť zaznělo z Floridy a ne z Měsíce, opravdu zažehlo novou éru letů do kosmu - tentokrát ve znamení znovupoužitelnosti.



https://www.stream.cz/dobyvanivesmiru/1 ... ol-pristal

Minulý díl si zatím pustilo 58 095 diváků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: 225. díl - Sokol přistál

Příspěvek od DanHeřt »

Výborný díl :palec nahoru: , jenom drobný nitpick, Falcon 9 FT má jenom o 15% vyšší tah než F9 1.1, ne o 30%.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 225. díl - Sokol přistál

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu. A k tomu zvýšení tahu. Já vím, zaměnil jsem tah za výkon. Merliny mají o 15% vyšší tah, ale díky všem změnám (prodloužení horního stupně, podchlazené palivo) je výkon o 30% vyšší. V rámci zjednodušení pro diváky jsem použil slovo, pod kterým si toho více představí, byť to není úplně správně.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“