1. setkání fanoušků Dobývání vesmíru - Chotěboř

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
1. setkání fanoušků Dobývání vesmíru - Chotěboř

Příspěvek od Dugi »

Už několik měsíců jsem dostával od fanoušků našeho pořadu dotazy, zda se někdy chystá setkání fanoušků Dobývání vesmíru. Jelikož dotazů postupem času přibývalo, rozhodl jsem se, že by nebylo od věci tuto akci zkusit realizovat. Shodou okolností mne na začátku roku kontaktoval člen organizačního týmu, který připravuje Festival fantazie - tradiční akci, která se v posledních letech koná vždy na začátku prázdnin v Chotěboři. Na tomto festivalu se schází jak lidé, kteří mají rádi RPG hry, fantasy, nebo Dračí doupě, ale i fanoušci nejrůznějších televizních seriálů, sci-fi a vědy obecně. Řekl jsem si tedy, že by nebylo od věci nabídnout organizátorům, že bych v rámci Festivalu fantazie uskutečnil setkání s fanoušky. V dalších týdnech nabraly debaty správný směr a proto jsem mohl na Facebooku vyhlásit, že se 1. července v Chotěboři uskuteční první setkání fanoušků Dobývání vesmíru.
Bylo ale potřeba vymyslet náplň setkání. Od začátku jsem věděl, že by bylo vhodné do programu zařadit nějakou přednášku. Fanoušci na Facebooku svými hlasy vybrali jako téma Jednoduché kosmonautické výpočty. Když jsem přemýšlel nad zbytkem programu, uvědomil jsem si, jak velký úspěch mezi fanoušky má pořad Vesmírné dotazy. Napadlo mne tedy, že bych do programu setkání zařadil dva bloky Vesmírných dotazů, ale naživo - zkrátka bych neodpovídal na dotazy, které mi diváci posílají mailem, ale rovnou bych reagoval na dotazy z publika. Ve zkratce tedy něco podobného, co následuje po každé přednášce.
Bloky Vesmírných dotazů byly naplánovány jako hodinové, přednáška měla trvat dvě hodiny. Nakonec jsem ale neodhadl její stopáž a měl jsem za 3/4 hodiny odprezentováno. Aby to divákům nebylo líto, rozhodl jsem se zbylý čas vyplnit neplánovanými dotazy naživo.
Celou akci nakonec hodnotím jako velmi úspěšnou. Sice jsem po skončení posledního bloku měl pocit, jako kdybych spolkl ježka, protože na 4 hodiny intenzivního mluvení zvyklý nejsem, ale klady jasně převažují. Díky podpoře Stream.cz bylo na místě dost triček Dobývání vesmíru, takže jsme mohli obdarovat všechny tazatele, kteří se svými zvídavými dotazy zasloužili o to, že na akci nebylo trapné ticho a že jsme na sebe jen mlčky nekoukali. Můj dík patří všem, kteří se zúčastnili našeho programu a doufám, že se jim to líbilo. Všechny tři bloky jsem natočil na kameru pro fanoušky, kteří do Chotěboře nemohli přijet. Videa jsem následně sestříhal a vystavil na Stream.cz. Nyní je tedy vložím do tohoto příspěvku, aby byla všechna na jednom místě.

Vesmírné dotazy naživo - 1. blok


Přednáška: Jednoduché kosmonautické výpočty + dotazy


Vesmírné dotazy naživo - 2. blok
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“