Pravdivé filmy o vesmíru

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
michalkolesa
Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od michalkolesa »

Které filmy, kde hrál vesmír hlavní roli byli plus/minus po vědecké stránce reálné ?

Mám na mysli filmy jako třeba Mise na Mars, Seriál Star Trek, Vesmírná Odysea, Vesmírní kovbojové, seriál Mys, Drtivý dopad, Armagedon, ...
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od Samo1995 »

Tak asi jediný film ktorý by ohol byť teoreticky reálny za niekoľko desaťročí (storočí) je vesmírna Odyssea 2001 a 2010. A aj to len preto, lebo je to natočené podľa Clarkovej knihy.
Inak odporúčam filmy ako Apollo 13, proste natočené podľa reálnej udalosti. Aj tam sú síce nejaké Hollywoodske brebty, ale celkovo je to väčšinou pekne spracované ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Star Trek rovnou vynech, Drtivý dopad a Armagedon jsou sice fajn na vyčištění hlavy, ale realitu od nich nečekej, Vesmírnou odyseu shrnul Samo, ale je to opravdu hudba hodně vzdálené budoucnosti. Jiné filmy, které jsi tu vypsal, neznám.

Jinak já mám svojí srdcovku jen jednu - Samem zmíněné Apollo 13. To je klenot mojí jinak velmi chudé sbírky filmů (protože je nesleduju :) )
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od vai777 »

Přidal bych ještě seriál "Ze Země na Měsíc", ten byl po faktické stránce taky dost povedený.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od Edemski »

Kozoroh 1... Sice tam nebyli ve vesmíru, ale simulovali ho ;-)
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od baranka »

Má srdeční záležitost, krom již zde zmíněného Apolla 13, byl Vetřelec. Zejména část kde byla výprava po cizí planetě a onen rozsypaný obraz z kamer astronautů. Hned mě to připomnělo právě program Apollo. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Edemski: Na Kozoroha jsem už skoro alergický kvůli tomu, jak se na něj "odvolávají" všichni zastánci konspiračních teorií. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od Edemski »

Dugi píše:Edemski: Na Kozoroha jsem už skoro alergický kvůli tomu, jak se na něj "odvolávají" všichni zastánci konspiračních teorií. :-D
Však ho taky na ten popud vlastně natočili ;-)
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od baranka »

Dugi píše:Edemski: Na Kozoroha jsem už skoro alergický kvůli tomu, jak se na něj "odvolávají" všichni zastánci konspiračních teorií. :-D
Jj, na to sem zapomněl. Na Novinkách je Kozoroh1 u některých hlavní důkaz o nepřistání Američanů na Měsíci a vsadím se, že tam pod každým článkem o výzkumu Měsíce bude nejméně jednou zmíněn. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pravdivé filmy o vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Já už vím, kam se stočí debata, když vidím komentář začínající ve stylu "Já jsem jednou viděl jeden film, nepamatuju si jeho jméno ..." :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Filmy“