Apollo 13

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
KUBIWAN
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 17.1.2017 20:07
Apollo 13

Příspěvek od KUBIWAN »

Hezký akční film s Tomem Hanksem z roku 1995.
https://www.csfd.cz/film/4541-apollo-13/prehled/
"Dinosauři vyhynuli, protože neměli kosmické programy. A pokud i my vymřeme kvůli tomu, že nemáme dostatečně kvalitní kosmické programy, zasloužili jsme si to."
Laurence Niven, autor sci-fi
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Apollo 13

Příspěvek od MilanSpace »

APOLLO 13 právě teď na TV NOVA Cinema! To se neomrzí... :) :) :)

Na fotografii z filmu jsou dva Jimové Lovellové - vpravo Tom Hanks v roli Jima Lovella, velitele expedice Apollo 13, vlevo skutečný Jim Lovell v roli velitele vrtulníkové výsadkové lodě USS Iwo Jima, která posádku Apollo 13 vyzvedávala...

-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
EugeneSpace
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 61
Reputace: 2
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Registrován: 3.4.2018 21:51
Kontaktovat uživatele:
Re: Apollo 13

Příspěvek od EugeneSpace »

Film, na kterém jsem vyrůstal. :-D Tom Hanks ve hvězdné roli Jima Lovella, promě dokonalý popis příběhu. Jako malý jsem pořád kreslil sestavu velitelského + servisního a lunárního modulu. Byl jsem doslova závislý na tomto filmu. :lol:
Miluju ho dodnes! :oops:
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Apollo 13

Příspěvek od petrsida »

MilanSpace píše:APOLLO 13 právě teď na TV NOVA Cinema! To se neomrzí... :) :) :)

Na fotografii z filmu jsou dva Jimové Lovellové - vpravo Tom Hanks v roli Jima Lovella, velitele expedice Apollo 13, vlevo skutečný Jim Lovell v roli velitele vrtulníkové výsadkové lodě USS Iwo Jima, která posádku Apollo 13 vyzvedávala...

Teda, tak tohle jsem netušil, díky za rozšíření obzorů


tenhle film si taky pouštím velmi často, srdeční záležitost, jenom si mohli dát větší práci s překladem, je tam pár úletů v terminologii

Odpovědět

Zpět na „Filmy“