Filmy o kosmonautice - novinky

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.

Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvekod ptpc » 22 zář 2019, 13:09

Tak videl som film Ad Astra a že v ňom budú technické nezmysly, s tým som rátal. A bol som pripravený ich akceptovať. Ale sú nezmysly a nezmysly. Niektoré veci boli totálne mimo. Takže to už nie.

Ale čo je ešte horšie - celý príbeh nedával zmysel a veľa vecí nebolo vysvetlených (nie len po technickej stránke). Aby som neprezrádzal tak to viac nebudem rozoberať.
Moje hodonotenie: 2/10.
ptpc
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Adhara » 24 zář 2019, 10:48

Aj ja som bola na Ad Astra. Nečakala som realistickú fyziku, ako spomínala recenzia, čo som čítala predtým (a za ďalšie príklady realistickej fyziky dávala filmy Gravitácia a Interstellar, OMG!). Čo dodať – toto naozaj nemalo s realitou veľa spoločného. Top výmysel je pre mňa asi ten, ako tlaková vlna vo vákuu spôsobená jadrovým výbuchom poženie kozmickú loď správnym smerom, ktorým chcela letieť, a posádka nemá s radiáciou a preťažením vôbec žiadny problém.
Ani z hľadiska scenára to nie je ktoviečo – epizódy typu vesmírni piráti a pokus o záchranu kozmickej stanice mali zjavne za účel len dať tam trochu viac akcie a útrap pre hlavného hrdinu.
Na druhej strane sa mi z hľadiska scenára niečo aj páčilo. Napríklad to, že namiesto klišé romantických pletiek sa riešili narušené rodinné vzťahy. Začal s tým už Interstellar, ale táto téma je stále minoritná. A ešte som veľmi kvitovala tú pointu ohľadom mimozemských civilizácií. :-)
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Pospíšil » 24 zář 2019, 11:02

Adhara píše: A ešte som veľmi kvitovala tú pointu ohľadom mimozemských civilizácií. :-)

Jako že se ti líbilo, jak otec hlavního hrdiny vyvraždil celou traumatizovanou posádku své lodi, aby se nevrátili na Zemi, ale čekali u Neptunu na setkání s mimozemšťany? :roll:

...
To, že se hlavní hrdina dostal jako černý pasažér do lodi z Marsu k Neptunu a po startu taky komplet vyvraždil protestující posádku, to už jsem v tomto filmu bral "ako taký obyčaj" a přestal se tomu podivovat. :evil: :-D
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Adhara » 24 zář 2019, 14:09

Jako že se ti líbilo, jak otec hlavního hrdiny vyvraždil celou traumatizovanou posádku své lodi, aby se nevrátili na Zemi, ale čekali u Neptunu na setkání s mimozemšťany? :roll:

Nie, nie len som nechcela spojlerovať - tak teda spojler: To, že žiadnych mimozemšťanov napriek fanatickému úsiliu nenašiel. Hoci nedáva žiaden zmysel, prečo by sa mu mali od Neptúru hľadať nejako lepšie než odinokade. Čosi tam trepli o heliosfére, ale tá predsa pri Neptúne zďaleka nekončí!
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Lukas59 » 25 zář 2019, 12:42

Och a to som chcel ísť zajtra na to do kina, ale samizdaže už tu mam vyspojlerovany cely film :-D :facepalm:
Lukas59
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod indian22 » 26 zář 2019, 10:46

Myslím, že tohle by mohlo být o level lepší než sci-fi made in Hollywood. Tak v Listoppadu si řeknem.

https://www.youtube.com/watch?v=5c_S4BN ... -O8c8FGfxk
indian22
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Meybe » 26 zář 2019, 12:02

indian22 píše:Myslím, že tohle by mohlo být o level lepší než sci-fi made in Hollywood. Tak v Listoppadu si řeknem.

https://www.youtube.com/watch?v=5c_S4BN ... -O8c8FGfxk

Vypadá to skvěla a moc se na tenhle film těším.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Meybe
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Wopat » 28 pro 2019, 14:20

Tak jsem se také mrknul na Ad Astra a musím říct, že to bylo navzdory očekáváním všeho špatného ještě mnohem mnohem horší. Tohle byly opravdu promarněné dvě hodiny mého života. Po stránce příběhu absolutně plochá nuda. Po stránce kosmonautiky? Jak to říct... Gravitace, Matrix nebo i Alenka v říši divů jsou proti Ad Astra ódami na tvrdou filmovou realističnost. Nemá cenu si říkat, co tam bylo špatně. Tam bylo špatně úplně všechno, úplně každý záběr. Nestojí to ani za to zkouknutí za účelem pokochání se fanouška kosmonautiky.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Předchozí

Zpět na Filmy