Filmy o kosmonautice - novinky

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od ptpc »

Tak videl som film Ad Astra a že v ňom budú technické nezmysly, s tým som rátal. A bol som pripravený ich akceptovať. Ale sú nezmysly a nezmysly. Niektoré veci boli totálne mimo. Takže to už nie.

Ale čo je ešte horšie - celý príbeh nedával zmysel a veľa vecí nebolo vysvetlených (nie len po technickej stránke). Aby som neprezrádzal tak to viac nebudem rozoberať.
Moje hodonotenie: 2/10.
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Adhara »

Aj ja som bola na Ad Astra. Nečakala som realistickú fyziku, ako spomínala recenzia, čo som čítala predtým (a za ďalšie príklady realistickej fyziky dávala filmy Gravitácia a Interstellar, OMG!). Čo dodať – toto naozaj nemalo s realitou veľa spoločného. Top výmysel je pre mňa asi ten, ako tlaková vlna vo vákuu spôsobená jadrovým výbuchom poženie kozmickú loď správnym smerom, ktorým chcela letieť, a posádka nemá s radiáciou a preťažením vôbec žiadny problém.
Ani z hľadiska scenára to nie je ktoviečo – epizódy typu vesmírni piráti a pokus o záchranu kozmickej stanice mali zjavne za účel len dať tam trochu viac akcie a útrap pre hlavného hrdinu.
Na druhej strane sa mi z hľadiska scenára niečo aj páčilo. Napríklad to, že namiesto klišé romantických pletiek sa riešili narušené rodinné vzťahy. Začal s tým už Interstellar, ale táto téma je stále minoritná. A ešte som veľmi kvitovala tú pointu ohľadom mimozemských civilizácií. :-)
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Pospíšil »

Adhara píše: A ešte som veľmi kvitovala tú pointu ohľadom mimozemských civilizácií. :-)
Jako že se ti líbilo, jak otec hlavního hrdiny vyvraždil celou traumatizovanou posádku své lodi, aby se nevrátili na Zemi, ale čekali u Neptunu na setkání s mimozemšťany? :roll:

...
To, že se hlavní hrdina dostal jako černý pasažér do lodi z Marsu k Neptunu a po startu taky komplet vyvraždil protestující posádku, to už jsem v tomto filmu bral "ako taký obyčaj" a přestal se tomu podivovat. :evil: :-D
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Adhara »

Jako že se ti líbilo, jak otec hlavního hrdiny vyvraždil celou traumatizovanou posádku své lodi, aby se nevrátili na Zemi, ale čekali u Neptunu na setkání s mimozemšťany? :roll:
Nie, nie len som nechcela spojlerovať - tak teda spojler: To, že žiadnych mimozemšťanov napriek fanatickému úsiliu nenašiel. Hoci nedáva žiaden zmysel, prečo by sa mu mali od Neptúru hľadať nejako lepšie než odinokade. Čosi tam trepli o heliosfére, ale tá predsa pri Neptúne zďaleka nekončí!
Lukas59
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 1
Bydliště: Žilina
Registrován: 22.1.2019 20:37
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Lukas59 »

Och a to som chcel ísť zajtra na to do kina, ale samizdaže už tu mam vyspojlerovany cely film :-D :facepalm:
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od indian22 »

Myslím, že tohle by mohlo být o level lepší než sci-fi made in Hollywood. Tak v Listoppadu si řeknem.

https://www.youtube.com/watch?v=5c_S4BN ... -O8c8FGfxk
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

indian22 píše:Myslím, že tohle by mohlo být o level lepší než sci-fi made in Hollywood. Tak v Listoppadu si řeknem.

https://www.youtube.com/watch?v=5c_S4BN ... -O8c8FGfxk
Vypadá to skvěla a moc se na tenhle film těším.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Wopat »

Tak jsem se také mrknul na Ad Astra a musím říct, že to bylo navzdory očekáváním všeho špatného ještě mnohem mnohem horší. Tohle byly opravdu promarněné dvě hodiny mého života. Po stránce příběhu absolutně plochá nuda. Po stránce kosmonautiky? Jak to říct... Gravitace, Matrix nebo i Alenka v říši divů jsou proti Ad Astra ódami na tvrdou filmovou realističnost. Nemá cenu si říkat, co tam bylo špatně. Tam bylo špatně úplně všechno, úplně každý záběr. Nestojí to ani za to zkouknutí za účelem pokochání se fanouška kosmonautiky.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

Meybe píše: 26.9.2019 12:02
indian22 píše:Myslím, že tohle by mohlo být o level lepší než sci-fi made in Hollywood. Tak v Listoppadu si řeknem.
Vypadá to skvěla a moc se na tenhle film těším.
Film je v momentálně v nabídce HBO a měl jsem možnost ho vidět a nezklamal. Opravdu se mi to líbilo. Není zde nic co by mě vyloženě pobouřilo, naopak hodně věcí mě mile překvapilo. Herecké výkony dobré, těžké prostředí kosmického výzkumu uvěřitelné. Někdy trochu vyhrocené pro zvýšení dramatičnosti, ale jinak nemám co vytknout. Osobně mám rád podobné filmy mnohem víc než třeba styl Ad Astra. Koukala i moje drahá polovička a také se jí to líbilo, pozornost udržela až dokonce a to je myslím co říct, protože mou lásku k oboru zrovna dvakrát nesdílí. Dokonce se ptala na pár věcí a já, jako (ne)zkušený odborník nadšeně odpovídal. takže za mě 4 z 5 nebo 8 z 10. Pokud nehledáte přehnané efekty, ale spíše příběh, pak film doporučuji. Stojí za shlédnutí. A třešničkou jsou pak závěrečné titulky. :palec nahoru:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od petrsida »

Wopat píše: 28.12.2019 13:20 Tak jsem se také mrknul na Ad Astra a musím říct, že to bylo navzdory očekáváním všeho špatného ještě mnohem mnohem horší. Tohle byly opravdu promarněné dvě hodiny mého života. Po stránce příběhu absolutně plochá nuda. Po stránce kosmonautiky? Jak to říct... Gravitace, Matrix nebo i Alenka v říši divů jsou proti Ad Astra ódami na tvrdou filmovou realističnost. Nemá cenu si říkat, co tam bylo špatně. Tam bylo špatně úplně všechno, úplně každý záběr. Nestojí to ani za to zkouknutí za účelem pokochání se fanouška kosmonautiky.
Ad Astra je první Scifi, kterou jsem nedokoukal, opravdu se to nedalo, jak to někdo může srovnávat s Vesmírnou odyseou, to nechápu.
Naposledy upravil(a) petrsida dne 29.10.2020 13:02, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Filmy“