The Martian (Marťan)

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od indian22 »

Jako to je všechno pravda, taky jsem nad tím přemýšlel už u filmu. Ale taky mi vrtá hlavou případná přítomnost perchlorátů na Marsu, kdyby to byla pravda asi by to byl problém buď pro rostlinky nebo jejich konzumenta, to přijde na koncentraci.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Gubarev »

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Wopat »

:facepalm:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Gubarev »

Jedna hezká podobnost (mezi spoustou odlišností).
Snímek Marsu je barevně upraven, aby připomínal pozemské podmínky.

Obrázek
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Wopat »

Tak jsem se právě vrátil z kina. Nebudu to dlouze rozvádět, byl jsem velmi spokojený. Je to povedené, doporučuji. Zajděte si na to do kina a nečekejte, až si to pustíte v posteli s noťasem na pupku.

Schválně jsem jsem ještě nečetl knížku, protože jsem nejdřív chtěl obsahově chudší zážitek. Možná právě proto nechápu jednu věc. Proč habitat na Marsu nemá vlastní anténu? :o Posílali zprávy pouze přes MAV? :Drbe se na hlavě:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od MaG »

Jsem rád, že jsem zašel. Za vidění to rozhodně stojí. My tam samozřejmě najdeme strašně moc věcí. Možná tu třeba ještě nezaznělo, že nejdřív bychom samozřejmě vyslali na Mars nákladní habitat s potravinami na min dva roky a pak teprv podle úspěšnosti jeho přistání by asi letěli lidé.. takže film je asi vlastně založen sám o sobě na nesmyslu, ale o to mi fakt nešlo. I přes místy zjevné nesmysly (Pathfinder byl najednou podezřele blízko a mohli si dát tu práci a umístit jej alespoň do blízkosti "twin peaks" atp) se mi to moc líbilo a i jsem se dobře bavil. Díky za takové filmy. Pokrok v reálnosti VFX byl nádherný.
Milanek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 0
Registrován: 2.10.2012 13:28
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Milanek »

Připadalo mi to "jen" nadprůměrný. Přítelkyně byla unešená, ale já jsem nedokázal rozdýchat ty jeho kouzla s igelitem a už vůbec ne ten "startovací padák" :-D. Jinak dějově poměrně chytlavé - škoda toho sestříhání, spousta filmů se musí nastavovat omáčkou tady bylo evidentně dost děje i materiálu na 4h kvalitního filmu, ty 2,5h utekly jako voda
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od vai777 »

Taky přidám svou trošku do mlýna. Trochu jsem si dával s hodnocením načas, ať mám odstup, a po zralé úvaze musím říct, že jsem čekal o dost více. Moje nevýhoda je v tom, že jsem četl knihu, proto mi ve filmu trochu chyběla ona neustále skloňovaná "věda". Některé věci byly vysvětleny prostřednictvím jedné rychle zadrmolené věty (rozklad paliva na kyslík a vodík), některé vlastně vůbec (dráha Aresu a gravitační prak), občas se v tom neznalý člověk mohl ztrácet.
Moc mě mrzí, že film jenom naznačil jednu z nejvtipnějších scén s "kozičkami" (omlouvám se tímto Adhaře ;) ) - to už ta korektnost došla až tak daleko? Navíc zcela vynechat převrácení roveru při sestupu do kráteru - to je obrovská škoda.
Takhle z toho mám pocit, že je to prostě další hollywoodský biják, který zůstal u prostého popisu a nejde do hloubky. A zcela souhlasím s názorem Milanka - klidně by z toho bylo možné vydojit dvojnásobnou stopáž a stále by bylo o čem točit.
Dobrý film, ale nijak převratný.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Amper »

vai777 píše:Dobrý film, ale nijak převratný.
Je potreba porovnavat se soucasnou tvorbou :-D
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od tomas »

U koziček jsem se smál dopředu, takže se mě pak manželka ptala, čemu jsem se smál, když tam nic tak směšného nebylo. Je fakt, že spoustě činů chybělo ve filmu vysvětlení, které kniha nepostrádá. Přimyšlený závěr, který v knize naopak není, mi nevadil, ale do scény s finální záchranou režisérovi asi mluvil producent Gravitace, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Taky jsem se těšil na skládání zpráv z kamenů po odmlčení pathfinderu.

Odpovědět

Zpět na „Filmy“