The Martian (Marťan)

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Gubarev »

Koho by zajímalo, jak autor Andy Weir knihu psal, co vlastně předtím dělal, a jak mu tento román změnil život, v následujícím videu je záznam z moc zajímavé debaty, kde je autor jako speciální host hned na počátku přenosu.

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od tomas »

Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Meybe »

Zajímavá propagační videa k filmu jsou na youtube kanálu ARES: live. Pokud to ještě někdo nezaregistroval. Můžete si tak alespoň zkrátit čekání na premiéru :-D . Já osobně se těším.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Amper »

No, zatim to vypada na Scotta v nejlepsi forme.

Knizka je dost dobra, myslim ze je slusna sance ze to bude koukatelne
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od lamid »

Tiež som si prečítal knižku. Je čtivá, jednoducho písaná, čitateľ sa nedá odradiť 50 stranami výroby kompostu, ani násobkami, pripadne delením hocičoho. Len ten dej ide tak niejak po povrchu, žiadne psychologické dráma.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Amper »

Ta knizka je proste o jinem stylu. A vubec me to nevadi. Psychologicke draaama je ted skoro vsude. I v akcnim filmu je potreba rozebirat vztah hlavniho hrdiny s otcem, matkou, dedou, pradedou a prapradedou do sedmeho kolene.

uryvek z knihy "(.Y.)" to myslim vystihuje dokonale :-D
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od lamid »

To som zrovna nemyslel. Aj Interstellaru vztah otec-dcera neprospel.
Mne ta jednoduchosť textu /čítal som český preklad/, pride tak pre 12-13 ročnú cieľovú skupinu.
Kozy "(.Y.)" to snad len potrvdzuje.

Ale je čtivá. A jednoduchosťou textu pritiahne veľa čitatelov. Som rád, že vznikla. Aj ked som prekvapený, že vznikla v 2011, myslel som, že je staršia. Trochu mi pripomína návrat do sci fi 50-tych rokov. Vtedy sa tak jednoducho riešil dej.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Amper »

lamid píše:Mne ta jednoduchosť textu /čítal som český preklad/, pride tak pre 12-13 ročnú cieľovú skupinu.
Kozy "(.Y.)" to snad len potrvdzuje.
To je vec osobniho nazoru. Napr. kozy zneji pubertacky vytrzene z kontextu. Kdyz si predstavis cloveka co vykysne na marsu, neco napise do komunikace a odpoved NASA je ze si ma davat pozor protoze to sleduje cely svet tak me to spis prijde jako takova "vzpoura proti systemu" ve stylu "vase starosti bych chtel mit" :-D

Je to proste paperback, i rozsah tomu odpovida, tezko se to da porovnavat treba s Ramou nebo Nadaci :-D Ale cetlo se to fajn, podobne jako klasicke povidky/kratke knizky od Clarka nebo nektere Henleinovi
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od lamid »

Naprostý súhlas.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Navi »

Musím souhlasit. Minimálně první tři čtvrtiny knížky byly naprosto super. Až závěr už byl trochu moc přehnaný.
Každopádně jsem to přečetl více méně během dvou delších cest vlakem a během té doby jsem dostal asi tak 4 - 5 záchvatů smíchu. Spolucestující si o mě museli myslet, že asi nejsem úplně při smyslech :lol:

Odpovědět

Zpět na „Filmy“