Kozoroh 1

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
SuperRAPIT
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 264
Reputace: 2
Registrován: 31.1.2014 18:23
Kozoroh 1

Příspěvek od SuperRAPIT »

Raketa Kozoroh jedna je připraven odstartovat na Mars. Pár minut před zážehem se dveře kokpitu otevírají, dovnitř vchází ředitel programu a odvádí tři astronauty mimo loď. Kozoroh jedna řízený počítačem přesto odstartuje. Piloti jsou drženi přes rok na tajné vojenské základně, kde museli natočit za pomoci nejlepší filmařské techniky fiktivní přistání na Marsu. Celá veřejnost se připravuje na návrat raketoplánu, jenže se stane chyba a loď shoří v atmosféře. Astronauti vědí, že se musejí dát na útěk, protože jsou jediným důkazem toho, že vláda tahala celý svět za nos. Boj o holý život začíná...

Drama / Sci-Fi / Thriller
USA / Velká Británie, 1978, 123 min
Ačkoliv je film pěkný, přesto tam najdeme plno chyb. Například jak může raketa Saturn V letět až na Mars, ale jinak doporučuji, tento film byl udělán jako výsměch těm, kteří konspiracím o zfalšovaném letu na Měsíc věřili.

http://uloz.to/xxdUBy2/kozoroh-1-cz-1978-avi
"Všechno má své limity." -Daniel Štěpánek-
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kozoroh 1

Příspěvek od Wopat »

SuperRAPIT píše:Ačkoliv je film pěkný, přesto tam najdeme plno chyb.
V tom tvém příspěvku taky není zrovna málo chyb :lol: ;) . Když už jsi ten obsah filmu zkopíroval z CSFD, tak jsi si to mohl alespoň přečíst. Veřejnost se určitě nepřipravovala na návrat raketoplánu. Jinak malá debata o tomto filmu probíhala v tomto vlákně.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kozoroh 1

Příspěvek od Dugi »

Já bych byl nejradši, kdyby se tenhle film nikdy nenatočil. Často když si povídám s lidmi, kteří pochybují o reálnosti programu Apollo, tak slyším větu, ze které se mi ježí vlasy už po prvních slovech: "Víte, já jsem jednou viděl jeden film..." :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Filmy“