Interstellar

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Interstellar

Příspěvek od indian22 »

Počkat, počkat Interstellar mám stále na seznamu filmů které chci vidět - což je taky důvod proč ani nehledám pirátské kopie - a najednou Prometeus, Avatar, tedy filmy, které drží nad vodou toliko vizuální efekty. No po pravdě Gravity vlastně taky, nebýt vychytaných megamodelů kosmické techniky, a abych nezapomněl hlavní hrdinky - což obé je zase vizuální záležitost - tak taky žádní sláva.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Interstellar

Příspěvek od Gubarev »

Navi píše:Nejlepší Nolanovi filmy jsou podle mě v první řadě The Dark Knight: Temný rytíř a pak Memento. Ostatní taky v pohodě, ale maximálně trochu nadprůměr.
Nepatřím mezi fandy Batmana, pač už to pro mě přišlo trochu pozdě. Ale Memento je pro mě dodnes nejsilnější dílo od něj. A taky vlastně třetí nejstarší. Tam to ještě mělo strašný drajv.

PS: omlouvám se všem, že už jsem sklouznul do OT. Ale jen jsem chtěl reagovat na Naviho zajímavý post.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: Interstellar

Příspěvek od lamid »

Istotne stoji za to vidiet,len nie je 100%/alebo 10/10/.

Film asi drzi v pozornosti jeho vizualna stranka, inak by to bola dobra rozhlasova hra. A oboje musia mat dobry dej. Intestelar ma dej, len bohuzial trochu sa taha/tihne. A to mu ubera body.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Interstellar

Příspěvek od Evžen111 »

Já ho tedy před pár dny taky viděl, ale spíše než nějakou euforii se rozpaky škrábu na hlavě a bezradně krčím rameny.
:Drbe se na hlavě: :Takhle tedy ne: :Drbe se na hlavě: :krčící rameny:

že bych byl nějak nadšený to tedy nejsem. Zápletka je zajímavá, děj je strhující, to se musí nechat, ale ten typycky americký konec je prostě katastrofální. PROČ musí všechny filmy končit jakýmkoli happyendem? Asi jsem divnej, ale ten konec mi prostě vadí.

E
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Interstellar

Příspěvek od Edemski »

Konec jak konec, ale celý film je o červí díře, že nelze posílat data zpět, jen dopředu... Ale jak dostali ty data od těch expedic před tím, to neřekli... :facepalm:
cecil
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 29
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Registrován: 12.3.2015 11:12
Re: Interstellar

Příspěvek od cecil »

príliš plačlivé. americký koniec v tomto prípade nevadí, zdôrazňuje einsteinovskú dilatáciu času. einsteinova teória = teória jedného kameňa
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Interstellar

Příspěvek od fretka323 »

Film se mi docela líbil, tedy krom konce :) Ten mi opravdu připadal "narychlo spíchnutý před natáčením". Šťastný konec prostě "musí" být ve všech amerických filmech, ale tady být nemusel.
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Interstellar

Příspěvek od Adhara »

Tiež mám pocit, že to síce nebolo úplne zlé, ale od nadšenia mám tiež ďaleko... vedecká stránka je klasická hollywoodska cochcárna, tj, deje sa to, čo chce scenárista – napr. červie diery sa zjavujú všade tam, kde treba, a zachraňujú ľudstvo, keď treba... no vážim si snahu tvorcom priblížiť laickým divákom čo-to z fyziky (hoci na úkor vykašľania sa na iné oblasti fyziky) a ukázať, že opustenie Zeme ľudstvom nie je taká sranda a že sa dá nad tým aj nejaká slza vyroniť. Páčilo sa mi, že sa poukázalo na problém rodinných väzieb pri kozmických misiách na obrovské vzdialenosti (a to tam nemusí byť ani dilatácia času). Ale plno vecí mi zase pripadalo nedotiahnutých, klišéovitých (hoci si uvedomujem, že toho klišé by tam mohlo byť ešte viac, takže s radujem, že je ho tam iba toľko koľko je :-)), nelogických... možno keby som si ho pozrela znova, tak by som čosi našla. Btw, mne ten end nepripadal až taký happy. Celkove je to pre mňa priemerný film.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Interstellar

Příspěvek od Gubarev »

On úřad NASA schován v jakési kozí farmě, a odtud vypravujíce sondy k Saturnu je hodně ůsměvná pasáž.. :lol:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Interstellar

Příspěvek od Tommy »

Tak jsem se na tento film teda taky podíval - to hlavní tu už asi bylo řečeno, takže jen ve zkratce:
- pokud trpíte stejně jako já alergií na filmy, kde si hlavní hrdina musí během zachraňování světa/lidstva/čehokoliv řešit své rodinné problémy (ideálně s nedospělou dcerou), tak raději tento film vynechte
- vizuálně OK, ale na druhou stranu také nic extra převratného; Gravitace mi přišla co do "kochacích" scén o level výš
- nad logikou děje raději moc nepřemýšlet, ona tam totiž občas není...
- až mi příště z mé přeplněné knihovničky vypadne nějaká knížka, tak se hned půjdu podívat, jestli tam za ní náhodou nelevituje nějaký astronaut zaseknutý v černé díře :facepalm:

Suma sumárum na CSFD jsem to ohodnotil pouhou jednou hvězdičkou 8-)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «

Odpovědět

Zpět na „Filmy“