Interstellar

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Interstellar

Příspěvek od rexino »

6.11.2014 príde do kín film pre mňa od najlepšieho režiséra vôbec Christophera Nolana Interstellar. Film má byť o cestovani vesmírom pomocou červích dier. Nebude to ale trhák napísaný niekym kto na škole fyziku flákal. Scenár sa ma opierať o teorie slávnho astrofyzika Kipa Thorna.

Ja sa teda neskutočne teším už ten teaser vyzerá výborne (aj keď mohli tam dať aj úspechy Ruska, oni zozačiatku boli tí hlavný bádatelia). Hudbu k filmu robí Hans Zimmer čo je jednoznačne ten najlepší v svojom obore. Ja sa už neviem dočkať :slint:
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
marekS
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2358
Reputace: 509
Registrován: 8.8.2012 9:57
Re: Interstellar

Příspěvek od marekS »

Novy predlzeny dlhoocakavany 2 trailer Interstellar ma vyst az v piatok pri premiere filmu Gozilla.
No podarilo sa ho ziskat skor. :tlesk:

https://mega.co.nz/#!PhBRQRTR!U1xV_tvST ... zIfvMr3wLA


http://www.csfd.cz/film/227786-interstellar/

Interstellar bude scifi o červích dírách a alternativních dimenzích, v němž se skupina výzkumníků rozhodne cestovat do neznáma s nadějí, že najdou něco, co pomůže zachránit náš svět, v němž dochází jídlo, voda i zdroje energie. Zkoumání teorií fyzika Kipa Thorna o gravitačním poli, červích dírách a několika hypotézách, které Albert Einstein nikdy nebyl schopen prokázat.Konkrétnější detaily si zatím tvůrci schovávají, ale rozhodně lze očekávat nářez.
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Interstellar

Příspěvek od Edemski »

Tak na to se těším hodně! :slint:
Ale ten trailer je jak úplně na něco jiného ;-)
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Interstellar

Příspěvek od rexino »

Ten trailer zrejme vymazali tak tu dávam už oficiálny v plnej kvalite.

Moju slabosť k filmom Christophera Nolana som už spomínal a ešte keď bude takejto témy tak to bude naozaj pecka. Aspoň dúfam :) V hlavnej úlohe Matthew McConaughey a Anne Hathaway obidvaja získali v posledných rokoch oscara takže naozaj sa je na čo tešiť :slint:
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Interstellar

Příspěvek od indian22 »

Právě koukám na recenzi a jsem z mírně skeptické polohy překlopen do zvědavého očekávání. Kdo půjde do kina a kam?

ve Strakonicích 11. 11. 2014.
http://www.strakonak.cz/akce-4208-interstellar/
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Interstellar

Příspěvek od Gubarev »

Hlavne ty strasny PR reklamy, jak Nolan objevil akrecni disky pro verejnost... :hlavou proti zdi

Ale samozrejme spoluprace s Kipem Thorne: :palec nahoru: :palec nahoru:
Tohle bude jeden duvod, proc se na to kouknu.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
marekS
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2358
Reputace: 509
Registrován: 8.8.2012 9:57
Re: Interstellar

Příspěvek od marekS »

Krátky klip z filmu.V ňom okrem iného spomínaju aj Apollo misiu.Treba zapnúť dole titulky.

Uživatelský avatar
marekS
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2358
Reputace: 509
Registrován: 8.8.2012 9:57
Re: Interstellar

Příspěvek od marekS »

První dojmy - Interstellar posunul zážitek z Gravitace ještě mnohem dál.

Máme za sebou projekci jednoho z nejočekávanějších filmů letoška. Velký sci-fi spektákl Nolana jsme viděli v Imaxu ze 70mm kopie. Více než hodinu natočil Nolan přímo na Imax kamery. Stěžejní zážitek nabízí dostatek scén, které Imax nabízí v roztaženém obrazu od „podlahy až ke stropu“. Obraz je úchvatný už ve chvílích, kdy se takto roztáhne na Zemi. Co teprve ve vesmíru, kde v tu chvíli dostává divácký zážitek netušený rozměr. Tentokrát se tedy opravdu vyplatí připlatit si a vydat se do Imaxu.

Vizuální zážitek, který jsme loni zažili u Gravitace posouvá Nolan se svým týmem ještě mnohem dál. Příběh o záchraně lidstva a objevování nových planet skrz červí díru je velmi epický a plný emocí (podpořeno dalším skvělým soundtrackem Hanse Zimmera). Emoce tu ale nefungují provoplánově. Příběh o lidské dobrotě, ale i zradě a lžích jen potvrzuje naši lidskost. To si uvědomují i sami hrdinové, kterým jde o velké cíle. Jednoznačným vládcem je pochopitelně Mathew McConaughey. Víme už dávno, že máme tu čest s jedním z nejvšestranějších herců své generace.

Drtivá většina téměř tříhodinového filmu se odehrává ve vesmírném prostoru, kosmických lodích, stanicích a nových světech. Film rozhodně nepodceňuje fyziku ani dosud známé poznatky ze světa vědy. Nolan při vývoji snímku spolupracoval s významnými vědci, kteří po celou dobu korigovali námět. Příběh sám je samozřejmě cílenou fikcí a fantazií, ale nepřekračuje meze etablované vědy a toho co lze dedukovat či odhadovat v rámci vědeckých poznatků naší doby.Interstellar je velmi působivý zážitek se silným scénářem a hrdiny. Heroické výkony i motivy působí velmi přirozeně. Nic tu není přitaženo za vlasy. Efektní vizuál podtrhuje fascinující pouť vesmírem. Chvílemi má divák pocit, že se v obleku astronauta nachází sám.zdroj : http://www.totalfilm.cz/2014/11/prvni-d ... nohem-dal/
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Interstellar

Příspěvek od Navi »

Včera jsem se byl podívat na Interstellar.
Kdo chcete, tak se můžete podívat na moje hodnocení na ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/356315-navi01/komentare/
Ale rovnou upozorňuji, že mě to nijak extra nestrhlo. Takže pokud se na film těšíte a chcete se spíš nechat překvapit, tak si to radši přečtěte až po shlédnutí.
Rád bych znal vaše názory. Jestli to cítíte podobně jako já, nebo jsem jen černá ovce 8-)
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Interstellar

Příspěvek od vai777 »

Tak jsem se před chvílí vrátil z kina.
Nehodlám se pouštět do rozboru fyziky, na to nejsem ani vzdáleně erudovaný, nicméně jako umělecké dílo mě to naprosto nadchlo. Osobně to řadím k Inception, Apollu 13, Poslednímu pokušení Krista, A.I. a Četě do svého Top 5.
Nemá cenu o tom dlouze básnit, prostě si na to zajděte!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Filmy“