New Armstrong

Sem patří debata o projektech firmy Blue Origin
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru
Příspěvky: 525
Reputace: 1
Bydliště: Země
Registrován: 10.11.2016 16:27
New Armstrong

Příspěvek od Ketivab »

Už delší dobu je známo, že Blue Origin plánuje raketu New Armstrong. Zatím nejsou k dispozici v podstatě žádné oficiální informace o raketě samotné a já osobně neočekávám, že by společnost detailněji představila tuto raketu dříve než budou schopni létat s New Glenem na oběžnou dráhu, ale už i podle jména lze usuzovat, že půjde o obří raketu - pravděpodobně minimálně velká jako BRF nebo ITS.

Blue Origin ale již diskutuje s NASA o vybudování nového, rozsáhlého startovacího komplexu pro tuto raketu. Ten by se podle aktuálních plánů měl nacházet severně od rampy 39B, tam kde původně měla stát rampa 39C. Pokud by ke stavbě komplexu došlo, pak by nesl název LC-49. Právě nyní probíhá posuzování vlivu na životní prostředí (The Environmental Impact Study).

Zdroj
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: New Armstrong

Příspěvek od Evžen111 »


je zajímavé, že obrázek zmíněného stroje nejde najít - nebo hledám mizerně - ale našel jsem něco jiného. Slyšel někdo z vás o poslední jmenované raketě v pravé straně obrázku? nebo to jen přejmenovali??? nebo je to nějaký hoax: :krčící rameny:
E
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: New Armstrong

Příspěvek od Dugi »

Tipoval bych to na nějakou neoficiální fan verzi. Christa při vší úctě nesedí do řady Shepard - Glenn - Armstrong. navíc ta vizualizace je jen zvětšený New Glenn.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru
Příspěvky: 525
Reputace: 1
Bydliště: Země
Registrován: 10.11.2016 16:27
Re: New Armstrong

Příspěvek od Ketivab »

Žádný oficiální obrázek rakety neexistuje, Blue Origin ji zatím zmiňovala pouze slovy.
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: New Armstrong

Příspěvek od Evžen111 »

Dugi píše:Tipoval bych to na nějakou neoficiální fan verzi. Christa při vší úctě nesedí do řady Shepard - Glenn - Armstrong. navíc ta vizualizace je jen zvětšený New Glenn.
aha! tož kam jsem dal oči? :facepalm:
E
Tjov
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1251
Reputace: 2115
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: New Armstrong

Příspěvek od Tjov »

Dneska se rozpovídali ve streamu k letu NS-22, jak mají halu plnou raket a dílů a je to velká čest tam pracovat… atd atd nicmémě pak mě pobavili tím, že New Glenn je nejmenší orbital class rocket co postaví a že jsou ready na mnohem větší :mrgreen: . No tak teď už jen zbývá se přesunout od slov k letovém hardwaru a prvním letům,ovšem je důležité že jim nechybí důvěra a optimismus :go:

Odpovědět

Zpět na „Blue Origin“