Blue Moon

Sem patří debata o projektech firmy Blue Origin

Re: Blue Moon

Příspěvekod DrHorak » 23 čer 2019, 09:25

Proběhl první "horký" test přistávacího motoru po dobu 35 sec.
Zdroj: Twitter Blue Origin
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
DrHorak
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Lukas59 » 22 říj 2019, 19:42

Podľa tohoto článku spoločnosť BlueOrigin dnes oznámila, že sa spojila s tromi ďalšími vesmírnymi spoločnosťami - Lockheed Martin, Northrop Grumman a Draper - s cieľom vyvinúť lunárny pristávací systém/modul pre NASA, ktorý je schopný priviesť ľudí na povrch Mesiaca a späť.
Ak som to preložil a pochopil správne tak Blue Origin má viesť celý projekt, postaviť samotný pristávací modul spolu s hlavným motorom BE-7,
Lockheed Martin plánuje postaviť modul ktorý odštartuje z mesiaca, má zabezpečiť tréning dispečerov pre pristátie,
Firma Draper má za úlohu poskytovať všetok letový softvér pre systém, ktorý bude poskytovať navigáciu na Mesiac,
Northrop Grumman vytvorí pre lander transferový prvok na Gateway, predpokladám že sa to týka niečoho vďaka čomu lander dokáže pristáť (toto som ale moc nepochopil, ak tak ma opravte)

Zdroj: https://www.theverge.com/2019/10/22/209 ... OROJJxajlg
Lukas59
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod JHošek » 30 říj 2019, 09:48

Lukas59 píše:Northrop Grumman vytvorí pre lander transferový prvok na Gateway, predpokladám že sa to týka niečoho vďaka čomu lander dokáže pristáť (toto som ale moc nepochopil, ak tak ma opravte)

Úkolem přeletového modulu landeru je sestup od Gateway (tedy z polární oběžné dráhy Měsíce s parametry 3 000 x 70 000 km) na nízkou oběžnou dráhu Měsíce (přibližně 100 km nad povrchem Měsíce).
JHošek
Znalec vesmíru
Znalec vesmíru

Příspěvekod Lukas59 » 30 říj 2019, 12:58

JHošek píše:
Lukas59 píše:Northrop Grumman vytvorí pre lander transferový prvok na Gateway, predpokladám že sa to týka niečoho vďaka čomu lander dokáže pristáť (toto som ale moc nepochopil, ak tak ma opravte)

Úkolem přeletového modulu landeru je sestup od Gateway (tedy z polární oběžné dráhy Měsíce s parametry 3 000 x 70 000 km) na nízkou oběžnou dráhu Měsíce (přibližně 100 km nad povrchem Měsíce).

Ďakujem za info :palec nahoru:
Lukas59
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Jardax » 30 říj 2019, 19:19

V podstate, i kdyz tomu tak nerikaji, jde o vesmirny tahac.
To jsem zvedavej jak vyresi dokovani...
Jardax
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Předchozí

Zpět na Blue Origin