PF 2013

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2013

Příspěvek od Dugi »

Wopat: Díky, taky jsem na ta čísla koukal jako puk. Ten nárůst návštěvnosti je doslova gigantický. :o
A to desáté heslo mě taky hodně pobavilo. možná to bude tím, že lidi využívají našeptávačů - že jen odkliknou výsledek, který tam předtím někdo zadal - a nevšimnou si, že tam chybí písmeno. Jinak je totiž dost nepravděpodobné, že by takhle chybovalo tolik lidí. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2013

Příspěvek od Dugi »

A jak si vedla co do návštěvnosti naše subdoména o přeletech ISS sídlící na adrese iss.kosmonautix.cz? Jelikož se jedná o jednoúčelovou aplikaci, nedá se očekávat, že někdy bude mít stovky návštěv denně. Návštěnvost navíc závisí na to, zda zrovna jsou či nejsou z ČR pozorovatelné přelety stanice. Subdoménu jsme spustili po našem přestěhování na novou doménu,tedy 20. července 2012. A tady jsou její statistiky za rok 2012 od Google analytics:

Návštěv: 2 425
Unikátních návštěvníků: 1 282
Zobrazených stránek: 5 565
Průměrný počet stránek / návštěvu: 2,29
Průměrná délka návštěvy: 2 minuty a 26 sekund

8% návštěv je z přímé návštěvnosti. Dalších 20% zajistily odkazující weby - těch bylo celkem 16. Tady je TOP 5 nejčastěji odkazujících:

1) kosmonautix.cz - 354
2) blog.kosmonautix.cz - 98
3) m.search.seznam.cz - 18
4) facebook.com - 4
5) inbox.com - 4

Ovšem celých 72% návštěvnosti zařídily vyhledávače. Ty k nám poslaly návštěvy po zadání 178 různých výrazů. Tady je jejich TOP 5:

1) přelety iss nad čr - 314
2) viditelnost iss - 309
3) přelety iss - 172
4) iss přelety - 66
5) iss-visible passes - 49

95% návštěv bylo z ČR, což je vzhledem k zaměření webu docela pochopitelné. Další návštěvy byly z 16 různých států. Perlou byla návštěva z Afghánistánu. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: PF 2013

Příspěvek od indian22 »

Neuvěřitená čísla. Hlavně ta u fóra, s blogem to ještě asi bude běh na trochu delší trať, ale k zahození to určitě není. Je super vidět jak moc je znát návštěvnost z osla, dalo se to čekat, ale je to pěkný.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2013

Příspěvek od Dugi »

Já si myslím, že na to, že blog existuje sotva 4 měsíce a dělá už víc než 50% návštěvnosti, jakou má fórum (zhruba 250 návštěv denně), že je to hodně dobré. Osobně jsem nečekal, že se blog takhle rychle rozjede.
Oselje samozřejmě znát a scienceweek taky. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: PF 2013

Příspěvek od Tommy »

K tomu KS progamu - vysvětlení téhle anomálie je vcelku jednoduché - ono se totiž zdější vlákno o KSP tak opravdu nazývalo - ano, včetně toho překlepu :-D A hádejte, kdo si toho překlepu při zakládání vklákna nevšimnul (a kdo má tudíž máslo na hlavě)? Ano správně, byl jsem to já :lol: (Do správné podoby jsem ho opravil až někdy letos (ehm, loni) kolem prázdnin, když jsem si toho náhodou všimnul...)

Ale jinak to jsou opravdu oku lahodící čísla :klaní se:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2013

Příspěvek od Dugi »

Tak to jsem teda vůbec netušil :-D . Ani jsem o tom snad nevěděl. :lol: To je pěkné, že se o tom teď takhle dozvídám. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: PF 2013

Příspěvek od Wopat »

Když na blog vůbec nechodím a všechny články čtu v RSS čtečce, moje návštevy by se měly započítat, že? Nerad bych ty působivá čísla ochudil :)

Tommy: No jo, on si mozek takových chyb většinou nevšimne, protože čte rychleji než oči :lol:
Naposledy upravil(a) Wopat dne 1.1.2013 22:04, celkem upraveno 1 x.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2013

Příspěvek od Dugi »

Nechci kecat, ale myslím, že pokud článek neotevřeš fyzicky přímo v prohlížeči, ale jen v RSS, tak to návštěvu nezapočítá. :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: PF 2013

Příspěvek od indian22 »

Přesně tak. Článek se musí otevřít, taky čtu články i od jiných webů často ve čtečce,ale pak jim kliknu na odkaz aby autor nepřišel o návštěvu. ;)
Pokud používáš Google Reader, tak bych očekával, že Google počet odběrů a četnost používání daného kanálu bere v potaz, ale to může samozřejmě platit jen na Google.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: PF 2013

Příspěvek od Wopat »

Sakra, tak to jsem na blogu byl asi třikrát :lol: To budu muset propříště napravit...
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“