Naše fórum slaví třetí narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Bylo nebylo. Jednoho podzimního dne roku 2009 se na subdoméně vesmir.thos.cz zrodilo malé diskusní fórum věnované kosmonautice. Jaký byl jeho účel? V přátelské atmosféře informovat o aktuálním dění na poli kosmonautiky, přinášet aktuální informace a sdružovat lidi se společnými zájmy. Pamatuju si to jako kdyby to bylo včera. Moc dobře vím, jak jsem si tenkrát říkal, že by bylo super, kdyby jednou mělo fórum sto registrovaných uživatelů, nebo kdyby na ně denně přišlo celých sto lidí. Joj, to by byla ale paráda.

A čas plynul. Na fóru přibývaly příspěvky, rostl počet registrovaných uživatelů, což s sebou neslo další navýšení počtu příspěvků. Díky tomu si nás začaly všímat vyhledávače, které na náš web posílaly stále více návštěv. Vznikl systém, který svou aktivitou pohání sám sebe. Za ty tři roky, které uplynuly od založení (přesně 23.10. 2009 v 15:36:49 SELČ) jsme se rozrostli do něčeho, co jsem nikdy neměl šanci předvídat. Přestěhovali jsme se na vlastní doménu,neuvěřitelně jsme rozšířili členskou základnu a prakticky všechny ukazatele jsou „v zelených číslech“.

Když jsme slavili první narozeniny, bylo nás na fóru 12 a našli byste tu 867 příspěvků. Tehdy jsem tipoval, že za rok tu bude 25 registrovaných. A realita? Když jsme slavili druhé narozeniny, měli jsme 81 registrovaných a 3291 příspěvků (tedy 2424 za rok). Ani tehdy jsem si neodpustil věštění budoucnosti. Čekal jsem, že za další rok bude na našem fóru 150 registrovaných lidí s tím, že jsem zřejmě trochu „přestřelil“. Dodal jsem, že minimálně 40 z nich bude mít na svém kontě 10 příspěvků. A nyní přichází třetí výročí. Opět je vidět, že realita překonala očekávání. V současné době (půlnoc mezi 22.10. a 23.10. 2012) máme dohromady 328 registrovaných uživatelů! 60 z nich má minimálně 10 příspěvků a celkem 135 uživatelů napsalo alespoň jeden příspěvek. Klobouk dolů. Pokud jde o příspěvky, tak těch máme momentálně 11 416 (za rok jich přibylo 8125, což je nárůst o 235%!).

Pokud bych měl hodnotit uplynulý rok z hlediska našeho fóra, tak bych používal jen slova chvály. Pokusím se tedy uplynulý rok zhodnotit tím, že sepíšu nejvýznamnější události, které naše fórum potkaly.
1) Historicky první setkání členů fóra v Jihlavě – navzájem jsme se poznali a důkazem, že akce byla vydařená svědčí i zájem o opakování příští rok.
2) Přesun na novou doménu kosmonautix.cz – dostali jsme se na adresu, která je snáze zapamatovatelná a uživatelsky příjemnější.
3) Vytvoření nových subdomén (přelety ISS a především blog)
4) Především díky perfektně zvládnutému informování o přistání vozítka Curiosity jsme získali velké množství nových uživatelů, kteří fórum výrazně oživili
5) Zavedli jsme pravidelné telekonference po Skypu, na kterých si mohou lidé každý měsíc popovídat o novinkách v kosmonautice.
6) Udrželi jsme spolupráci se Streamem, projekt Dobývání vesmíru obsadil 3. místo v soutěžní přehlídce projektů popularizujících vědu SCIAP 2011.

Za zmínku stojí i zvýšení návštěvnosti. Ostatně, ať mluví čísla.
První rok fungování: 6 825 návštěv
Druhý rok fungování: 26 557 návštěv ( + 289,11%)
Třetí rok fungování: 112 171 návštěv (+ 236,05%)

Zkrátka a dobře, jsme tu s Vámi už tři roky. Za takovou dobu se toho odehraje opravdu hodně. Navíc v tak živém a vyvíjejícím se oboru jako je kosmonautika. I když vím, že se tímhle způsobem nedá postihnout všechno, rozhodl jsem se (díky Tommyho tipu) dát všem uživatelům k dnešnímu výročí následující dárek. Video, které zachycuje alespoň některé významné momenty kosmonautiky uplynulých 3 let. Trhalo mi srdce, když jsem viděl, že se na některé atraktivní události nedostalo. Ale snad se Vám bude tahle rekapitulace líbit.



Ještě než dokončím svůj příspěvek, chtěl bych volně navázat na konec videa. Musím totiž znovu poděkovat všem lidem, kteří na náš portál chodí. Od návštěv, které se neregistrují, přes registrované, kteří nepíší, aktivní pisatele, tvůrce blogu, správce profilů na sociálních sítích až po moderátory. Vy všichni vytváříte tenhle web, který se do dnešní podoby rozrostl jen díky vaší píli, aktivitě a návštěvám. Cením si každé návštěvy, která na náš portál zavítá. Ukazuje totiž, že u nás jsou k dispozici informace, které mohou být ostatním užitečné. Chci vám všem poděkovat za důvěru a čas, který do tohoto portálu vkládáte. Oceňuji píli a odhodlání, se kterými píšete příspěvky. Moc si toho vážím a budu se snažit udržet nasazenou laťku i v dalším roce. A hlavně v neposlední řadě je skvělé zjistit, že i přesto, že jsme se tak nebývale rozrostli, tak jsme si dokázali společně udržet tu pohodu a atmosféru, které je bohužel kolem nás čím dál méně a ve virtuálním světě to platí dvojnásob. Jsem skutečně hrdý na uživatele, kteří jsou na našem portálu.

Co tipovat do dalšího roku? Já už se skoro bojím vyslovit nějaký odhad. Ale myslím si, že je reálné pokořit magickou hranici 500 registrovaných uživatelů a že překonáme hranici 20 000 příspěvků celkem. Ano, první meta je ve srovnání s tou druhou o něco jednodušší, ale nechme se překvapit, jak to celé dopadne.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od KitFisto »

Tak tedy gratuluji.ObrázekS těmihle čísly by SCIAP mohl dopadou ještě lépe. :palec nahoru:
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky. Ohledně SCIAPu uvidíme, nechci nic předbíhat a být pak zklamaný. Rád se nechám mile překvapit. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od Lakely »

Tři roky... Co na to říci, je to dlouho, nebo ještě krátko? Z pohledu života člověka je to poměrně krátko, avšak z pohledu internetu a dnešní doby je to už věk obdivuhodný. Na internetu vzniká ročně mnoho projektů a stejně rychle jich velké množství zase mizí. Chce to hodně odhodlání, vytrvalosti a času, atribut, které jsou dnes nedostatkové. :)
Začínám příliš mluvit, chtěl jsem vyjádřit obdiv nad těmito neuvěřitelnými čísly a aktivitou, která tu je stále silnější. Mám tohle fórum hodně rád a jsme rád, že má tak krásně našlápnuto do budoucnosti. Věřím, že se máme společně ještě na co těšit! :)
Všechno nejlepší a hodně aktivních uživatelů, nadšení a informací. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Kroměříž
Registrován: 27.1.2012 18:48
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od JNL »

Všechno nejlepší, ať nadále fórum roste jako květina,kterou naši moderátoři,registrovaní uživatelé,ale hlavně správci Dugimu, kteří pravidelně zalévají novými informacemi aby květina mohla nadále růst. Hodně štěstí do dalších let
Přeje
Josef Lecian (JNL)
A teď nechte si chutnat pohledem .. :tlesk:
;)
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Lakely: Díky moc. Kde je chuť a odhodlání tak se cesta vždycky najde ;)
A z lidí na našem fóru tu chuť a odhodlání cítím i se zavřenýma očima. :)

JNL: Jé, děkuju moc, básnické umění bychtady nečekal. ;) A ten dort vypadá mimořádně lákavě. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od Wopat »

Od srdce blahopřeji ke třetím narozeninám a k dosaženým úspěchům. Je to teprve nedávno, co jsem na toto fórum narazil díky Dugiho pořadům na Streamu, na které jsem prozměnu narazil úplnou náhodou :lol: Během velmi krátké doby se mi ale fórum nesmírně zalíbilo a není den, abych jej nenavštívil. Dozvěděl jsem se zde takové množství informací o kosmonautice, jaké jsem se, troufám si říct, nedozvěděl za svůj dosavadní život. Pročítám si postupně mnoho zajímavých vláken a jsem nesmírně vděčný za všechny ty informace. Přeji ať do budoucna všechno šlape jako po másle, přibývají kvalitní uživatelé a fórum vzkvétá. :tlesk: :tlesk: :tlesk:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od tomas »

Já bych taky chtěl popřát fóru, ať se mu daří. Hlavně hodně aktivních a přátelských uživatelů.
Dugimu bych chtěl vyslovit poklonu za to, že našel před třemi lety odvahu pustit se do takového projektu.

Nám všem přeji hlavně, aby bylo o čem informovat. Takže hlavně hodně zajímavých kosmických projektů, vědeckých objevů a odvážných lidí, kteří se nebudou bát pokořovat hranice neznámého.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Dugi a všichni ostatní: gratuluju k narozeninám, jsem rád, že jsem našel partičku lidí, kteří sdílejí svůj zájem o věci nadzemské. Jen za tu krátkou dobu, co tady chodím, se záběr témat skvělým způsobem rozšířil a nemine den, abych tady nenašel něco nového a zajímavého. Tak ať to klape dál a "bumbrlíček" v podobě fóra se utěšeně rozrůstá!
Obrázek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Naše fórum slaví třetí narozeniny

Příspěvek od chobolatom »

Gratuluji a přeji všechno nejlepší! Toto fórum mi dalo hodně zajímavých informací a myslím, že mi hodně ještě dá. Vládne tu moc příjemná atmosféra a to je dobře. Každý den se rád podívám co je nového.
Přeji co nejvíc zajímavých událostí a hodně příjemných momentů v kosmonautice! ;)


Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“