Naše fórum slaví druhé narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od Tommy »

Já se pochopitelně také připojím -
do dalšího roku přeji celému fóru mnoho spokojených uživatelů, hodně přínosných článků a příspěvků a pokud možno žádné nepříjemnosti... :palec nahoru:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Johnny
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 35
Reputace: 0
Bydliště: sever
Registrován: 8.3.2011 17:01
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od Johnny »

Také se přidávám k ostatním a přeji VŠE NEJLEPŠÍ a mnoho úspěchu do dalších let :tlesk: Děkuji všem co zde forum pravidelně navštěvují, přinášejí a doplňují informace. Já se řadím hlavně k té první skupině, mezi lidi co zde hledají to co je baví a nachází odpovědi, které jinde nenajdou nebo najdou, ale nesrozumitelně vysvětlené, neúplné apod. Toto forum ( a je to vaše zásluha ) je nabušené informacema jako málokterý z podobných webů a přitom jsou srozumitelné i pro širokou veřejnost :palec nahoru:

Díky Dugi, digiart, tomas, Tommy, Tano, Lakely, rebus, baranka, .......... :klaní se: Díky vesmir.thos
"Vesmír je kniha, kterou nikdo nedočte do konce"
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od tomas »

Taky gratuluji k druhým narozeninám fóra kosmonautix.cz. Jsem moc rád, že jsem tohle fórum asi před půlrokem objevil. Když o tom tak přemýšlím, proč mě tolik upoutalo, tak to bylo asi tou jeho přehledností. Nevím Dugi, kde ses inspiroval, ale tohle řazení bylo pro mě, v počátcích jako pasivního konzumenta, velké plus. :palec nahoru:
Pak když jsem sem začal přispívat, zjistil jsem navíc, že jsem našel spřízněné duše, čili podobné nadšence do kosmonautiky. Upřímně, v mém okolí není nikdo s kým bych mohl tento svůj zájem sdílet, takže když najednou narazíte hned na celou skupinu, nadšení nebere konce.
Pak bych chtěl poděkovat tomuto fóru i za to, že mě konečně donutilo opět se věnovat cizím jazykům a také za to, že mi pomohlo odhalit moje velké mezery v oboru raketové techniky. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Tommy, Johnny, tomas: Díky všem za blahopřání. Mám velkou radost, že se našemu fóru daří a má takové uživatele, jako jste právě vy.
tomas píše:Nevím Dugi, kde ses inspiroval, ale tohle řazení bylo pro mě, v počátcích jako pasivního konzumenta, velké plus. :palec nahoru:
Neinspiroval jsem se nikde. Když jsem před dvěma lety fórum zakládal, řekl jsem si, že nejvhodnější bude rozdělit kosmonautiku na hlavní bloky - podle zemí, které je provozují. Díky tomu vznikl blok NASA, Roskosmosu, JAXA a ESA. Pak jsem si vzpomněl na ISS, takže přibyla sekce Mezinárodní projekty a jako poslední sekce Ostatní, kam spadají soukromé firmy a menší kosmické agentury. Další dělení přicházelo už jaksi samostatně v průběhu existence fóra. Vznikly podsekce, nová vlákna atd. Vždycky jsem se snažil držet toho, aby každá mise měly svoje vlastní vlákno, kde by příspěvky popisovaly misi (v ideálním případě) od počátečních plánů, přes výrobu, start, vlastní misi až po zánik. Zkrátka aby v jednom vlákně našel uživatel chronologický vývoj konkrétní mise pokud možno s minimem odboček k OT. Postupně jsme se nakonec dopracovali k tomuto schématu, které (jak se zdá) vyhovuje všem. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od stavos »

Taky přeji všechno nejlepší k tomuto velkému výročí! ;) Velký obdiv všem, kteří sem píší články a spolupracují zde a hlavně Dugimu, bez kterého by toto nikdy nevzniklo. :klaní se: je to jeho dítě, a podle toho se o něj stará. :)
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od Tano »

Také gratuluji k dvouletému výročí tohoto skvělého fóra. Můsím říci, že jsem se na statistiku návštěv z tohoto roku opravdu těšil, protože ten nárust návštěv v druhém roce byl opravdu ohromný a jak Dugi psal, zítra se dozvíme ještě podrobnější informace.

Pokud jde o tipování kolik si myslím, že tady bude v příštím roce nově zaregistrovaných lidí tak mě to vychází na nějakých 466 lidí. Z prvního na druhý rok byl nárust o 575 procent, takže pokud i příští rok bude procentualní nárust stejný, tak dojdeme k číslu 466 :) Samozřejmě to berte trošku z nadsázkou, ale abychom se ještě nedivili, že? :)

Také mě pobavilo, že v minulém roce jsem napsal 82 příspěvků a letos 80. Asi mám nějaký vnitřní blok a přes 82 už prostě nejdu :lol:

Každopádně chtěl bych vám všem poděkovat za příjemnou atmosféru, která tady panuje a Dugi tobě, za ten krásný nápad toto fórum založit. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

stavos, Tano: Díky za blahopřání. ;)
Tano: Kdyby tvůj odhad vyšel, byla by to samozřejmě paráda, ale uvidíme, jak to dopadne. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od tomas »

Neinspiroval jsem se nikde. Když jsem před dvěma lety fórum zakládal, řekl jsem si, že nejvhodnější bude rozdělit kosmonautiku na hlavní bloky - podle zemí, které je provozují
To je jeden z těch geniálních nápadů, které když někdo objeví, tak si ostatní říkají: To je tak jednoduché, proč nás to nenapadlo taky? " :) Ovšem, nikdy před tím by je to samozřejmě nenapadlo.
Jinak, Dugi, dodatečně gratuluji k dvoutisícímu příspěvku. :tlesk:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví druhé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Děkuju za gratulaci. Je hezké, že se tyhle dvě "kulatiny" sešly prakticky v jeden den. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Statistiky fóra ve druhém roce

Příspěvek od Dugi »

Jak jsem sliboval, přináším kompletní statistický souhrn, který poskytuje služba Google Analytics. Pokud tedy máte chuť, můžete se ponořit do změti čísel a grafů, které hodnotí návštěvnost našeho webu. Jedná se o vzájemné porovnání statistik získaných během prvního a druhého roku fungování našeho fóra.
Avizovaný pdf soubor najdete zde.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“