PF 2018

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.

PF 2018

Příspěvekod Dugi » 17 pro 2017, 21:06

Dámy a pánové,
po roce se opět blíží konec roku a tak je čas založit jako vždy vlákno, které má za úkol připomenout si události roku končícího a společně se těšit na rok následující.
A že se toho stalo hodně! Češi a Slováci se dočkali své družice, Slováci dokonce vůbec první v historii! SpaceX dokázala opakovaně použít první stupeň rakety Falcon a to hned v několika případech, stejně tak i Dragon byl dvakrát použitý opakovaně. Premiéru si odbyly rakety SS-520-4, Kaituože-2, Electron a GSLV Mk III. Do důchodu naopak odešly nosiče Sojuz-U a Delta II 7920. Svůj provoz ukončila sonda Cassini, do vesmíru se dostalo mnoho navigačních, vědeckých i vojenských družic, na ISS byly připojeny přístroje zkoumající neutronové hvězdy nebo studující zemskou atmosféru. Astronauti vystoupili 10× do volného prostoru, a sonda OSIRIS-REx je po gravitačním manévru na cestě ke svému cíli.
Tímhle vším jsme v minulých 12 měsících žili a bylo toho samozřejmě mnohem víc. Všechny tyto události jsme společně zažívali v prostředí, které je opravdu unikátní. Naše fórum se stále rozrůstá, registrují se zde noví lidé, ale stále se nám daří udržovat si tu pohodu, klid a přátelskou náladu. Když už se výjimečně objeví nějaký výstřelek, umí si s ním ostatní diskutující poradit. Z toho je cítit, že na té pohodě záleží Vám všem.Už několikrát jste ukázali, že se nebojíte ozvat, když cítíte, že je ta pohoda v ohrožení. Dáváte mi najevo, že vám na fóru záleží, že chcete, aby i nadále bylo takové, jaké jsem ho chtěl mít na začátku. Jen díky vám se tento cíl daří plnit.
Pevně proto věřím, že se tu i v roce 2018 budeme společně scházet a těšit se z událostí, které nám kosmonautika přinese. Už dlouhé měsíce říkám, že rok 2018 bude přímo bombastický. Ostatně stačí se jen podívat na výčet jen některých zajímavých momentů - K Marsu vyrazí sonda InSight, Indové pošlou k Měsíci sondu Chandrayaan 2, Rusové plánují vypustit teleskop Spektr-RG, dočkáme se i vypuštění sondy Parker Solar Probe, nebo evropsko-japonské mise BepiColombo. SpaceX i Boeing testovací plánují svých lodí určených pro posádky, ke svým cílům dorazí japonské Hayabusa 2 i americký OSIRIS-REx a určitě toho bude mnohem víc! A teď už si konečně troufnu říct, že s jistotou, která hraničí s absolutnem, bychom se měli v roce 2018 dočkat i premiéry Falconu Heavy.
Už teď se na všechny ty vzrušující momenty ohromně těším. A ještě víc se těším na to, jak je budeme společně prožívat!

Ani za uplynulý rok se moje grafické schopnosti nijak nezlepšily, ale to mi nezabránilo v tom, abych vytvořil tradiční PFko.

http://www.imagehosting.cz/images/pf18kx.jpg
------------------------

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Re: PF 2018

Příspěvekod jregent » 18 pro 2017, 09:04

Diky všem na Kosmonautixu, a vše nejlepší do roku 2018 :)
jregent
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod vai777 » 18 pro 2017, 15:34

Já to řeknu hodně stručně:
Jsem moc rád, že jsem tady a jsem moc rád, že jste tady i Vy všichni. Tak ať to tak zůstane i v novém roce! ;)

https://s8.postimg.org/my9wx60o5/pf_2018.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
vai777
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Vaclavik » 18 pro 2017, 18:57

Ať se daří Kosmonautix i v roce 2018.
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod Edemski » 20 pro 2017, 09:11

Přidávám se k ostatním přáním... PF 2018!
Edemski
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Pospíšil » 20 pro 2017, 09:47

Jen vše dobré, redakci, diskutujícím i všem čtenářům Kosmonautixu v roce 2018! :)

https://4.bp.blogspot.com/-1B_sSONHIkE/Wg01qDvuNLI/AAAAAAAAAEs/sykQPWRcAiM7UxE6syKQE9S7UxMCaILFgCEwYBhgL/s640/Happy%2BNew%2BYear%2B2018.jpg
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod ptpc » 20 pro 2017, 23:10

Takisto prajem Kosmonautixu všetko dobré v roku 2018! :) :) :)
ptpc
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Meybe » 21 pro 2017, 03:45

Taky se přidávám a přeji nám všem Heavy new year. :-D
Hezké svátky a šťastný nový rok. ;-)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Meybe
Znalec vesmíru
Znalec vesmíru

Příspěvekod tonda » 21 pro 2017, 09:45

Všem fandům kosmonautixu a redakci přeji krásné Vánoce a v roce 2018 jen úspěšné starty a přistání!! :klaní se:
tonda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Wopat » 21 pro 2017, 10:25

Nechť je pro Vás pro všechny příští rok minimálně stejně tak zdařilý jako ten letošní! Přeji nám všem dostatek kosmonautických zážitků!

https://i.imgur.com/IM8uJNe.jpg
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Další

Zpět na Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra