Naše fórum slaví osmé narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Skoro se tomu ani nechce věřit, ale naše fórum opět slaví narozeniny. Dneska je to osm let od chvíle, kdy se na adrese vesmir.thos.cz objevilo diskusní fórum o kosmonautice, ze kterého se postupem času stal základní stavební kámen celého portálu kosmonautix.cz.
Fórum sice v posledních letech dělá skvělá čísla z hlediska návštěvnosti, ale oproti blogu je to jen zlomek. Přesto se rozhodně nedá říct, že by fórum nemělo smysl. Vždyť význam věcí nemůžeme posuzovat jen podle návštěvnosti. Dokonce bych řekl, že fórum je pro náš portál nezastupitelným článkem. Rekrutují se z něj noví redaktoři pro blog a navíc se na něm díky aktivním uživatelům shromažďují informační střípky, které pak členové redakce blogu často používají při tvorbě svých článků.
Jsem proto velice rád, že na naše fórum chodí lidé jako vy, kdo čtete tyhle řádky. Jste lidé rozumní, nekonfliktní, kreativní. Svůj čas věnujete zušlechťování našeho fóra - ať už sami píšete příspěvky a dostáváte tak informace mezi ostatní čtenáře, nebo jen pasivně čtete naše fórum - i Vy pomáháte - Vaše návštěvy zvyšují návštěvnost fóra a tím nám ukazují, že je o informace zájem.
Mám ohromnou radost, že k nám kromě nadšených fanoušků přispívají i lidé, kteří mají důvěryhodné informace z první ruky - ať už je to Michal Václavík, Mirek Pospíšil, Jiří Hošek, Milan Halousek nebo Tomáš Přibyl. Vaše příspěvky jsou pro naše fórum ohromně důležité, protože se na informace v nich obsažených dá bez obav spolehnout. Mám ale radost z každého aktivního uživatele, který obětuje část svého času na to, aby se s ostatními podělil o nějakou zajímavou informaci, kterou našel někde na internetu.
Podařilo se nám vytvořit komunitu, která táhne za jeden provaz, hádky jsou zde jen minimální a to na internetu rozhodně není běžná věc. Mám proto radost, že zdejší uživatelé chápou význam těchto hodnot a snaží se je ctít.
Speciální poděkování si pak zaslouží kluci, kteří se starají o naše sociální sítě - Lakely a Ketivat (dříve Metoděj). Právě díky vám se informace z fóra (a blogu) dostávají mezi široké spektrum čtenářů.
Za poslední rok přivítalo naše fórum 206 000 návštěv, což je jen o 3 000 méně, než za minulé období. Je to krásná ukázka toho, že návštěvnost fóra je konstantní a lidé se sem naučili chodit bez ohledu na aktuální výkyvy způsobené aktuálními událostmi. Za to vám všem patří velký dík.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
hulvath
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od hulvath »

Ano jako clovek rozumny, nekonfliktni a kreativni rovnez gratuluju nasemu Guru Dugimu k jeho dobrym nervum, a at si je uchova i do dalsich 8 let :)
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Jsem moc rád, že můžu být součástí něčeho, co považuju za naprostou výjimku v rámci českého internetu. Navíc když vím, jaké konkrétní obličeje se za nicky některých uživatelů skrývají, je jisté, že jsem v zatraceně dobré společnosti.
Díky a hodně zdaru a pohody do dalšího obletu Slunce! :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od Wopat »

Gratuluji k osmým narozeninám nám všem a především děkuji Dugimu za bezkonkurenční vedení fóra i blogu. Každý rok tady vychvaluji nesmírně přátelskou a mírumilovnou atmosféru. V uplynulém roce se na tom nic nezměnilo a k tomu si můžeme vzájemně gratulovat. Jen tak dál udržujme jedinečné prostředí, které na internetu nemá obdoby. Kosmonautix se pro mě za ty roky stal virtuálním domovem, hřištěm, knihovnou i hospodou. Je mi tady s Vámi dobře.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od Amper »

jo, myslim ze neni moc co dodat takze Congrats a velke diky Dugimu a vsem ostatnim tvurcum a spravcum
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky moc, pánové. Jsem rád, že tu jste. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od tomas »

Díky Dugi za to, žes měl před lety ten skvělý nápad a založil tohle fórum. Je to úplně jiná šťáva užívat si svého koníčka v komunitě pohodových lidí, než jenom sám v koutku knihovny. Ať Kosmonautix vydrží co nejdéle a hlavně pořád v takto jedinečné atmosféře.

P.S. Co myslíš Dugi, budeš přispívat na fórum Kosmonautixu i z marsovské kolonie, kam si beztak poletíš užít důchod?
:-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Mám z toho velkou radost a těší mne, že jsou tu lidé, kteří to vidí stejně a aktivně k tomu sami přispívají. ;-)

Kdo ví, třeba jo :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od Meybe »

Tak jsem se na ty osmé narozeniny fóra tak těšil, až jsem je nakonec propásl.:lol:
Přeji tedy tomuto vzácnému prostoru všechno nejlepší. Jsem rád, že můžu být s Vámi na jedné lodi. :klaní se:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví osmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

A my jsme rádi, že tu jsi s námi. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“