Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

A další rok je pryč. Podzim je pro mnoho lidí obdobím smutku a nepohody kvůli špatnému počasí a nedostatku slunečního světla. Já mám ale podzim spojený s narozeninami a dokonce několika. Vůbec nevadí, že já ty svoje slavím v březnu, ale 1. září, 10. října a 23. října jsou moje malé narozeniny. Že nevíte, o co jde? 1. září 2012 jsme spustili blog, 10. října 2009 jsem vydal první Vesmírné výzvy - a 23. října? Dnes je to přesně sedm let od chvíle, kdy jsem společně s Tommym spustil diskusní fórum o kosmonautice sídlící na adrese vesmir.thos.cz.
Už je to tak dávno, ale pořád si pamatuju na první dny, jak jsem si přál, abych jednou zažil dobu, kdy na fórum přijde aspoň sto lidí. O tom, že bude jednou fóra nějaký blog, jehož denní rekordní návštěvnost bude přes 16 000 se mi ani nezdálo. Stejně tak jsem nečekal, že se z fóra stane portál s různými subdoménami, jehož název budou lidé slýchat z televize a rozhlasu. Nečekal jsem, že se podaří na naše fórum dostat takové odborníky, jaké tu dnes máme - ať už je to Michal Václavík, Mirek Pospíšil, Jiří Hošek, Milan Halousek, nebo Tomáš Přibyl.
Stejně tak se mi ani nezdálo o tom, že se fórum rozběhne takovým způsobem, že už do něj nebudu muset prakticky psát. Vznikla tady skvělá komunita lidí, která na fórum okamžitě sdílí všechny zajímavosti, na které při procházení internetu narazí. Zcela upřímně za to všem děkuju, protože takové množství příspěvků bych nikdy nedokázal publikovat.
Jen díky tomu, že se fórum osamostatnilo a nepotřebovalo už můj neustálý dohled a psaní příspěvků, mohl jsem čas investovat do něčeho jiného. Ano, vy všichni aktivní uživatelé jste svými příspěvky pomohli k tomu, aby mohl vzniknout blog. Ba co víc! Vy jste umožnili tomuhle fóru přežít. Vím, píšu to každý rok, ale je potřeba připomenout, že pokud by veřejnost o fórum nejevila zájem, tak během půl roku, maximálně roku by už moje úvodní nadšení vyprchalo a nebyl by důvod v té práci pokračovat. Uživatelů ale přibývalo a fórum tak mohlo přežít. Je to zásluha Vás všech - ať už fórum jen pasivně čtete, nebo aktivně přispíváte, případně děláte i něco navíc, všem vám patří obrovský dík. Jste součástí týmu, který tlačí tuhle káru vpřed. Kdybyste tu právě Vy nebyli, tak by to tu vypadalo jinak, něco by tu chybělo. Jste neoddělitelnou součástí našeho portálu, který pomáháte spoluvytvářet. Každý z vás tu zanechává svůj otisk, je to naše společné dílo a jen my rozhodujeme o tom, jaké bude. Jsem rád, že jsou u nás rozumní lidé, se kterými nejsou žádné problémy a fórum proto vzkvétá.
Každý rok při této příležitosti jmenuju několik uživatelů, kteří se u nás zaregistrovali v uplynulém roce a jejichž otisk je nejvýraznější. Letos bych rád vypíchnul aktivitu Trise (126 příspěvků), slappyho (229 příspěvků) a hlavně Dana Heřta (663 příspěvků). Ačkoliv se to nezdá, tak všichni tři jmenovaní se registrovali v uplynulém roce a od té doby se stali přirozenou součástí fóra. V případě Dana je ten podíl ještě větší v tom, že je součástí i našeho blogu, kde patří mezi nejaktivnější autory. Dan by se tedy dal označit objevem roku. :palec nahoru: Ale rád bych zde připomenul ještě jednoho uživatele a tím je ptpc. Registroval se sice už v září 2015, tedy před více než rokem a oficiálně by tedy do tohoto výčtu patřit neměl. Ovšem jeho neuvěřitelná aktivita, se kterou plní naše fórum se rozběhla do takových měřítek, že si opravdu zaslouží výjimku. Videa a informace ze všech koutů kosmonautiky, především té čínské, jsou neocenitelným zdrojem.

P.S. Vloni jsem při šestých narozeninách sliboval, že během tohohle roku zkusíme fórum převést na nový systém, k čemuž jsme se nedostali. Dnes již nic raději slibovat nebudu, uvidíme, jak se to vyvine. ;-)
P.P.S. Za uplynulý rok přišlo na fórum 209 023 návštěv. To je o 11 682 více, než za minulé období!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od Amper »

Ja bych rad podekoval hlavne tobe a samozrejme i celemu tymu / komunite kolem.

Forum i blog je super a je to jedno z mala diskusnich for ktere nema tendence sklouzavat do osobnich utoku, reseni politicke situace atd.... I kdyz nam to obcas ujede a nekde se rozjede diskuse na ne uplne odborne urovni :-) tak nas umis elegantne utnout a nakopat do spravnych mezi :-D :-D

Jeste jednou diky a hodne sil do dalsich let
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Těch úletů je minimum a jsem za to opravdu rád. Je to jen důkaz toho, že k nám chodí rozumní lidé.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Tohle fórum je téměř zázračným zjevem ve vodách českého internetu a já jsem strašně rád, že jsem na něj před čtyřmi roky narazil. To, co tady ve formě fóra funguje, je opravdu fantastické.
Gratuluju k narozeninám všem uživatelům a hlavně Dugimu, coby tvůrci, správci, motivátorovi, hlavnímu hybateli a vůbec dobré duši, která fórum i blog bezpečně kormidluje.
Vivat Kosmonautix! :tlesk:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Je radost to dělat, když mám kolem sebe takové skvělé lidi. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
jregent
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 277
Reputace: 18
Bydliště: Bystřice pH
Registrován: 13.6.2014 16:48
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od jregent »

Také jsem rád za něj, moc díky
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od ptpc »

Tak ja sa pripájam k predpisateľom. Toto fórum je naozaj výnimočné svojimi členmi a aj svojou úrovňou. Preto je radosť chodiť na tento web. Je čaro tohto fóra že človek sa tu dozvie ohromné množstvo informácii a poznatkov. :)
A Dugi - tebe patrí jedno veľké ďakujem že si išiel do tohto projektu aj keď to vôbec nebolo isté ako to dopadne. :palec nahoru:
Nápadov býva veľa ale činov je už oveľa menej.

Dugi, ďakujem aj za moje menovité spomenutie v tvojom zhodnotení fóra za predchádzajúci rok. :) Ja sem len dávam informácie ktoré ma zaujímajú a myslím si že by mohli zaujímať aj druhých. Časom už viac chápem aj spätnú väzbu od členov tohto fóra - máš pravdu, človeka to viac baví a dobíja ho to... :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Je to tak, fórum dělají jeho uživatelé a pokud jsou uživatelé výjimeční, pak je výjimečné i fórum. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od tonda »

Přidávám se ke gratulantům a přeju všechno nejlepší do dalších let .Hlavně buďte v redakci a také vy ostatní přispěvatelé zdraví , plní chutí a nápadů ,které nám konzumentům zde tak perfektně servírujete!Přiznávám,že existence tohoto portálu a blogu je každodenním důvodem,proč zapnout PC!Takž vyjadřuji obrovské poděkování Tobě Dušane a všem Tvým spolupracovníkům,dovedu si představit,co je za tím práce okolo,kterou na obrazovce nevidíme!Děkuju a držte to tady pevně v mezích,ať to jede jen nahoru! :klaní se: :klaní se: :klaní se:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví sedmé narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky moc, budu se o to snažit společně s dalšími super lidmi z redakce i nadále. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“