Naše fórum slaví první narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Dnes je to přesně rok od spuštění diskusního fóra kosmonautix.cz, které sdružuje české i slovenské zájemce o aktuální dění v kosmonautice. Podle oficiálních údajů došlo ke spuštění přesně 23.10.2009 v 15:36:49.
Za ten rok se z čerstvě narozeného projektu, který neměl jistou budoucnost stalo roční batole, které se chce pomalu stavět na nohy a prozkoumávat svět.
Popravdě řečeno jediným skutečně vypovídajícím faktorem je počet registrovaných aktivních uživatelů. Právě oni jsou tím motorem, díky kterému fórum skutečně žije. Vám všem, kteří jste na našem fóru zaregistrovaní a přispíváte do něj, patří ohromný dík. Celkem máme k prvnímu výročí 12 registrovaných uživatelů, což je lehce nad mým očekáváním když jsem fórum spouštěl (čekal jsem, že do roka zde bude 10 uživatelů). Na druhou stranu je ale pravda, že zdaleka ne všichni na fórum přispívají. Aktivně se na životě fóra podílí polovina registrovaných. Celkově se na fóru za první rok fungování objevilo 867 příspvků, což je, myslím, poměrně slušný výsledek. Abychom to vzali pěkně postupně, připomeneme si nejdůležitější data v minulém roce. A protože jsem říkal, že pro fórum jsou nejdůležitější uživatelé, budou to data registrací uživatelů.
  • 23.10.2009 – Tento den jsem spustil fórum, takže administrátor Dugi byl prvním uživatelem. Večer téhož dne se zaregistroval Tommy, který od té doby nesčetněkrát pomohl s technickými záludnostmi fóra (už mu asi za chvíli naroste svatozář :lol: :andílek: ) a před několika měsíci se stal moderátorem fóra.
    1.11.2009 – Stále nám ale chyběli „uživatelé zvenku“. Situace se změnila právě tento den, kdy se u nás v rozmezí několika desítek minut zaregistrovali Tano a stavos. Oba navíc patří mezi aktivní uživatele, takže jsem měl (a stále mám) z jejich příchodu velikou radost.
    11.2.2010 – Tento den se na našem fóru zaregistroval Lakely, který naše fórum pravidelně obohacuje zajímavými aktuálními informacemi převážně z oblasti americké firmy SpaceX.
    2.9.2010 – Tento den bude v historii fóra zapsán navždy zlatým písmem. Tehdy se totiž na fóru zaregistroval člověk, který by si zasloužil titul VIP – MilanSpace. Autor webu halmil.blog.cz, Milan Halousek, předseda Astronautické sekce České astronomické společnosti a člen České kosmické kanceláře. Ačkoliv zatím na fórum nenapsal žádný příspěvek, nesmírně si vážím toho, že se u nás zaregistroval člověk jeho formátu.
    21.9.2010 – Zatím poslední významný příchod přišel právě tento den. Zaregistroval se u nás digiart, který rozvířil stojaté vody fóra (samozřejmě myšleno v tom nejlepším slova smyslu). Díky své aktivitě dokázal napsat víc příspěvků, než někteří uživatelé, kteří tu jsou delší dobu. Za to mu patří poděkování.
Musím se vám přiznat, že pokaždé když se podívám na fórum a vidím, že některá šipka zčernala, srdce mi poskočí radostí. Vždycky se hned těším co nám kdo napsal. A i když vím, že to bude znít jako klišé, skutečně Vám jsem vděčný za každý příspěvek, který nám na fórum napíšete. A jak je to s aktivitou uživatelů? To nám prozradí následující pořadí. Čísla jsou vázána na půlnoc mezi 22.10. a 23. 10.
  • Dugi – 547 příspěvků (1,50 příspěvků/den)
    Tommy – 93 příspěvků (0,26 příspěvků/den)
    Tano – 82 příspěvků (0,23 příspěvků/den)
    digiart – 77 příspěvků (2,41 příspěvků/den)
    Lakely – 34 příspěvků (0,13 příspěvků/den)
    stavos – 31 příspěvků (0,09 příspěvků/den)
    HEX2108 – 1 příspěvek (0,01 příspěvků/den)
    Witt – 1 příspěvek (0,01 příspěvků/den)
    spacedaniel – 1 příspěvek (0,02 příspěvků/den)
    Geronimo – 0 příspěvků (0,00 příspěvků/den)
    davifik – 0 příspěvků (0,00 příspěvků/den)
    MilanSpace – 0 příspěvků (0,00 příspěvků/den)
Podle čísel to tedy vypadá, že už tady za pár dní budeme mít prvního uživatele se čtyřmi modrými hvězdičkami.

Ruku v ruce s aktivitou na fóru jde i jeho návštěvnost. Ta zažívala vzestupy a pády, ostatně jako každý jiný web, který si teprve buduje své místo na výsluní. Díky službě Google Analytics si nyní můžete prohlédnout kompletní výtah statistik návštěvnosti našeho fóra od jeho založení. Pokud vás tedy zajímá jak se v průběhu prvního roku hýbala návštěvnost, podívejte se sem.

Dost bylo bilancování, je na čase se podívat do budoucna. Co nás tedy čeká v příštím roce? Už brzy nás čeká uzávěrka soutěže o nejlepší logo našeho fóra. Následně uživatelé sami vyberou vítězný návrh. Ještě než přijde konec roku, dozvíte se o jednom velkém překvapení, které pro vás chystám. Samozřejmě se budu neustále snažit dostát jak funkci administrátora (starat se o chod fóra a v rámci možností, a vašich tipů, přidávat vylepšení), tak i funkci uživatele (hledat na internetu kosmonautické aktuality a zveřejňovat je zde.
A protože při výročích jako je tohle se často plánuje, dovolím si zveřejnit svůj soukromý cíl pro příští rok – doufám, že až budeme slavit dvouleté výročí, tak nás tu bude dvojnásobek. Tedy 25 registrovaných a alespoň 15 aktivních. Doufám, že jsem laťku nenasadil příliš vysoko a že výsledek nebude zklamáním.

Doufám, že i v příštím roce budete naše fórum navštěvovat minimálně stejně často jako doposud a že se zde budou stále objevovat pro vás zajímavé informace. Tak ať se vám tu líbí a ať do toho druhého roku fungování vstoupíme šťastně. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od digiart »

Gratuluji k výročí fóra :klaní se: a přeji do dalšího roku mnoho dalších registrovaných lidiček a aby se zvýšila návštěvnost i nadále vám tržím palce :palec nahoru: a slibuji že i nadále budu aktivním členem.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od Lakely »

Tak to je perfektní :)
Když jsem se sem onehdá registroval, objevil jsme skvělý informační kanál a sortu skvělých lidí, kteří se zajímají o to samé o co já. Bylo příjemné zde trávit čas a občas i přispět. Jak říká Dugi, tak i já, když vidím černou šipku, hned se zajímám o to co se nového událo. Skutečně děkuji za možnost být členem tak skvělé party a mít tak jednoduchý přístup k aktualitám z vesmírného výzkumu.

Do budoucna přeji mnoho zdaru, mnoho aktivních uživatelů a Dugimu odhodlání, které projevoval doposud a příjemnou práci :tlesk:

Dík určitě patří i Digiartovi, který nám tu fórum skutečná řádně rozhýbal :-D

Těším se na další rok plný kosmických novinek! :tlesk:
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od Tommy »

To to letí... Nuže taky se přidávám ke gratulantům, a přeji fóru mnoho dalších návštěvníků a registrovaných a málo spamu ;) (A svatozář mi opravdu ještě neroste :lol: )

Můj dárek k prvním narozeninám se zde (pokud nenastane žádný zádrhel) objeví v průběhu dne... ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od Tano »

Také gratuluji k ročnímu výročí a děkuji Dugimu, že to po měsíci nevzdal, když nás tu bylo jen pár.
Jde vidět, že se pomaličku, ale jistě rozrůstáme. Stránky vesmír.thos.cz prostě nejsou žádná superhvězda, co se rychle vynoří zasvítí a pak zhasne a to se mě tady právě líbí. Jsme taková malička hvězdička, co se pomalinku rozsvěcuje, ale bude zářit dlouho a jasně (teta do té doby, než to Dugiho přestane bavit :lol: )

Přeji těmto stránkám další nové aktivní uživatelé, a nám ostatním přeji veselé Vánoce. No nedivte se, Vánoce tu budou coby dup, však si za 2 měsíce povíme, tak to rychle uteklo :-)
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od Tommy »

Tak můj dáreček už funguje - na obsahu fóra (indexu) pod odpočítávadlama přibyl řádek "Nejbližší viditelné přelety ISS" kde se budou zobrazovat nejbližší viditelné přelety ISS (překvapivě :-D )...
Jedná se o mojí vlastní splácaninu v php, která čerpá data z aktuální tabulky na heavens-above.com. Zobrazují se zde pouze přelety s mag. niží jak -2.5, jako lokace je nastavena Jihlava (s Dugim jsme se shodli, že to je +- uprostřed ČR, takže i když to budete sledovat třeba z Aše, tak případné rozdíly by pro amatérské pozorování neměly být příliš velké). Data jsou ukládána do cache, která bude aktualizována 1x denně (či přesněji 1x za 24 hodin).
Sice jsme to s Dugim více jak měsíc testovali, ale přesto je možné, že se tam objeví nějaká chyba - když si něčeho takového všimnete, tak mi dejte vědět, pokusím se sjednat nápravu ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od digiart »

No tedy chlapy musím uznat dosti povedený nápad :klaní se: , držím vám palce :palec nahoru: ať takových nápadů máte více.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví první narozeniny

Příspěvek od Lakely »

:tlesk: Tak z toho mám opravdu velkou radost. Perfektní dárek. Klaním se :-D
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“